همه چیز در مورد صنعت قهوه اکوادور

قهوه اکوادور | Ecuador’s Coffee

اکوادوری ها از آنجایی که اعتقاد دارند که قهوه نباید در ارتفاع پرورش داده شود، آن را نه در کوه های آندس، بلکه در زمین هایی در امتداد ساحل در حوضه کم ارتفاع رودخانه آمازون و حتی در جزیره گالاپاگوس رشد می دهند. در سراسر جهان اگر کمی با دقت به محلی که قهوه از آنجا آمده دقت کنید، بعید نیست که آن ها همان قهوه اکوادور معروف باشند که از شهرهایی چون لوخا، زاروما و یا اینتگ آمده اند. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا با هم بیشتر قهوه اکوادوررا بشناسیم.

محصول قهوه اکوادور

تاریخچه قهوه اکوادور

مطالب مرتبط:
۲۴ ساعت در کیتو اکوادور: چه کنیم و چه ببینیم؟
درخشش هنر گوتیک در کلیسای وحدت ملی اکوادور

قهوه به عنوان یک محصول در سال ۱۸۶۰ معرفی شد؛ زمانی که مزارع اولیه در نزدیکی استان ساحلی مانابی در منطقه جیپیجاپا ایجاد شد. در آن زمان قهوه یکی از محصولات معروف و محبوبی شد که در اکوادور در حال کشت بود و در بسیاری از خانه ها نیز این گیاه پرورش داده می شد. با اینکه مزارع بزرگ قهوه هنوز هم وجود دارند، اما جالب است بدانید که بسیاری از محصولات قهوه در حال حاضر در مزارع کوچکتر و یا مزارعی که توسط خانواده ها اداره می شود، تولید می شوند.

مزرعه قهوه

آب و هوای مناسب برای قهوه

اکوادور آنچنان در صنعت تولیدات قهوه شناخته شده نیست و همسایه هایش نظیر کلمبیا و پرو همیشه این نام را برای خود کرده اند. با این حال موقعیت جغرافیایی اکوادور، چیزی است که این کشور را بسیار مناسب برای تولید قهوه می کند. در اینجا، خاک غنی آتشفشانی وجود دارد، دما همیشه بین ۲۰ تا ۳۰ درجه است، میانگین باران در طول فصل بارانی ۱۶۰۰ میلیمتر می باشد و ارتفاع متغیری وجود دارد که از دریا شروع شده تا به ۱۶۰۰ متری می رسد؛ همه این ها باعث پرورش گیاه قهوه به صورت مناسب است.

این بدان معنی است که اکوادور توانایی تولید محصولات با کیفیت عالی را دارد و این در حالی است که آنها به خوبی کار کرده و به خوبی پرورش داده می شوند و از آفات، بیماری ها یا آب و هوا آسیب نمی بینند.

مزرعه قهوه اکوادور

سازندگان پرشور

در سال های اخیر تعداد کمی از تولیدکنندگان موفق به انجام کارهای تخصصی شده اند. آنها روش های کشاورزی و سرمایه گذاری در تکنولوژی برای پردازش، خشک کردن و ذخیره دانه های قهوه را مطالعه کرده اند. آنها شروع به جایگزین کردن برخی از گونه های خاص دیگر نظیر تیپیکا (Typica) کردند و همچنین کمک های عمومی و خصوصی از جمله دولت محلی/ملی و سازمان های را بین المللی پذیرفتند.

همه این ها به قهوه اکوادور کمک کرد که در جهت درستی پیشرفت کند و سازنده ها را مجاب کرد تا به کیفیت محصولشان بیشتر بپردازند، تا جایی که در در میان رقبای اصلی در سطح بین المللی قرار بگیرند. در حقیقت می توان گفت که قهوه اکوادور در حال حاضر بیش از پیش شناخته شده و در میان مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

مطمئنا هر سازنده ای یک متخصص باکیفیت محسوب نمی شود. برای بسیاری از آن ها، سطح سرمایه گذاریشان بیش از منابع اقتصادی و اجتماعی بود. اما همانطور که گفتیم رشد روز افزون این صنعت باعث شناخته شدن و فروش بیشتر قهوه شده است.

دانه قهوه

مناطقی که قهوه اکوادور در آن ها رشد می کند

اینتگ | Intag

در حوله شهر اوتاوالا که یک بازار بسیار معروف هم دارد و در مرز منطقه حفاظت شده کوتاکاچی کایاپاس، دره اینتگ قرار گرفته است. این جامعه کشاورز، متخصص تولید دانه قهوه ارگانیگ عربیکا (Arabica) هستند که در زیر سایه درختان بومی این منطقه رشد می کنند. اگر به اکوادور سفر کردید و برای بازدید به اینگ آمدید، می توانید از مزارع قهوه بازدید کنید و همچنین از گروه های کشاورزی، تولیدکنندگان صابون طبیعی و … نیز دیدن نمایید.

اینتگ

پکتو | Pacto

پکتو تنها چند ساعت از پایتخت اکوادور، کیتو، فاصله دارد و معروفیت آن بیشتر به خاطر یک نوع کله قند دست ساز به نام پانلا (panela)، مخروبه های یومبو باستانی و البته تولیدات قهوه است و این منطقه تاثیر زیادی از کلمبیا داشته است. در این منطقه نیز قهوه اکوادور پرورش داده می شود که از جمله صنایع مهمی است که مردم به آن تکیه دارند.

پکتو

زاروما | Zaruma

زاروما همه تولید کنندگان سنتی را کنار زده و در صدر پرورش دهندگان قهوه اکوادور قرار گرفته است. همه چیز در این منطقه برای یک دانه قهوه با کیفیت فراهم است: آفتاب فراوان، فصل بارانی طولانی، دمای متعادل و همچنین یک ارتفاع مناسب که حدود ۱۰۰۰ متر است. زاروما همچنین به خاطر معماری دوره جمهوری، منابع طلا، فرهنگ، هنر و همچنین سنت هایش معروف است که توسط یک کاشف اسپانیایی به نام آلونسو دِ مرکادیو شناخته شد.

لوخا | Loja

از بهترین محصولات قهوه اکادور را در اینجا می توانید پیدا کنید؛ حتی خود مردم اکوادور نیز معتقند که بهترین قهوه در این منطقه رشد می کند، مخصوصا در جامعه کوچک ال ایرو که کمی دورتر از پارک ملی یاکوری قرار گرفته است. با اینکه این شهر مرتفع است، اما قهوه های مهشری دارد و ارتفاع آن باعث وجود یک نوع نژاد خاص از دانه قهوه عربیکا شده است.

مزارع قهوه

مانابی | Manabí

این استان ساحلی اولین جایی بود که قهوه اکوادور را رشد داد و با استفاده از روش بریده بریده کردن و سوزاندن مزارع قهوه را ایجاد کرد؛ این روش با بریدن درخت های جنگل و سپس سوزاندن باقی مانده ریشه ها و پوشش گیاهی شروع می شد. امروزه بسیاری از مزارع پایدار در تلاشند تا درختان را دوباره پرورش دهند و قهوه را در سایه گونه های بومی رشد دهند.

اوریانا | Orellana

منطقه لورته بیش از ۴ هزار مزرعه قهوه دارد که دانه قهوه روبوستا (Robusta) را رشد می دهند که یک نوع از قهوه سنتی است که برای ایجاد قهوه فوری و همچنین قهوه اسپرسو بکار می رود. این دانه قهوه نسبت به همنوع خود قهوه اکوادور عربیکا، کافئین بیشتری دارد.

قهوه

گالاپاگوس | The Galapagos

کافه استارباکس یک نوع قهوه اکوادور مخصوصی را می فروشد که در جزیره سن کریستوبال در گالاپاگوس پرورش داده می شود. قهوه همچنین در جزیره پرجمعیت سانتا کروز رشد می کند. ترکیبی از باد های سرد که با جریانHumboldt  و خاک های آتشفشانی غنی وارد می شوند، باعث می شود قهوه ای شگفت انگیزی که در ارتفاع های بالا گالاپاگنیوس رشد می کند، در این ارتفاع کم نیز رشد کند.

منبع: theculturetrip.com

جاذبه های گردشگری اروگوئه + ویدیو
ترسناک ترین تاب دنیا شما را به آخر جهان می برد!
ببینید مایاها کجا طبیعت گردی می کردند؟!
تاثیرگذارترین خرابه های باستانی تمدن اینکاها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code