بلیط هواپیما

عجایب طبیعی جهان

با عجایب طبیعی و فوق العاده دنیا آشنا شوید

عجایب در هرجایی و در هر شرایطی می تواند تعریف خودش را داشته باشد. چرا که دنیا پر از دیدنی های شگفت انگیز است. هر پژوهشگاه و رسانه ای می تواند فهرستی بنابر دیدگاه کارشناسان خود و براساس فاکتورها و شاخصه هایی که در نظر دارد، تهیه کرده و آن را در فهرستی هفت عددی که از قدیم جزو اعداد خاص و استثنایی بوده است بگنجاند. در این مطلب با سه تا از عجایب هفتگانه جهان که بنابر یک فهرست تهیه شده است، آشنا شوید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
عجایب هفتگانه طبیعی دنیا
عجایب ده گانه جهان

آبشار ایگواسو – Iguazu Falls

این آبشار بر روی رود ایگوازو ( ایگواسو ) در مرز آرژانتین و برزیل به صورت نیم دایره ای عجیب خودنمایی می کند. Iguazu Falls نعلی شکل ۲٫۷ کیلومتر وسعت دارد و به راستی از زیباترین آبشارهای دنیا به حساب می آید. سالانه هزاران گردشگر برای دیدن این پدیده زیبای طبیعی راهی برزیل می شوند تا از نزدیک شاهد سقوط آب ها از میان سنگلاخ های این آبشار باشند. آبشار ایگواسو به سال ۱۵۴۱ توسط یک شخص اسپانیایی تبار به نام  آلوار نونز کابزا د واکا کشف شد. ایگواسو را می توان به دو قسمت کلی تقسیم کرد که البته در هر دو قسمت صدها آبشار کوچک و بزرگ جاری هستند. در مجموع ایگواسو از ۲۷۵ آبشار در کنار هم تشکیل شده است و لابه لای هر یک درختان سرسبز انبوهی دیده می شوند که زیبایی این آبشار را صد چندان کرده اند. ارتفاع این آبشار در نواحی مختلف میان ۳۰ تا ۸۲ متر متغیر است. آبشار ایگواسو در پارک ملی ایگواسو قرار گرفته و روزانه در معرض دید گردشگران بی شماری قرار دارد. دلیل شگفت انگیزی: این آبشار تنها آبشار نعلی شکل جهان است که حاصل اتصال صدها آبشار کوچکتر به یکدیگر می باشد. منظره زیبا و منحصر به فرد این آبشار هر بیننده ای را جذب خود می کند.

آبشار ایگواسو Iguazu Falls

جزیره جِجو Jeju Island

جزیره ججو (Jeju Island) در کره جنوبی قرار گرفته و چندین میراث یونسکو را در خود جای داده است. این جزیره کاملا آتشفشانی در ۱۳۰ کیلومتری کره جنوبی واقع شده و مساحت آن ۱۸۴۶ کیلومتر می باشد. بلندترین کوه کشور کره جنوبی که آتشفشانی خفته است در این جزیره قرار گرفته است. این کوه ۱۹۵۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد قرار گرفته است. جذابیت این جزیره آتشفشانی در آن است که در اطراف قله آتشفشانی اصلی، ۳۶۰ آتشفشان کوچکتر هم قرار گفته است. ججو درواقع شبیه یک بمب اتم خفته در میان آب های آرام نمایان است. دلیل شگفت انگیزی: این جزیره بلندترین قله آتشفشانی کره جنوبی را در خود جای داده است و صدها قله آتشفشانی کوچکتر نیز در اطراف آن قرار گرفته اند. پتانسیل انفجار هم زمان قله های آتشفشانی این جزیره بسیار وحشتناک است.

جزیره جِجو Jeju Island

پارک ملی کومودو  Komodo

جزیره کومودو ( Komodo ) یکی از ۱۷۵۰۸ جزیره کشور اندونزی است که به عنوان پارک ملی کومودو شناخته می شود و شامل ۳ جزیره مختلف می باشد. به جز مناظر زیبا، از دیگر جذابیت های این مکان حیوانات و موجودات عجیب و غریبش می باشند. حیواناتی چون اژدهای کومودو ( یک مارمولک غول پیکر و مختص این ناحیه) که در حقیقت پارک ملی کومودو در سال ۱۹۸۰ میلادی برای حفاظت از این حیوان به وجود آمد.
مساحت پارک ملی کومودو ۱۸۱۷ کیلومتر مربع بوده و ۲۰۰۰ نفر سکنه دارد. چندی پیش شایعاتی مبنی بر وجود اژدها در این جزیره بر سر زبان ها افتاد که این امر سبب گردشگران زیادی را به کومودو کشاند. جالب این است که این جزیره منشا آتشفشانی دارد. دلیل شگفت انگیزی: وجود حیوانات عجیب و غریب و منحصر به فرد به خصوص مارمولک کومودو و گیاهان انبوه، برکه و جویباری که در پارک ملی کومودو در یک جا جمع شده اند دلیل انتخاب این پارک به عنوان عجایب هفتگانه طبیعت جهان می باشد.

پارک ملی کومودو Komodo
اوباری، دریاچه ای شگفت انگیز در دل کویر لیبی
اوباری، دریاچه ای شگفت انگیز در دل کویر لیبی
لمس طبیعت در پارک های ملی تایلند
لمس طبیعت در پارک های ملی تایلند
راه های مقابله و درمان عقرب زدگی در کویر
راه های مقابله و درمان عقرب زدگی در کویر
۵ تا از بهترین صحراهای جهان
۵ تا از بهترین صحراهای جهان