بلیط هواپیما

طولانی ترین پل های دنیا

پل های طولانی دنیا

اینکه بگوییم کدام یک از پل های دنیا طولانی ترین پل هستند کمی کار سختی است. در چند سال گذشته اختلاف های زیاد برای اندازه گیری طول بلندترین پل های دنیا وجود داشته چون معیارهای زیادی برای این اندازه گیری وجود دارد معیارهایی مثل: آیا این پل باید روی آب کشیده شده باشد؟ آیا جاده های هوایی همان پل اند؟ اگر فقط قسمتی از این پل روی آب کشیده شده باشد چه؟ وقتی قرار است که طولانی ترین پل های دنیا برای ثبت رکورد مشخص شوند به همه این سوالات باید پاسخ مناسبی داده شود. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعداد از طولانی ترین پل های دنیا را معرفی کنیم.

طولانی ترین پل های دنیا

پل ساتوروف (Saratov Bridge)

مطالب مرتبط:
پل چین در بوداپست، پلی باشکوه بر روی رودخانه دانوب
این پل های تایلند را احتمالا تا به حال ندیده اید!

شهر ساتاروف روسیه پلی دارد که روی رودخانه ولگا کشیده شده و در زمان افتتاح در سال ۱۹۶۵ طولانی ترین پل این ناحیه بود. طول این پل حدود ۲۸۰۳ متر است و شهر ساتاروف در غرب رودخانه ولگا را به شهر انگلس در سمت شرق رودخانه وصل می کند.

پل ساتوروف (Saratov Bridge)

پل جوبیلی پارک وی (Jubilee Parkway)  

پل «جوبیلی پارک وی» یک جفت پل بتونی موازی است که ایالت های مختلف آمریکا را به هم وصل می کند. این پل حدود ۱۲ کیلوکتر طول دارد و در سال ۱۹۷۸ افتتاح شده است.

پل جوبیلی پارک وی

پل کنفدراسیون (Confederation Bridge)

در فصل زمستان گذشتن از روی این پل تجربه ای خاص و منحصربفرد است چون در این فصل از سال تنگه نورتامبرلند در کانادا کاملا یخ می زند. از این پل برای اتصال استان Brunswick و جزیره «پرینس ادوراد» استفاده می شود و زمستان ها لقب «طولانی ترین پل دنیا روی یخ» را می گیرد.

پل کنفدراسیون

پل جدید یولانوفسک (New Ulyanovsk Bridge)

این پل هم روی رودخانه ولگا در روسیه کشیده شده تا شهر اولیانوفسک را به سمت شرقی استان اولیانوفسک وصل کند. پل با طول ۱۹٫۹۸ کیلومتر، دومین پل طولانی روسیه و یکی از طولانی ترین پل های اروپا است.

پل جدید یولانوفسک

پل بومیبول (Bhumibol Bridge)

جاده ای صنعتی که نواحی جنوبی بانکوک را به استان ساموت پاراکان وصل می کند در قسمت هایی از مسیر، پلی طولانی و بزرگ دارد که به پل بومیبول معروف است. این پل دوبار از روی رودخانه «چائو فرایا» می گذرد؛ یکی از این پل ها ۷۰۲ متر و دیگری ۵۸۲ متر طول دارد. این پل کابلی و تماشایی برج هایی شبیه الماس دارد که نمای جذابی به آن داده اند.

پل بومیبول

پل ریو نیتروری (Rio–Niterói Bridge)

این بار به برزیل می رویم و پلی طولانی و تماشایی بر روی خلیج «گوانابارا» در ایالت «ریودو ژانیرو» را به شما نشان می دهیم. هدف از ساخت این پل باشکوه این بوده که شهرهای ایالت «ریودو ژانیرو» به شهر «نیتروی» متصل شود. حتی امروز هم این پل، طولانی ترین پل نیمکره جنوبی و ششمین پل طولانی جهان است.

پل ریو نیتروری

پل پنانگ (Penang Bridge)

اگر این پل نبود هیچ وقت نمی توانستید از راه جاده ای خودتان را از مالزی به جزیره زیبای پنانگ برسانید. این پل دو مسیر رفت و برگشت دارد و در قسمتی از آن جایی مخصوص برای گرفتن عوارض از خودروهای عبوری قرار گرفته است. این پل با ۱۳٫۵ کیلومتر طول، طولانی ترین پل مالزی و چهارمین پل طولانی جنوب شرقی آسیا است.

پل پنانگ

پل کاما (Kama Bridge)

باز هم پلی طولانی در روسیه! این پل در بزرگراه R239 در تاتارستان و در نزدیکی منطقه مسکونی Soroch’i Gory قرار دارد. این ساختار به طول ۱۳,۹۶۷ از سه پل مختلف تشکیل شده که هر کدام از یک رودخانه می گذرند. ساخت این پل ها در سال ۱۹۹۲ شروع و حدود ۱۰ سال بعد به پایان رسید. حتما می توانید حدس بزنید که بدون این پل ها عملا استفاده چندانی نمی شد از این بزرگراه کرد.

پل کاما (Kama Bridge)

پل واسکو دا گاما (Vasco da Gama Bridge)

این پل کابلی در نزدیکی لیسبون پایتخت پرتغال روی رودخانه تاقوس کشیده شده و با ارتفاع ۱۷٫۲ طولانی ترین پل اروپاست. این پل پایه های فلزی زیادی دارد و مثل دیگر پل های کابلی کابل هایی از عرشه پل به سمت برج پل کشیده شده است.

پل واسکو دا گاما

پل ۶ اکتبر (Incheon Bridge)

این بار به قاره آفریقا و کشور مصر می رویم جایی که ما را یاد رودخانه باشکوه نیل می اندازد. پل ۶ اکتبر یک بزرگراه هوایی در نواحی مرکزی قاهره است که با ۲۰٫۵ کیلومتر طول دوبار از روی رودخانه نیل عبور می کند و شهر را به فرودگاه بین المللی قاهره در شرق وصل می کند.  با گذشتن از روی این پل چشم انداز تماشایی از شهر را می بینید.

پل 6 اکتبر

پل Aérotrain Test Track

امروز دیگر این پل قابل استفاده نیست اما این دلیل نمی شود که اسمش درلیست طولانی ترین پل های دنیا نیاید! در دهه ۱۹۷۰ یک قطار پرسرعت فرانسوی روی این پل تست شد. با اینکه امروز بخش زیادی از این پل کاملا از بین رفته اما هنوز هم بنای اصلی پل مثل قبلا سر جایش است.

پل Aérotrain Test Track

پل اینچئون

پل اینچئون یک پل بتونی تازه تاسیس در کره جنوبی است که در زمان تاسیسش در سال ۲۰۰۹  دومین مسیر ارتباطی بین جزیره یئونگ جونگ و شهر اینچون بوده است.

منبع: list25.com

ارمنستان و صومعه‌های فراموش نشدنی آن
ارمنستان و صومعه‌های فراموش نشدنی آن
یک روز برفی در پراگ
یک روز برفی در پراگ
تجربه توسعه دیزنی در هنگ کنگ
تجربه توسعه دیزنی در هنگ کنگ
رنگارنگ ترین روستای جهان در تایوان
رنگارنگ ترین روستای جهان در تایوان