بهترین مسیرهای طبیعت گردی در فنلاند

مسیرهای طبیعت گردی در فنلاند

به بیرون رفتن و در آغوش کشیدن طبیعت و مکان های جدید یکی از هیجان انگیزترین قسمت های سفر است و فنلاند جایی عالی برای لذت بردن از طبیعت گردی ست. سفر به لاپلند، شمالی ترین منطقه فنلاند در زمستان تفریحات زمستانی بیشماری را بهتان هدیه می دهد اما در ماه هایی به غیر از زمستان هم لاپلند و سرزمین های جنوبی فنلاند فرصت های  زیادی برای بیرون رفتن و لذت بردن از هوای تازه و تابش آفتاب را برایتان می سازند. با این که همراه شدن با تورهای پیاده روی و گردش در بین شهرها و روستاهای این کشور تجربه ای بینظیر و منحصربفرد است اما مسیرهای پیاده روی افسونگری در دل طبیعت بکر این سرزمین وجود دارد که می توانند در هر لحظه با مناظری تازه غافلگیرتان کنند. اینجا با هزاران دریاچه و جزیره تجربه ای عالی برای عاشقان طبیعت است که تا مدت ها یاد این سرزمین زیبا را در گوشه ای از ذهنتان حک می کنند، برای آشنایی با مسیرهای طبیعت گردی در فنلاند الی گشت را همراهی کنید.

فنلاند

مسیر کارهونکیروس (Karhunkierros)

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به فنلاند
قدیمی ترین زبان های جهان را می شناسید؟

اینجا محبوب ترین مسیر طبیعت گردی در فنلاند است، مسیری که در میان ملی کولانکا ( Qulanka) در مناطق شمالی لاپلند کشیده است. در این مسیر رویایی از بین تپه های منحصربفرد، جنگل های کاج و رودخانه ها می گذرید تا به شهرهای تماشایی سالا و کوسامو برسید. بهترین زمان برای هم قدم شدن با زیبایی های این مسیر رویایی از خرداد تا اواسط مهر است، زمانی که طبیعت هر آنچه در توان دارد را برای خلق مناظری شگفت انگیز به کار می گیرد.

مسیر کارهونکیروس

مسیر ایوو (Evo)

در دل جنگل های انبوه نواحی جنوبی فنلاند مسیرهای جذابی برای طبیعت گردی مشخص شده است، مسیرهایی که در جای جایش پناهگاه و کمپ برپا شده و محلی عالی شده برای طبیعت گردی یکی دو روزه. خیلی از گردشگران خودشان را مجهز به ابزار ماهی گیری می کنند و در رودخانه های خروشان عمق این جنگل به ماهی گیری مشغول می شوند.

مسیر ایوو

مسیر ایتاراجا (Itaraja)

این مسیر ۱۶۰ کیلومتری در شهر سوموسالمی قرار دارد و برای طبیعت گردی در فصل تابستان مناسب است. در این مسیر، آزادانه در میان دشت ها و روستا ها گردش می کنید و از چندین و چند نقاشی تاریخی که بر روی صخره ها ردی از تاریخ این سرزمین را به جای گذاشته اند دیدن می کنید.

مسیر ایتاراجا

جنگل تایگا (Taiga)

ناحیه جنگلی تایگا در شمال شرقی فنلاند ناحیه ای زیبا و بکر از درختان کهنسال، دشت ها، دریاچه ها و حیات وحشی تماشایی ست. طبیعت گردی در نواحی مرزی فنلاند- روسیه شما را از میان بهترین مناظر این ناحیه خارق العاده می گذراند، در طول مسیر مهمانخانه های زیادی وجود دارند که می توانید برای استراحت مدتی را در آنجا بمانید. مسیر طبیعت گردی در دل جنگل های زیبای این ناحیه آسان است و همین است که گردشگران زیادی برای لذت بردن از طبیعت به این ناحیه می روند. هم قدم با این مسیر زیبا از نواحی محافظت شده زیادی می گذرید، تالاب ها را پشت سر می گذارید و در این بین حیوانان کمیاب بیشماری را می بینید. اگر به دیدن حیوانات وحشی علاقه دارید اینجا فرصتی است برای دیدن خرس! در ادامه مسیر قدم به پارک ملی هوسا می گذارید و در اینجاست که می توانید حالا که تا فنلاند آمده اید گوزن شمالی را هم از نزدیک ببینید.

ناحیه جنگلی تایگا

مسیر ترول (Troll)

اینجا مسیری عالی برای طبیعت گردی با کودکان است و فرصتی مناسب را برایتان ایجاد می کند تا بدون نگرانی کودکتان را هم با خود هم قدم کنید. این مسیر جادویی با جاذبه های طبیعی باشکوهش شما را بیشتر از گذشته عاشق طبیعت می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد