طبیعت گردی در اعماق جنگل های پارک ملی مارماریس

پارک ملی مارماریس

مارماریس شهری بندری در جنوب غربی ترکیه است که بودنش در میان رشته کوه های کنار دریا از آن مقصدی جذاب برای گردشگران ساخته است. این شهر، پارک ملی معروفی دارد که آب و هوای خوب، چشم اندازهای زیبا و گونه های متنوع گیاهی و جانوری اش باعث شده که بیشتر گردشگران از آن دیدن کنند. برای آشنایی بیشتر با پارک ملی مارماریس، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مارماریس
مطالب مرتبط:
مارماریس، شهری در سواحل مدیترانه
نکاتی جهت سفر به مارماریس، جواهر ترکیه

پارک ملی مارماریس با مساحت حدود ۲۹ هکتار در ۶ کیلومتری شهر مارماریس قرار دارد و پناهگاه جانوران و گیاهان متنوع و زیباست. این پارک، مکان های محافظت شده زیادی دارد و خط ساحلی متفاوتش نقش مهمی را در قایق سواری گردشگران به سمت سواحلش دارد. در حاشیه پارک ملی مارماریس سواحل زیبا، آرام و بکری هست که به جزیره سنت (Cennet) هم نزدیک هستند و در آن می توانید پیکنیک برپا کنید،کمپ بزنید و یا در تورهای سافاری اسب شرکت کنید. از مارماریس سوار بر ماشین بعد از نیم ساعت به سواحلی تماشایی و مناظری دل انگیز در راستای دریا می رسید. از آنجا هم می توانید سری به جزیره کلوپاترا بزنید جزیره ای که می گویند بهترین شن های دنیا را  دارد.

سواحل زیبای مارماریس

جانوران و گیاهان پارک ملی مارماریس

پارک ملی مارماریس بیشتر ازهمه با کاج های سرخ پوشیده شده و درختان «سویت گام» هم  در نواحی مشخص آن به چشم می خورند. درختان کاخ سرخ، صنوبر، چنار و سرو دست در دست هم چشم انداز زیبای این پارک ملی را در دره به وجود آورده اند. درختان دیگری هم مثل زیتون وحشی، بج، سوماق، اقاقیا و … در سرتا سر این پارک تماشایی پراکنده شده اند.

پارک ملی مارماریس حیات وحش گسترده و متنوعی هم دارد در کنار بزهای وحشی پستاندارانی مثل خرس، روباه، خوک، سنجاب قرمز، راسو، جوجه تیغی، سیاهگوش، سمور، شغال و … هم در پارک هستند. مطمئنا با رفتن به این پارک زیبا تنوع پرندگان هم برایتان جالب است، به جز عقاب و کرکس پرندگان مهاجر زیادی هم گاه و بیگاه به اینجا می آیند تا تنوع پرندگان را بیشتر از گذشته کنند.

پارک ملی مارماریس

 تاریخ در ملی مارماریس

اما پارک ملی مارماریس فقط جایی برای دیدن گیاهان و حیوانات نیست اگربه غیر از طبیعت دوستی ، تاریخ دوست هم هستید حتما برایتان جالب است که بدانید در گوشه  ای از پارک قرن هاست که آثار تاریخی ارزشمندی وجود دارد، پارک ملی مارماریس سایت شهرهای باستانی فیسکوس و آموس هست که در گذشته به آن ها سرزمین کاریا می گفتند و حتی هنوز هم نشانه هایی از استعمار جزیره رودس در آن ها به چشم می خورد. در آموس، خرابه هایی از تئاتر، مکان های مذهبی و پایه مجسمه های زیادی را می بینید که با دیوارهای شهر احاطه شده اند.

گونه های گیاهی پارک ملی مارماریسگونه های گیاهی پارک ملی مارماریس

این پارک در سال ۱۹۹۶ به عنوان پارک ملی منابع زیبای طبیعی، فرهنگی و تفریحی در جنوب غربی ترکیه افتتاح شد. اگر از گردشگران همیشگی مارماریس نیستید و به دنبال تجربه های تازه و چالش برانگیزید این پارک جایی عالی برای گشت و گذار است. برای رفتن به آنجا اول باید به مرکز شهر مارماریس بروید و از آنجا سوار تاکسی های صورتی رنگ شوید و بعد از ۱۰ دقیقه رانندگی در جلوی ورودی پارک پیاده شوید. برای ورود به داخل این پارک باید ۳ لیره هرینه ورودی بدهید. در این پارک از پیاده روی در جنگل های انبوه که بیشتر آن ها با کاج های ترکی پوشیده شده لذت ببرید، در پارک مسیرهایی برای پیاده روی و همینطور سکوهایی چوبی وجود دارد که می توانید با قدم زدن بر روی آن ها پیاده روی آسان تری داشته باشید. در گوشه ای از پارک ساحل آرام و زیبایی هست که می توانید در میان امواج نیلگونش شنا کنید و یا مدتی را در ساحل آرامش بخشش استراحت کنید. این پارک آنقدر بکر است که هیچ غذاخوری یا رستورانی در آن پیدا نمی شود پس اگر می خواهید مدت زیادی در آن بمانید حتما همراه خود غذا و خوراکی داشته باشید.

منبع: nationalparksofturkey.com و excursionmarmaris.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code