بلیط هواپیما

عجایب مهندسی جهان مدرن

از اولین روز تاریخ انسان، به نظر می آمد که انسان طبیعتا به دنبال ساخت چیزهای خاص است. ساخت چیزهای حیرت آور بخش همیشگی طبیعت انسان شده است. پیشرفت تکنولوژی باعث بوجود آمدن شگفتی های حیرت آوری شده که جایگزین عجایب قدیمی جهان شده اند و الان دیگر در همه جای جهان می توانیم سازه هایی عظیم ببینیم. به دلیل پیشرفت تکنولوژی و توسعه ماشین آلات، آسمان خراش های بلند و دیگر زیرساخت ها به راحتی ساخته می شوند. عجایب مهندسی مثل پل ها، تونل ها، خطوط راه آهن که شهرها و حتی کشورها را به هم وصل می کند، فضاپیماهایی که انسان ها را ماه می فرستد یا آسمان خراش هایی که در برابر زلزله مقاوم هستند همه در یک چیز مشترک هستند، آن ها ساخته شده اند تا مشکلی را حل کنند و زندگی را برای انسان ها آسان تر کنند. می خواهیم تعدادی از عجایب مهندسی جهان مدرن را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
شاهکارهای مهندسی، جاذبه های گردشگری
دیوار چین بزرگترین سازه مهندسی جهان

جزیره پالم جمیرا، دبی

جزیره پالم جمیرا نمونه ای عالی از موفقیت مهندسی مدرن است. این جزیره با مساحت ۵ در ۵ کیلومتر بزرگ ترین جزیره مصنوعی جهان است که در دبی امارات قرار دارد و حدود ۱۵۰۰ ویلا در سواحل مصنوعی آن ساخته شده است. ساخت این جزیره در سال ۲۰۰۱ آغاز و در سال ۲۰۰۸ تمام شد. در داخل این جزیره برای حمل و نقل مردم به خارج جزیره از منوریل استفاده می شود.

جزیره پالم دبی

استادیوم ملی پکن، پکن

استادیوم ملی پکن بزرگ ترین سازه فولادی جهان است که در پکن چین قرار دارد، این استادیوم به لانه پرنده هم معروف است. این سازه حیرت آور بیشتر از این که شبیه استایوم المپیک باشد شبیه کاری هنری است. طراحی آن را معمارانی سوئیسی به نام Lacques Herzog  و Pierre de Meuron  انجام داده تا درمسابقات المپیک و پارا المپیک ۲۰۰۸ مورد استفاده قرار بگیرد.

استادیوم ملی پکن

پل آکاشی کای کیو، ژاپن

پل آکاشی کای کیو که به نام پل مروارید هم شناخته می شود نمونه ای حیرت آور از معماری مدرن شهری است. این پل در ژاپن قرار دارد و بزرگ ترین پل کابلی جهان است و هیچ ستونی برای حفاظت ندارد. دهنه مرکزی این پل ۱۹۹۱ متر است که بزرگ ترین دهنه مرکزی را در بین پل های معلق جهان را دارد. ساخت این پل در سال ۱۹۹۸ به پایان رسید. این پل با گذر از تنگه شلوغ آکاشی، شهر کوبه در جزیره هونشو را به ایوایا در جزیره آواجی وصل می کند و بخشی از اتوبان هونشو- شیکوکو است.

آنسانسور بایلونگ، چین

آسانسور بایلونگ بزرگ ترین و سنگین ترین آسانسور خارج ساختمانی در جهان است. آسانسوری شیشه ای است که بر روی لبه های صخره ای بزرگ در منطقه ولینگ یانگ شهر ژانگجیاجی چین قرار دارد و ۳۳۰ متر ارتفاع دارد. این آسانسور که به نام آسانسور صد اژدها هم شناخته می شود برای تماشای مناظر اطراف استفاده می شود. در هر بار ۵۰ نفر بر روی آن سوار می شوند و بعد از دو دقیقه به بالای صخره می رسند. ساخت این آسانسور که هر روز حدود ۱۸۰۰۰ نفر را جابجا می کند در اکتنبر ۱۹۹۹ شروع و در سال ۲۰۰۲ برای استفاده عموم تمام شد.

آنسانسور بایلونگ

منبع: wonderslist.com

آداب و رسوم سال نو در کشورهای مختلف دنیا
آداب و رسوم سال نو در کشورهای مختلف دنیا
زیباترین مزرعه های گل در جهان
زیباترین مزرعه های گل در جهان
باورش سخت است اما این موجودات عجیب بارها دیده شده اند
باورش سخت است اما این موجودات عجیب بارها دیده شده اند
پدیده های ماورای طبیعی فقط در این شهرها اتفاق می افتند!
پدیده های ماورای طبیعی فقط در این شهرها اتفاق می افتند!