پیاده روی رمانتیک در روندای اسپانیا

طبیعت گردی در روندا

در دنیای امروز سپری کردن زمان در دنیای اینترنت به یک معضل جهانی تبدیل شده است که سلامت جهانی را تهدید می کند. اکثر کودکان بیشتر از این که به بازی کردن در طبیعت و با سایر کودکان مشغول شوند غرق بازی های کامپیوتری می شوند. در این مطلب الی گشت طبیعت گردی در روندا شهری در کشور اسپانیا را شرح خواهد داد. برای قدم گذاشتن در این مسیرها لازم نیست که قهرمان المپیک باشید. فقط کافی است کمی همت به خرج دهید لبتاب و گوشی خود را کنار بگذارید و با عزیزانتان به دل طبیعت بروید.

طبیعت گردی در روندا

از روندا به سمت روستای بناوجان | LA CAZALLA DE RONDA TO BENAOJÁN

مطالب مرتبط:
آشنایی با جملات پرکاربرد اسپانیایی در سفر
راهنمای سفر به سویل در اسپانیا

در این مسیر طبیعت گردی در رونا پیاده روی آسانی پیش رو خواهید داشت مستقمیا از میان خانه ها می گذرد و با توجه به طول مسیری که می خواهید طی کنید و فعالیتی هایی که می خواهید انجام دهید گزینه ها متفاوتی پیش رو خواهید داشت. از راه خلوتی که به لا کازایا منتهی می شود، می توانید از میان مزارع و درختان زیتون عبور کنید که روندا را از بناوجان جدا می کند و از زاویه ای خیره کننده به رندا و تاجو دل آبانیکو بنگرید. در طول مسیرتنها هنگام پایین رفتن از تپه ها به سمت ایستگاه قطار بناوجان چندین سراشیبی با شیب کم وجود دارد.

هنگامی که به مقصد رسیدید می توانید از غار گربه دیدن کنید و غار سنگ آهکی را ببینید که نقاشی های ما قبل تاریخی در آن کشیده شده است. (غار بسیار سرد است) استخری از آبهای جاری در مسیر وجود دارد که می توانید آن را در برنامه خود بگنجانید. مسیر خود را به سمت بناوجان ادامه دهید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. در رستوران Asador El Muelle که نیازمند رزرو قبلی است می توانید غذاهای سنتی اسپانیایی لذیذ را نوش جان کنید و سپس با استفاده از قطار قبل از ساعت ۵ به روندا بازگردید. اگر هم شما در دسته آدم های پر انرژی هستید می توانید ۲ تا ۳ ساعت بیشتر به طبیعت گردی در روندا اختصاص دهید و پیاده برگردید.

روندا

از روندا به سمت ارمیتاژ | LA CAZALLA DE RONDA TO THE VIRGEN DE LA CABEZA HERMITAGE

هنگامی که به مرتفع ترین نقطه از جاده منتهی شونده به روندا می رسید با تابلویی مواجه می شوید که به سمت راست و به سوی Ermita Rupuestre Virgen de la Cabeza اشاره می کند. که متعلق به قرن دهم است. قدم نهادن در کلیسای باستانی چشم اندازی خیره کننده از روندا را به شما نشان می دهد و اگر فصل بهار را برای سفر انتخای کنید گل های وحشی بهاری و شکوفه های بادام نیز به آن اضافه خواهند شد. این مسیر از اقامت گاه شما در روندا به حدود ۲ تا ۳ ساعت زمان نیاز خواهد داشت. در حین قدم زدن در این مسیر احتمالا هیچ کس را نخواهید دید و می توانید در سکوت کامل از مناظر کوه های اطراف لذت ببرید.

طبیعت

تاجو دل ابنیکو | THE TAJO DEL ABANICO

یک پیاده روی ۲۰ دقیقه ای از روندا  شما را به یک آسیاب قدیمی می رساند. کسانی که کنجاوتر هستند و به دنبال دیدنی های جذاب می گردند می توانند راه را ادامه دهند تا به غار پنکه (نامی که به خاطر شکلش به آن داده شده) برسند. در طول راه پایین رفتن از تپه ها مسیر سنگ فرش است که بازمانده جاده ای از قرون وسطی است. از رودخانه باریک Sijuela نیز می گذرید تا به راست بپیچید و به غار پنکه ای برسید.

مانند تاجو د روندای مشهور این صخره ها نیز از ملسا (ترکیبی از شن و دیگر مواد رسوبی) ساخته شده اند. آنها توسط فرسایش آب ساخته شده اند و به شکل هایی مانند غار به خود گرفته اند. به گفته مردم محلی این جا جایی است که ارتش رومی ها توسط ویریاتورهبر ساکنان منطقه محاصره و دستگیر شد. چیزی که از صحت آن کاملا مطمئن هستیم این است که چندین فیلم  سریال از جمله سریال اسپانیایی Curro Jiménez همین جا فیلم  برداری شده اند.

پیاده روی

روندا به سمت الپاندیر | RONDA TO ALPANDEIRE

کسانی که به دنبال مسیری جدی تر برای طبیعت گردی در روندا هستند می توانند این مسیر را انتخاب کنند که در واقع جزئی از مسیر طبیعت گردی بزرگ سرانیا به روندا است و پس از بازدید از غار پنکه ای  می توانید راه سفر طولانی تر خود به الپاندیر را آغاز کنید. سراسر مسیر به خوبی علامت گذاری شده است و چشم اندازی منحصر به فرد دارد.

در مسیر طبیعت گردی حتما دوربین های خود را برای تماشای چشم اندازهای فوق العاده، عقاب ها و پرندگان دیگر به همراه داشته باشید و همواره مراقب باشید چرا که  در این منطقه  گوزن و گراز وحشی زندگی می کنند. هرچه به الپاندیر نزدیک تر شوید بیشتر پاداش زحماتی که کشیدید را دریافت می کنید و منظره ای فوق العاده از شعر و کلیسای مرتفعش در برابر چشمانتان پدیدار می شود. به شما پیشنهاد می کنیم اگر راه را کامل طی کردید قبل از برگشت به روندا (پیاده یا با تاکسی) نهار را در La Casa Grande میل کنید.

الپاندیر

حرکت به سمت حمام های عربی | LA CAZALLA TO RONDA’S ARAB BATHS

برای کشف این شگفتی طبیعت گردی در روندا می توانید از La Cazalla  شروع به حرکت کنید و از باریو سن فرانسسیکو بالا بروید ی اگر نمی خواهید بالا کوهنوردی مسیر خود را شروع کنید، تا پارک باریو با ماشین بروید و از آن جا مسیر خود را آغاز کنید. در کنار پلازا (محل مناسب برای نشستن در خارج و ناهار) پیاده روی خود را از Puerta de Almocábar اسلامی، که در قرن سیزدهم  یکی از تنها دو دروازه شهر بود که اجازه ورود به آن را می داد، آغاز کنید.

از این دروازه به سمت راست و پایین تپه ها بروید تا به پمپ بنزین برسید. (در این جا نان فوق العاده ای می فروشند) از چشم انداز زیبای آن لذت ببرید و سپس در جاده کوچم سمت چپ به راه خود ادامه بدهید. تا به حمام های قرن سیزدهمی اعراب برسید. آن ها بهترین نمونه نگهداری شده در کشور اسپانیا هستند.

منبع: lacazalladeronda.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد