صداهای مرموز این شهر از کجا می آید؟

صداهای مرموز شهر وینزر در کانادا

ساکنان شهر وینزر در کانادا از ۸ سال پیش تا به حال از صداهای عجیبی حرف می زنند که در شهر شنیده می شود و زندگی روزانه آن ها را مختل کرده است. سرو صدایی همیشگی از منبعی ناشناخته! صدایی شبیه موتور یک کامیون یا رعد و برقی از راه دور، سال هاست که مردم این شهر را به ستوه آورده و سلامتی و کیفیت زندگی آن را به خطر انداخته است. اینکه این صداها کی شروع می شوند، چقدر طول می کشند و چه شدتی دارند اصلا قابل پیش بینی نیست و همین ویژگی ها این صداها را غیر قابل تحمل کرده است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا راز صداهای مرموز این شهر را برایتان بگوییم.

شهر وینزر
مطالب مرتبط:
لیتل مانیتو، دریاچه ای در کانادا که روی آن شناور می مانید!
اتاوا، ارزانترین شهر کانادا در حین پایتخت بودنش!

مردم تا به حال تلاش های زیادی انجام داده اند تا بفهمند که این صداها از کجا می آید اما به هیچ نتیجه ای نرسیده اند. این شهر ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارند و مردمش سال هاست که از صداهای عجیب شهر می گویند، صداهایی که گاهی شدید است و گاهی هم آهسته! و با اینکه شاید مدتی از آن ها خبری نباشد اما بعد از چند روز دوباره سروکله شان پیدا می شود.

این صداها گاهی فقط برای چند ساعت و گاهی هم چند روزی شنیده می شوند. بدتر از همه اینکه اهالی شهر که هر روز این صداها را می شنوند دچار ناراحتی هایی مثل سردرد، بی خوابی، بی قراری، افسردگی و … شده اند. پزشکان می گویند از آنجایی که این صداها فرکانس پایینی دارد آسیب های طولانی مدتی برای گوش ایجاد نمی کند اما می تواند باعث سوت زدن گوش شود.

صداهای مرموز

بعضی از ساکنان شهر هم آنقدر از این صداها اذیت می شوند که بارو بندیل شان را جمع می کنند و فرار را بر قرار ترجیح می دهند! تعدادی از ساکنان شهر برای اینکه دیگر این صداها را نشنوند از خانه و زندگی شان دل می کنند و از شهر فرار می کنند. تصور کنید که شهر و همه چیزهایی که دوست دارید را رها کنید تا فقط از شر صداهایی که ساعت ها در سرتان می پیچد و تمامی هم ندارد راحت شوید! یکی از شهروندان این شهر می گوید: چه برای کار به باغ می رویم و چه برای لذت بردن از آفتاب؛ این صداها و زمزمه ها همیشه در گوشمان است؛ صدایی شبیه رعد و برق که ساعت ها و بلکه روزها و هفته ها شنیده می شود.

هر کدام از اهالی شهر این صداها را به یک چیزی تشبیه می کنند بعضی ها می گویند این زمزمه ها شبیه نویزهایی است که از بلندگو شنیده می شود، عده ای می گویند صدایش شبیه موتور دیزلی کند است. اما چیزی که همه مردم شهر با آن موافق هستند این است که صداها به شدت آزاردهنده اند. شاید بگویید چطور بعد از این همه سال گوش مردم به این صداها عادت نکرده است! به گفته ساکنان این شهر از آنجایی که این صداها گاهی شدید و گاهی آهسته است و گاهی شنیده می شود و گاهی نمی شود برای همین غیر ممکن نیست که بتوان به یک همچین صدایی عادت کرد.

صداهای مرموز شهر وینزر

یکی از ساکنان شهر که روزهای زیادی را صرف پیدا کردن منبع و ساکت کردن این صدا کرده است می گوید حتی حیوانات هم از این صداها آسیب های زیادی می بینند. حیوانات زیادی در  شهر هستند که تحت درمان قرار گرفته اند و حتی تعدادی از گربه ها از ترس این صداها اصلا بیرون نمی روند.

پیدا کردن منبع این صداها مثل این است که آدم به دنبال روح و ارواح بگردد! این صدا ها نه فقط همیشگی نیستند بلکه توسط همه اهالی  این شهر و شهرهای نزدیک شنیده نمی شود. تحقیقات زیادی روی این صدا ها انجام شده و شخصی به اسم مایک ۴ هزار صفحه از مشاهدات روزانه اش درباره مدت، شدت، ویژگی های این صدا و شرایط آب و هوایی در آن زمان را جمع آوری کرده است. مایک می گوید این صداها احتمالا به دلیل تونل های مخفی، بشقاب پرنده ها و یا کارهای سری دولت است. بعضی از محققان می گویند این صداها فقط محدود به این شهر نیست و حتی در بعضی از شهرهای نزدیک هم شنیده می شود.

صداهای اسرار آمیز

گزارشاتی که از دانشگاه شهر آمده می گوید احتمالا منبع این صداها مربوط به کارخانه هایی است که در جزیره زوگ کار می کنند. در طول سال ها، فعالان زیادی که تلاش کرده اند راز این صدا را کشف کنند مدعی شده اند که کارخانه ای که در این جزیره هست نسبت به کارهایی که می کند پاسخگو نیست. تعدادی از ساکنان روستا هم پیشنهاد داده اند که در صورتی که این شرکت، منبع صدا را شناسایی و آن  را از بین ببرد هیچ شکایتی علیه آن ترتیب ندهند.

با این که این پیشنهادات دو سال پیش مطرح شده اما از آن زمان تا به حال هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است. این صداها همچنان ساکنان شهر را اذیت می کند و تقریبا کاری از دست آن ها بر نمی آید جز اینکه شهر را ترک و جای دیگری را برای زندگی انتخاب کنند.

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد