تصاویر وحشتناکی از طوفان ژاپن

تصاویری از طوفان شدید در ژاپن

در پی طوفان مهیب و پر قدرت «جبی» که در کشور ژاپن رخ داد دست کم ۱۰ نفر کشته و ۳۴۰ نفر زخمی شدند. این طوفان با توجه به قدرتی که داشت موجب بروز دیگر فجایع طبیعی نظیر سیل، لغزش زمین و قطع برق خانه ها نیز شد. طوفان شدید در ژاپن به اندازه ای قدرتمند بود که فعالیت فرودگاه «کانسای» در شهر اوزاکا در غرب کشور ژاپن را هم مختل کرد و بیش از ۳۰۰۰ مسافر با قایق از این فرودگاه تخلیه شدند. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم عکس هایی از فاجعه طبیعی طوفان شدید در ژاپن را خدمتتان نشان دهیم.

در پی این طوفان برق بیش از یک میلیون خانه در کشور ژاپن قطع شد.

نخست وزیر ژاپن اعلام کرد: طوفان، خسارات گسترده ای به ویژه به شهر اوزاکا وارد ساخته است از همین رو وی تلاش های گسترده ای را برای بهبود اوضاع و قابل استفاده کردن زیر ساخت های کشور ژاپن در برابر چنین فجایع طبیعی را وعده داده است.

طوفان شدید در ژاپن
مطالب مرتبط:
۹ نکته جالب در مورد فرهنگ مردم ژاپن
ماجراجویی های باورنکردنی در ژاپن
بهترین پارک های ملی ژاپن

به گفته ی کارشناسان هواشناسی طوفان جبی سرعتی بالای ۲۰۸ کیلومتر در ساعت داشته و در یک قسمت از شیکوکو با سرعت ۲۱۶ کیلومتر در ساعت به ثبت رسیده است.

با توجه به این ژاپن در تابستان ۲۰۲۰ میزبان بازی های المپیک است مقامات و کارشناسان امیدوار هستند که شرایط جوی خنک تر و آرام تر از حال حاضر باشد و از گرمای شدیدی در این کشور به وجود آمده کاسته می شود.

به گفته کیودو نیوز طوفان جبی یکی از قوی ترین طوفان هایی بوده از سال ۱۹۹۳ به سمت زمین فرود آمد و یکی از بی سابقه ترین طوفان هایی بوده که در ۲۵ سال گذشته در این کشور رخ داده است.

نخست وزیر ژاپن شینزو آبه، به شدت مورد انتقاد ژاپنی ها قرار گرفت و دلیل آن هم پاسخ دیر و ناکافی دولت به این فاجعه ی طبیعی نیز بود، از همین رو در طی یک سفر برنامه ریزی شده به سمت جزیره اصلی جنوبی ژاپن کیوشو قرار شده تا جهت نظارت بر پاسخ دولت به این طوفان قدرتمند نیز نظارت داشته باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد