۱۰ شگفتی در طبیعت یونان که ندیدن آن ها جرم است!

طبیعت یونان | Greece Nature

یونان، کشور تاریخ و فرهنگ یکی از مقاصد محبوب گردشگری در سراسر جهان است که افراد زیادی را هر ساله به خود جذب می کند. اما باید بدانید که این کشور به جز دیدنی های تاریخی، جاذبه های طبیعی زیادی هم دارد که شما را شیفته خود خواهد کرد. طبیعت یونان از سواحل بی نظیر گرفته تا تشکل های صخره ای زیبا، همگی آنقدر جالب هستند که در کنار جاذبه های دیگر حتما باید سری هم به آن ها بزنید. در ادامه این متن، الی گشت برای شما چند دیدنی از طبیعت یونان را آورده است؛ با ما همراه باشید.

طبیعت یونان

غار ملیسانی | Melissani Cave

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به یونان
برای سفر به یونان چه نکاتی را باید از قبل بدانید

این غار سال ۱۹۵۱ توسط جیانی پتروچیلوس کشف شد که خودش و دریاچه زیر زمینی آن در کفالونیا، در مجمع الجزایر لونیان قرار دارد. دریاچه آن ۶۰ متر پایین تر از سطح اصلی واقع شده و دارای یک جزیره کوچکی است که افسانه های متفاوتی هم از آنجا در جریان است. در حال حاضر بیش از صدها نفر از غار ملیسانی توسط قایق بازدید می کنند و محو منظره حیرت انگیز آن می شوند.

غار ملیسانی

صخره های آتشفشانی فالاکرو | Volcanic rocks Faraklo

جزیره Lemnos (یا Limnos) که در قسمت شمال شرقی دریای اژه قرار دارد، یک مقصد دور افتاده است اما طیف وسیعی از سواحل خیره کننده و روستاهای چشمگیر را در خود دارد. اما ویژگی اصلی آن طبیعت چشم نوازش است، جایی که آتشفشان های خاموشی که از دوران میوسن هستند، وجود دارد. به همین ترتیب، سنگ های آتشفشانی فالاکرو، در قسمت شمالی جزیره دیده می شوند که به طبیعت یونان حس و حالی متفاوت بخشیده است.

صخره های آتشفشانی فالاکرو

دهانه آتشفشانی استفانوس | Stefanos Crater

جزیره آتشفانی نیسروس (Nisyros )، این جاذبه در مجمع الجزایر دودکانس واقع شده است. این جزیره آرام و دوست داشتنی، دارای یک کوه آتشفشانی است که می توانید در آن به کشف دهانه های آتشفشانی بپردازید؛ این کوه به نام استفانوس شناخته می شود. برای دیدن این جای هیجان انگیز حتما کفش های مناسبی به پا کنید.

دهانه آتشفشانی استفانوس

پترینو داسوس | Petrino Dasos

منطقه اپیروس، در قسمت شمال غربی، به یک شگفتی خیره کننده در طبیعت یونان تبدیل شده است؛ یکی از برترین قسمت های آن، جنگل سنگی پترینو داسوس است. این سازه های سنگ آهک کارستی، واقع در ارتفاع ۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، شبیه سنگ هایی هستند که انگار شخصی به سختی آن ها را روی هم قرار داده است. این جاذبه خیره کننده، در اطراف درختان بلوط و افرا رشد کرده و یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی یونان محسوب می شود.

پترینو داسوس

متئورا | Meteora

متئورا منطقه وسیعی در مرکز یونان می باشد که در نزدیکی کوه های پیندوس واقع شده است. اینجا مجموعه ای از سنگ های غول پیکر به محل هایی برای عبادت تبدیل شده اند که هنوز هم برخی از آن ها استفاده می شوند. این منطقه که در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده، دارای مناظر دیدنی، طبیعت باور نکردنی و فضایی عرفانی است. در کالامباکا (Kalambaka)، روستای کوچکی در پای سنگ ها بمانید و زمانی را برای کشف منطقه، مشاهده عبادت خانه ها و مناطق اطراف آن بگذارید.

متئورا

کویر گومتی | Gomati Desert 

آیا می دانستید که در یونان کویر وجود دارد؟ بله، درست است. در سواحل شمالی طبیعت یونان یک جزیره کوچک به نام Lemnos در کنار ساحل گومتی وجود دارد. کویر گومتی یا Pachies Ammoudies دارای تپه های شنی وسیعی است که با وزش باد تغییر شکل داده و مناظر زیبایی را به وجود می آورند. همانند سایر محیط های بیابانی دیگر، اینجا خانه گیاهان مقاوم به خشکی مانند بوته ها و درختچه ها می باشد. بهتر است دیدن تپه های شن و ماسه را به ظهر واگذار نکنید زیرا تپه ها واقعا گرم و داغ می شوند. پس از کشف آن، می توانید به سمت ساحل بروید تا یک تنی به آب بزنید.

کویر گومتی

ساماریا جورج | Samariá Gorge

جزیره کرت، بزرگترین جزیره در طبیعت یونان است و گلوگاه ساماریا در آن قرار دارد. شما می توانید این دره ۱۶ کیلومتری را بین ماه های می تا اکتبر ببینید و کل آن را طی کنید. این مسیر طبیعت گردی، از بین صخره های شیب دار، چشمه های آب و جنگل هایی می گذرد که خانه ای برای حیواناتی نظیر بز کرت (یک نوع بز کوهی) محسوب می شود. شما همچنین می توانید در بخش های مشخص شده ای در این جاذبه کمپ و چادر برپا کنید.

ساماریا جورج

غارهای آبی زاکینتوس | Blue Caves in Zakynthos

در خط ساحلی شمالی جزیره زاکینتوس و در نزدیکی ساحل معروف مخروبه های کشتی (Shipwreck)، می توانید غارهای آبی یا بلو کِیوز را ببینید که مجموعه ای از راه های آبی زیر زمینی هستند. در حالی که ممکن است فکر کنید که هیچ چیز منحصر به فردی در مورد این غارهای آبی وجود ندارد، واقعیت این است که هر چیزی که داخل آن است، رنگ آبی را به خود می گیرد که شما را گمراه می کند؛ این ویژگی جذاب به علت بروز شکست در برابر سنگ است. این که آیا شما یک تور همراه با قایق انتخاب می کنید و یا خودتان به دیدن آن می روید، بدون شک شما در این تونل هایی که به طور طبیعی تشکیل شده اند، لذت فراوانی خواهید برد و حتی ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید تا قبل از اینکه یک قایق دیگر برسد، در این آب ها شنا کنید.

غارهای آبی زاکینتوس

جزیره کاردیا | Kardia Island

شما ممکن است متوجه نباشید که جهان با جزایر قلب شکل پر شده است و یونان یک جزیره این چنینی منحصر به فرد خودش را دارد. در سمت راست ساحل جزیره ساپینزا، در خلیج مسینی، یک جزیره سنگی به شکل قلب شکل وجود دارد. اگر بتوانید این جاذبه را از بالا نگاه کنید می توانید عکس های بسیار جالبی بگیرید.

جزیره کاردیا

استخر طبیعی گیولا | Giola Natural Pool

آیا تا به حال رویای این را داشته این که در یک استخر طبیعی با آب فوق العاده زلال شنا کنید؟ پس حتما باید مستقیم به جزیره تاسوس در شمال شرقی دریای اژه بروید، جایی که گیولا، استخر طبیعی بسیار زیبایی قرار گرفته است. این جاذبه طبیعی خیره کننده، با توجه به درخشش فیروزه ای و آب های گرم‌اش، حتما کاری خواهد کرد که شما ناخودآگاه در آن شیرجه بزنید.

منبع: theculturetrip.com

معرفی هیجان انگیزترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا
معرفی هیجان انگیزترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا
چشمه دیو آسیاب را چشمه یاد کنیم یا دریاچه؟
چشمه دیو آسیاب را چشمه یاد کنیم یا دریاچه؟
ماجراجویی در تنها زیپ لاین زیر زمینی دنیا!
ماجراجویی در تنها زیپ لاین زیر زمینی دنیا!
گردشی متفاوت در آبشار نیاگارا + ویدیو
گردشی متفاوت در آبشار نیاگارا + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code