بلیط هواپیما

طعم هایی ناب در جزیره کورفوی یونان

چشیدن طعم اصیل غذاهای کورفو

بسیاری از مردم آتن رویای زندگی در آرامش  و طبیعت جزیره کورفو و خوردن غذاهای خوشمزه آن را دارند.  یکی از کسانی که توانسته به این رویا جامه عمل بپوشاند، پاناگیوتیس واسیلاکیس (Panagiotis Vasilakis) است که مردم محلی وی را با نام آقای عسل می شناسند. زمانی که وی مغازه کوچک خود را در روستای واتوس (Vatos) تاسیس کرد، هیچ چیزی از زنبورداری و زنبورعسل نمی دانست اما انگیزه زندگی در این محل و همچنین وجود دشت های پوشیده از گل های معطر سبب شد تا وی انگیزه کافی برای این کار پیدا کرده و زندگی شیرینی برای خود بسازد. شما در سراسر این جزیره می توانید افراد زیادی را مشاهده کنید که در گوشه و کنار طبیعت زیبای آن در حال پیاده روی هستند. در مسیر کم تردد ساحل ارمونس (Ermones) و شهر کورفو، شما از کنار دیوار سنگی  خانه آقای عسل؛ منطقه Kompitsi و کلیسای  buttercream  که مشرف به دره ساخته شده است، خواهید گذشت. با الی گشت همراه باشید و با خوراکی هایی خوشمزه از کورفو آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
۲۰ خوراک خوشمزه یونانی
آنچه در مورد یونان و حقایق جالب آن، باید بدانیم
honey on sale

سالاد پنیر فتا و کباب سوولاکی (souvlaki) در این جزیره بسیار رایج هستند. صبحانه مشهور انگلیسی نیز صبحانه رایج مردم این جزیره بوده و البته غذاهای این منطقه بسیار فریبنده و جذاب است. ترکیب سبک های غذایی ایتالیایی و یونانی، در غذاهای کورفو با یکدیگر ادغام شده اند. غذاهایی مانند سوفریتو (sofrito ) که در آن گوشت گوساله به آرامی و همراه با جعفری و سیر جوشیده می شود یا بوردتو (bourdeto ) که نوعی خورشت مرکب از ماهی و گوجه فرنگی است، از دیگر غذاهای مورد توجه در این جزیره محسوب می شود. مواد اولیه موجود در این جزیره مانند کامکوات (kumquats – میوه ای از خانواده مرکبات اما در اندازه کوچک است . این میوه زمستانه – بهاره از خانواده مرکبات بوده و از لحاظ طعم بسیار شبیه به سایر مرکبات است با این تفاوت که این میوه را می‌توان به صورت درسته و با پوست مصرف کرد. مترجم) و زیتون نقش مهمی در غذاهای بومی آن دارند.

souvlaki

کاشت درختان زیتون در این جزیره از زمان حضور ونیزی ها رواج پیدا کرده و بهترین روغن زیتون این محل نیز در مرکز دولتی واقع در روستای Agios Matheos ارائه می شود که در منطقه سراشیبی گامیلیوس (Gamilios) قرار دارد. نکته جالب در رابطه با درختان فوق این است که هیچ کدام از آن ها کمتر از یک صد سال پیشینه نداشته و سه نسل از خاندان دافنیس (Dafnis family) از این درختان زیتون برداشت کرده اند. اعضای این خاندان توانستند نوعی روغن زیتون رقیق شده را در سطح جهان معرفی کرده و به شهرت برسانند.

dafnis family olive

روغن زیتون های تولید شده در این جزیره از نظر دارا بودن پلی فنول در سطح جهان بی رقیب است. این ماده غذایی ضد التهاب بوده و برای اعصاب بسیار مفید است. یکی دیگر از مواد غذایی مشهور این منطقه، کامکوات است که در سال ۱۸۶۰ از خاور میانه به کورفو آورده شده است. از این میوه که از خانواده مرکبات محسوب شده و ابعادی مشابه خرما دارد، برای دادن طعم و عطر و شیرین کننده سالادها استفاده می شود. از سال ۱۹۳۳ به بعد نوعی نوشیدنی خاص در این جزیره رایج شده است که از ترکیب توت فرنگی و کامکوات تشکیل شده و در همه جای جزیره به عنوان نوشیدنی خوش آمدگویی به میهمانان ارائه می شود.

خرج و برج گذران زندگی در شهرهای ترکیه (بخش دوم)
خرج و برج گذران زندگی در شهرهای ترکیه (بخش دوم)
سفر به گوا و خوراکی هایی که نباید از دست داد
سفر به گوا و خوراکی هایی که نباید از دست داد
همه چیز درباره پروانه نگری در طبیعت
همه چیز درباره پروانه نگری در طبیعت
چگونه یک تور لیدر حرفه ای شویم
چگونه یک تور لیدر حرفه ای شویم