بلیط هواپیما

طبیعت گردی در اسکاتلند

اسکاتلند

اسکاتلند، سرزمینی است با طبیعتی خارق العاده که پس ازهر بار گردش و مطالعه در آن، در آخر باز هم به این نتیجه می رسید که هنوزهم نکته ای کشف نکرده و جایی ندیده در بین طبیعت این کشور، برای شما مانده است. کسانی که به دنبال کشف و شهودی از لذت های ناشناخته ی طبیعی هستند، حتما اسکاتلند ار به عنوان یکی از مقصد های خود انتخاب می کنند. با ما در الی گشت همراه باشید تا با هم مروری بر طبیعت اعجاب انگیز اسکاتلند داشته باشیم.

قلعه های اسکاتلندی
مطالب مرتبط:
طبیعت گردی در آفریقای جنوبی + ویدیو
۵ مورد از جاذبه های تاریخی اسکاتلند

اسکاتلند، سرزمینی است در شمال غرب اروپا که از لحاظ وسعت و جمعیت از ولزو ایرلند شمالی بزرگ تر است. اسکاتلند، ۷۹۰ جزیره دارد که جزایر شمالی و هبریدز، از معروف ترین جزایر این سرزمین هستند. این کشور، از قسمت شمالی، با دریای نروژ و از شرق با دریای شمال، از جنوب غربی با دریای ایرلند و از غرب با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد. آب های ساحلی اسکاتلند، که عمدتا در ردیای شمال هستند، یکی از منابع بزرگ ذخایر نفت خام و گاز طبیعی در بین کشورهای اروپایی است.  طبیع اسکاتلند بسیار سرسبز است و بیشتر ارتفاعات این کشور، پوشیده از چمنزار است. بلند ترین قله ی این کشور، بن نویس نام دارد و ۱۳۴۳ متر ارتفاع دارد. همچنین از جمله رودهای آن می توان به رودهای دی، کلیاد و توئید اشاره کرد. طبیعت گردی در طبیعت جادویی اسکاتلند، یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب کسانی است که به دنبال مقصدی برای بالا بردن آدرنالینشان هستند.  برای طبیعت گردی در طبیعت اسکاتلند چند پیشنهاد ویژه به همراه توضیحاتی در باره ی این مکان ها داریم که به تفصیل برای شما بیان خواهیم کرد.

صخره نوردی در اسکاتلند

نسی (Nessie)

تا به حال داستان غول ها را شنیده اید؟ آیا به این داستان ها باور دارید؟ خلیج لوچ نس، دومین خلیج بزرگ و عمیق اسکاتلند، مکانی است که شما را درگیر داستان هایی از حضور غول ها و وجود آن ها  می کند. در اکثر داستان ها و افسانه های اروپایی، غول ها در اسکاتلند، زندگی می کرده اند. حتما این مکان افسانه ای را در لیست مناطقی که باید ازآن بازدید کنید، بگذارید و در آن یک طبیعت گردی همراه با ماجراجویی را تجربه کنید.

کوه های اسکاتلند

جشن کلیچ

جشن کلیچ در طبیعت اسکاتلند به لباس های محلی اسکاتلندی ها برگزار می شود. در این جشن که ترکیبی از سازهای سنتی اسکاتلند و دامن چهارخونه و لباس های سنتی اسکاتلندی است به همراه آواهای محلی آن، شما تنها با حضور در یک جشن، آن هم در یک محیط طبیعی، نصف بیشتر فرهنگ و طبیعت سکاتلندی را تجزبه کرده اید. در این جشن حتما بدون کفش و پابهنه شرکت کنید.

جزایر اسکاتلندی

جزیره استافا

اکثر مناظر طبیعی عجیبی که ممکن است در اسماتلند ببینید همه یک جا در جزیره ی استافا، جمع شده است. عار معروف فینگال، که یک غار دریایی است که در آن صخره های یک تکه ای که به صورت شش گوش هستند، تنها یکی از اعجابی است که در این جزیره قرار دارد. این غار بسیارزیبا، منبع الهانم بخشی بسیاری از هنرمندان محبوب جهان همچون، پینک فلوید بوده است.

طبیعت دریاچه ای در اسکاتلند

کوه های اسکاتلند

تجربه ی کوهنوردی در اسکاتلند معمولا با یکی از کوه های معروف این کشور که بسیار برای کوهنوردی هم مناسب استو مانرو نام دارد، گره خورده است. ارتفاع این کوه بیش از ۹۱۶ متر است. البته قبل از این که برای کوه نوردی در اسکاتلند، مخصوا کوه مانرو آماده شوید، حتما از وضعیت آب و هوایی با خبر شوید تا به وضعیت هوای ناپایدار و فعالیت های زمین دوقطبی، برنخورید.

صخره ای که خارج از دسترس است!

از صخره های معروف در اسکاتلند، صخره  ای معروف به خارج از دسترس است که با ساختاری کاملا سنگی که سبیه باله ی یک کوسه در حال شنا است. این صخره بالای ۵ متر ارتفاع دارد و در بالای پرتگاه ساردرگ، با ارتفاع ۹۸۶ متر، به حالت شناور قرار گرفته است. معمولا کسانی که عاشق هیجان هستند و بیشتر ورزش هایی که با ریسک مخاطرات طبیعی همراه است، برای بالا رفتن از این صخره، حتما به این منطقه می آیند.

کلبه های متروکه در طبیعت اسکاتلند

کلبه های متروکه و مخفی

در طبیعت اسکاتلند، معمولا کلبه هایی وجود دارد که در نقاط تاریک و خارج از دسترس دیگران، رها شده اند  و به صورت کاملا رایگان، در اختیار کسانی که آن ها را می یابند، قرار می گیرد. این کلبه ها جز سقف و جایی برای خواب، امکانات دیگری به شما ارائه نمی دهند ولی تجربه ی یک شب حضور در این کلبه ها، به تمام کمبود های آن میارزد

اسکاتلند

هوگمنای (Hogmanay)

به جشن سال نو اسکاتلندی ها، هوگمنای گفته می شود که در محیط های باز و طبیعی برگزار می شود. این جشن سالانه، توریست های بسیاری را از سراسر جهان جذب می کند. یکی از زیباهای این جشن که با زیبایی طبیعت در آنیخته شده است، آتش بازی این جشن است که جلوه ی بسیار زیبایی به این شب فراموش نشدنی می بخشد.

دره های اسکاتلند

بارا

بارا، در منطقه ای در جنوبی ترین بخش جزایر مسکونی هیبریدین، یکی از جزایر بی شمار اسکاتلند است و بین طبیعت دوستان اسکاتلندی به جادو معروف شده است. فضای باز و مناسب این جزیره، یکی از مقصد های ثابت و همیشگی کسانی است که علاقه مندند در آسمان ها، ماجراجویی داشته باشند. برای رفتن به این ساحل ابتدا باید به ساحل تری مور بروید زیرا، این ساحل در آن حوالی تنها ساحلی است که دارای باند فرود هواپیما است و تنها راه رسیدن به این جزیره، پرواز به آن است.جالب است بدانید که فرود در این جزیره یکی از هیجان انگیز ترین فرودهای جهان است زیرا درساحل و بر روی آب، فرود می آیید. باند فرود این جزیره، به عنوان یکی از جذاب ترین فرود های جهان انتخاب شده است.

ورزش های هوایی در اسکاتلند

جزیره اسکای

جزیره ی اسکای، یکی از جزایر جذابی است که برای دانشجویان عکاسی و علاقه مندان به ای رشته بسیار مناسبو جذاب است و به آن لقب بهشت عکاسان را داده اند. از جمله مناظر طبیعی که دراین جزیره می توان دید، استخرهای طبیعی، سواحل دریایی زیبا، زمین ها و دشت های ناهموار، کوه های جوان و دیدن مناظرطبیعی از بلندی ها و ارتفاعات این جزیره است.

منبع:visitscotland.com

تاریخ اسکاتلند، سرزمینی در جستجوی استقلال
تاریخ اسکاتلند، سرزمینی در جستجوی استقلال
به آیونا جزیره افسانه ای اسکاتلند خوش آمدید
به آیونا جزیره افسانه ای اسکاتلند خوش آمدید
بهترین دانشگاه های اسکاتلند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های اسکاتلند برای تحصیل
باید از ارواح این قلعه تشکر کرد!
باید از ارواح این قلعه تشکر کرد!