سفر جاده ای به شهرهای سریلانکا

سفر به شهرهای سریلانکا

سریلانکا یک کشور غنی از فرهنگ با وسعت نه چندان پهناور می باشد که دارای شهرهای باستانی، مزارع چای دامنه کوه، پناهگاه حیات وحش و البته سواحل با شکوه می باشد. سفر به شهرهای سریلانکا با اتوبوس ها و قطارها برای مسافران راحت می باشد اما برای لذت بیشتر از سفر بهترین راه، اجاره ماشین با راننده است قیمت آن کمتر ۵۰ £ است که شامل وعده های غذایی راننده و محل اقامت نیز می شود با این ماشین ها می توانید هر جا که دوست داشتید تقوت کنید و این رانندگان هم معمولا راهنماهای عالی هستند، فقط مطمئن شوید که به خوبی انگلیسی صحبت می کنند. می توانید این برنامه سفر را در یک هفته انجام دهید، اما حس بهتری دارید اگر زمان بیشتری را در آنجا صرف کنید. با الی گشت همراه باشید تا به سریلانکا برویم.

مطالب مرتبط:
سریلانکا در ۵ سلفی!
چرا شما باید به سریلانکا سفر کنید؟
سریلانکا

کلمبو

پس از پروازی طولانی، شهرکلمبو ارزش یک شب توقف را دارد این شهر کمتر از یک ساعت با فرودگاه فاصله دارد. البته مانند بیشتر شهرهای آسیایی، ساختمان های بلند، به سرعت در حال گسترش هستند، اما هنوز هم بیشتر جذابیت خود را حفظ کرده است، زیرا سرمایه گذاران در طول جنگ داخلی و طولانی، از ساخت و ساز  به دور بودند. کوچه های باریک آن را کاووش کنید، با ساختمان های استعماری برای حسی از کلمبوی قدیمی و مناظری شامل موزه ملی، معبد بودایی Gangaramaya، بیمارستان قدیمی هلندی ترمیم شده، و بازارهای شلوغ Pettah دیدن کنید.

گاله

این بزرگراه جدید، کلمبو را با جنوب مرتبط می کند و تنها حدود دو ساعت طول می کشد تا ۱۲۸ کیلومتر به شهر گاله را پوشش دهد. منطقه قلعه هلندی قرن ۱۸، میراث جهانی یونسکو است و بهترین نمونه از یک شهر اروپائی غنی شده در جنوب آسیا می باشد.

شایان ذکر است، به رغم هتل های بوتیکی و مغازه های صنایع دستی، اینجا هنوز هم یک شهر در حال فعالیت با دادگاه های قانونی و مدارس روزانه محلی است. ممکن است احساس گرما کنید وقتی از برج ها بالا می روید و نسیم خنک کننده دریا را حس خواهید کرد، تماشای پسران محلی در حال پرش درون اقیانوس. کلیسای هلندی مرمت شده قرن ۱۷ و … ارزش بازدید را دارد، اما بهترین کار، سرگردانی در کوچه های تنگ با ساختمان های استعماری های مخروبه و غوطه ور شدن در محیط است.

گاله

جوجه کشی لاک پشت ها

به سمت شرق در امتداد ساحل، دیدن جوجه کشی لاک پشت های Kosgoda ارزشمند است. ساحل در اینجا، سایت لانه گذاری اولیه برای لاک پشت ها است اما مردم محلی، ذائقه ای برای تخم آنها دارند به طوری که اغلب این تخم ها به سرقت می روند. مردم در محل تخم گذاری، آنها را از ساحل جمع آوری می کنند و یا آنها را در بازار خریداری می نمایند، و تخم ها را تا زمان شکستن تخم به دست جوجه، نگهداری می کنند. سپس پس از چند روز، دوباره آنها را به دریا آزاد می کنند. همچنین لاک پشت های مصدوم را نجات داده و شما می توانید چند نمونه را اینجا ببینید.

نووارا الییا

با گردش به شمال و صعود به تپه، شش ساعت در جاده های پیچ در پیچ باریک به طول ۲۵۳ کیلومتر با پوشش گیاهی متنوع در حرکت هستید. آب و هوا به طرز محسوسی سرد  است و پوشش گیاهی تغییر می کند. شما در این مسیر چشم اندازهای زیبایی از کوه های جنگلی پوشیده شده  و سراشیبی جاده که همگی بیشتر به سمت بالا است و در نهایت خود را میان مه و ابرها پیدا خواهیدکرد  که شما را به  نووارا الییا در ۱۸۶۸ متری می رساند. این پایتخت کشور تپه است و توسط انگلیسی ها در سال ۱۸۴۶ کشف شد. همچنین به عنوان انگلستان کوچک نیز شناخته می شود، چون ساختمان ها طوری به نظر می رسند که انگار مانند Surrey ساخته شده اند (بخشی زیبا از جنوب شرق انگلستان) با پرچین ها و چمن آراسته. در اینجا، کشاورزان چای، اوقات فراغت خود را صرف شکار فیل و روباه می کنند. که هنوز هم یک دوره مسابقه محسوب می شود و البته، دوره بزرگ گلف با خانه باشگاه نیز در اینجا برگزار می گردد.

مزارع چای

حتی اگر انگلیسی، از بین رفته باشد، مزارع چای همچنان در حال رشد هستند و دامنه کوه ها تحت پوشش بوته زمردین سبز هستند یکی از کارخانه های چای، بطور خلاقانه به یک هتل تبدیل شده و شما به باغی هدایت می شوید  که در آن می توانید با دست خود چیدن چای را امتحان کنید.

مزارع چای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code