بلیط هواپیما

طبیعت زیبای سریلانکا

سفر به شهرهای مختلف سریلانکا

سریلانکا چیزی از طبیعتی زیبا کم ندارد، ساحل، کوه، پارک های ملی با تنوع زیاد حیوانات، این کشور را گزینه خوبی برای سفر و گشت و گذار کرده است ماشینی کرایه کرده و سفری به شهرهای زیبای این کشور داریم تا طبیعت را از نزدیک دیده و لمس کنیم به شهر کندی رسیدیم شهری با طبیعت بکر و دیدنی، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سفر جاده ای به شهرهای سریلانکا
عادت‌های جالب مردم سریلانکا

کندی

برای رسیدن به کندی سه ساعت رانندگی لازم است و ۸۵ کیلومتر از میان غبار و نم نم باران برای رسیدن به کندی، پایتخت سابق سریلانکا طی می کنید. این شهر روی لبه دریاچه مصنوعی، توسط تپه های سبز در همه طرف احاطه شده و مکانی جذاب است. جاذبه بزرگ Dalada Maligawa، یا معبد دندان است، جایی که یکی از دندان نیش بودا را دارند، که داخل جعبه روسی تابوت، نگه داشته شده است. که مانع نمازگزاران در صف بندی برای دیدن راهبان خلوتگاه مقدس دو بار در روز نمی شود. این مکان که دیدی فوق العاده ای دارد، با بخور خوشبو، طبل زنی و لباس های عجیب و غریب همراه است. معمولا نمایش های فرهنگی همراه با کارهای سنتی و راه رفتن روی آتش وجود دارند.

شهر کندی سریلانکا

Sigiriya

 همچنان به سمت شمال و بطور نزولی به سمت دشت، بعد از ۹۵ کیلومتر و سه ساعت رانندگی، به Sigiriya  و یا صخره شیر می رسید. این قلعه سنگی یا “قلعه ای در آسمان” ارگ سلطنتی به مدت ۲۰ سال و تاریخ آن به قرن ۵ برمیگردد که بنایی یکپارچه از سنگ قرمز است که ۶۰۰ فوت بالاتر از زمین رفته و صعود به قله بین پنجه های شیر می رسد.

در زیر آن، باقی مانده کاخ سلطنتی تزیینی با آبراه ها و دریاچه ها وجود داشته و موزه ای عالی نیز دیده می شود. در مسیر، نقاشی های دیواری از زنان بدون سر دیده می شود و البته، منظره از بالا، خیره کننده است. علائم، حمله زنبورها را هشدار می دهند و بخاطر حمله به گردشگران، معروف شده اند، اما پناهگاهی مانند قفس در میانه صعود وجود دارد.

پارک ملی Minneriya

برخی مناطق حفاظت شده در مجاورت وجود دارند و Minneriya برای گله های بزرگی از فیل ها معروف است که برای نوشیدن آب اطراف مخزنی به همین نام، جمع می شوند. اینجا تمام مؤلفه های سافاری آفریقا را دارد و برای سفر به عمق جنگل، به وسایل نقلیه ویژه، منتقل خواهید شد.

پارک ملی مینریا سریلانکا

پلننرووا

 پلنرووا پایتخت قرون وسطی می باشد که این جزیره از قرون ۱۱ به ۱۳ قبل از اینکه به مهاجمان جنوب هند، واگذار شود. بیش از یک منطقه بزرگ، گسترش می یابد، غنی شده با سه دیوار متحد المرکز و با سیستم آبیاری و بخش های معابد و زیارتگاه ها. نیاز به راهنمایی دارید تا وارد نقاط استراتژیک شوید، در غیر این صورت، فاصله ها برای  راه رفتن بسیار زیاد هستند.

ساحل  Passikudah

چند ساعت به سمت شرق، Passikudah، روستای کوچک ساحلی در ۳۵ کیلومتری باتیکالوا دیده میشود. آنچه افراد را به اینجا می آورد، خلیج طولانی آن است، با ماسه های طلایی، و آب های کم عمق روشن که آبتنی در آن را بی خطر می سازد. هتل ها همه اخیرأ توسعه یافته اند و همه در کنار یکدیگر واقع شدند.

در فاصله ای  دور، ماهیگیران ساحلی هنوز  هر شب برای صید و جذب ماهی مرکب وارد دریا می شوند، که این ماهیان، هدف اصلی آنها هستند. این مکانی دلپذیر برای استراحت است اما آگاه باشید که باید هفت ساعت را به رانندگی بپردازید تا به فرودگاه بین المللی در کلمبو برسید.

ساحل سریلانکا
باکوی امروز یا ایران دیروز؟(بخش اول)
باکوی امروز یا ایران دیروز؟(بخش اول)
کشوری که آنتونی بوردن را کاملاً شوکه کرد
کشوری که آنتونی بوردن را کاملاً شوکه کرد
آشنایی با موزه پیکاسو در اسپانیا
آشنایی با موزه پیکاسو در اسپانیا
کارتاژ کلان شهر فنیقی ها در تونس
کارتاژ کلان شهر فنیقی ها در تونس