بلیط هواپیما

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کانادا

مسیرهای طبیعت گردی در کانادا

کانادا بهشت گوله گردان و طبیعت گردان است. تقریبا در هر استان و ناحیه ای از این کشور زیبا مسیرهای طولانی برای گردشگری و کوله گردی وجود دارد. بعضی از این مسیرها فقط برای کوهنوردی استفاده می شود در حالی که در تعدادی دیگر از آن ها می توانید طبیعت گردی لذت بخش تری را بگذرانید. تقریبا در همه پارک های ملی کانادا مسیرهای زیادی هست که می توانید کوله گردی چندین روزه در آن ها ترتیب دهید. در این کشور چشم اندازهایی را می بینید که شاید در هیچ کشور دیگری نمونه آن ها پیدا نشوند پس بی دلیل نیست که برای بسیاری از طبیعت دوستان اسم کانادا با طبیعت گردی و گشت و گذار در میان طبیعتی بکر گره خورده است. اگر می خواهید با مسیرهای طبیعت گردی در کانادا آشنا شوید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

طبیعت گردی در کانادا

پارک ملی بنف، استان آلبرتا

در این پارک حدود ۱۶۰۰ کیلومتر مسیرهای پرپیچ و خم و رویایی برای طبیعت گردی دارید. در اینجا آنقدر گزینه پیش پایتان است که برای انتخاب آن ها کافی ست نگاهی به توانایی های خودتان بیندازید. تعدادی از این مسیرها کاملا مناسب آماتورها و تازه کارها هستند و در آن ها چالش های دشواری وجود ندارد. اگر تا به حال کشورهای زیادی را برای کوله گردی جست و جو کرده اید و طبیعت گرد ماهری هستید مسیرهای سخت این پارک ملی را انتخاب کنید. یک قانون نانوشته می گوید هر چه مسیرها سخت تر باشد طبیعت با مناظر بکرتر و رویایی تر به شما پاداش می دهد. در قدیمی ترین پارک ملی کانادا در پشت هر پیچ، منظره و چشم اندازی بکر را می بینید که آنقدر جذاب اند که تماشایشان نفس را در سینه حبس می کند. در این مسیرها هر لحظه منظر تماشای دریاچه ای با آب های زلال و یا آبشاری باشکوه باشید. به غیر از طبیعت گردی می توانید حیات وحش و پرندگان را هم تماشا کنید جیزی که به طبیعت گردی تان  رنگ و بویی جذاب می دهد و آن ر از حالت یکنواخت خارج می کند.

پارک ملی بنف

پارک ملی دریاچه های واترتون (Waterton Lakes)، آلبرتا

در پارک ملی بنف در طول مسیرهای طبیعت گردی دهکده های بزرگ زیادی  را می بینید اما در این پارک به جای آن همه دهکده فقط با یک شهر بندری روبرو می شوید. مسیرهای این پارک هم شباهت زیادی به پارک ملی بنف دارند و در آن راه های زیادی برای طبیعت گردی دارید. برای انتخاب مسیرها به این توجه کنید که چند روز را برای طبیعت گردی در این پارک کنار گذاشته اید حتی مسیرهایی هست که می توانید در طول یک روز بیشتر جلوه های زیبای طبیعت را در آن تماشا کنید. اگر دلتان طبیعت گردی ماجراجویانه و چالش برانگیز می خواهید مسیر «تاماراک» را انتخاب کنید؛ این مسیر در ارتفاع ۲۵۰۰ متری قرار گرفته و ۳۲ کیلومتر طول دارد به طوری که شما را دو سه روز درگیر خود می کند. این مسیر به قدری زیباست که بعد از اینکه از آن برگشتید می توانید ادعا کنید که زیبایی های طبیعی کانادا را کشف کرده اید.

پارک ملی دریاچه های واترتون

پارک ملی فاندی (Fundy)، استان نیوبرانزویک

خلیج فاندی که یکی از هفت شگفتی آمریکای شمالی است جزر و مدهایی دارد که از بزرگ ترین نمونه های دنیا هستند پس اگر اهل طبیعت گردی هستید تماشای آن را به هیچ عنوان از دست ندهید. این پارک ۲۵ مسیر مختلف دارد که با انتخاب هر کدام از آن ها چشم اندازها و مسیرهای متفاوتی انتظارتان را می کشد. در هر یک از این مسیرها طبیعتی متنوع و متفاوت را می بینید و از این همه چشم اندازهای بکر غافلگیر می شوید.

پارک ملی فاندی

پارک ملی گراس مورن (Gros Morne)، نیوفاندلند

این پارک در شرق ترین قسمت کانادا قرار دارد و آنقدر جذاب است که نامش در لیست میراث جهانی یونسکو جای دارد. در این پارک ۱۰۰ کیلومتر تپه های هموار و پیچاپیچ رامی بینید که ساعت ها کوهنوردی را می طلبند. البته در میان این تپه ها یک استثنا هم وجود دارد که بالا رفتن از آن مثل دیگر تپه ها چندان ساده نیست و کمی نیاز به مهارت های کوهنوردی دارد. در این پارک در ماه های گرم سال کوهنوردان زیادی را می بینید که خودشان را به اینجا رساده اند تا راه صعود به قله را در پیش بگیرند. در مسیرهای این پارک به صخره هایی با شکل های جذاب و عجیب برمی خورید که تماشای آن ها حسابی شما را ذوق زده می کند.

پارک ملی گراس مورن

پارک ملی شبه جزیره بروس، اونتاریو

در اینجا یکی از قدیمی ترین و طولانی ترین مسیرهای طبیعت گردی و کوه نوردی کانادا را می بینید. اگر این مسیر را در پیش گیرید در انتهای آن به آبشارهای نیاگارا یکی از زیباترین جاذبه های دنیا می رسید.  مسیرهای این پارک امکانات زیادی دارند و در آن ها طبیعت گردی آسانی را در پیش رو دارید. می توانید مسیر را با کوهنوردی بگذرانید و یا در جایگاه های مخصوص بدوید. این پارک تابستان های خنک و زمستان های ملایمی دارد پس حتی اگر علاقمند به چشم اندازهای زمستانی هم هستید باز هم می توانید روی این پارک حساب کنید البته در این فصل از سال باید راهی مسیرهای کم چالش تر شوید.

پارک ملی شبه جزیره بروس

پارک ملی جاسپر، آلبرتا

این پارک در شمال بنف و غرب ادمونتون قرار گرفته و همان زیبایی های پارک ملی بنف را دارد اما در آن خبری از شلوغی و جمعیت آن پارک نیست پس اگر حوصله شلوعی را ندارید و درعین  حال می خواهید زیبایی های پارک های ملی کانادا را ببینید این پارک می تواند گزینه خوبی باشد. در این پارک یکی از زیباترین و جذاب ترین مسیرهای کوله گردی دنیا وجود دارد که در آن با هر قدمی که برمی دارید جلوه ای از زیبایی های طبیعت درمقابلتان ظاهر می شود.

منبع: canadianliving.com

پارک ملی قمیشلوی اصفهان، قدیمی ترین منطقه حفاظت شده جهان
پارک ملی قمیشلوی اصفهان، قدیمی ترین منطقه حفاظت شده جهان
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ارتفاعات کامرون مالزی
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ارتفاعات کامرون مالزی
جاذبه های ترسناک اطراف تهران + تصویر
جاذبه های ترسناک اطراف تهران + تصویر
طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا
طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا