عجیب ترین ساختمان های جهان در کجا واقع شده اند؟

معرفی عجیب ترین ساختمان های جهان

جهان دارای برخی از عجیب ترین سازه هاست که به تفکر معماران مرتبط است و به صورت عجیب و غریب و از طریق چدمان جالب آجرها و استفاده از ملات رنگی ساخته شده است. معماری با بسیاری از سازه های ساخته شده به دست انسان تعریف شده است و ساختمان های بزرگ و عجیب و غریب برای دست بردن به معجزات بی حد و حصر طبیعت به وجود آمده اند. در اینجا، الی گشت برخی از شگفت انگیز ترین و عجیب ترین ساختمان های جهان را به شما معرفی می کند، پس در ادامه با ما همراه باشید.

عجیب ترین ساختمان های جهان
مطالب مرتبط:
این ساختمان های مدرن و شگفت انگیز در قاره ی آسیا هستند!
زیباترین ساختمان ها با شیشه های رنگی در جهان
این ساختمان های عجیب هتل هستند!

معماری مدرن بسیاری از ساختمان های شگفت انگیز در جهان را به وجود آورده اند. امروزه معماری مدرن به ساخت و سازهای پرطرفدار، طرح های بلند پروازانه، مواد جدید و سبک های جدیدی می پردازد. آسمان خراش ها که به ابرها و سازه های غول پیکر فلزی می رسند، منحصر به فرد ترین جاذبه ها هستند که تقریبا در تمام نقاط جهان می توان آنها را یافت. معماران، شکوفایی بزرگی را ایجاد کرده اند که در سال های اخیر بسیار زیاد هم شده است. کاربری یک ساختمان همیشه از طراحی آن قابل تشخیص نیست. موزه های آینده نگر و خانه های اپرا تبدیل به یک چیز معمولی شده اند.

عجیب ترین ساختمان ها در جهان

مرکز ملی هنرهای نمایشی – چین | National Centre for the Performing Arts – China

مرکز ملی هنرهای نمایشی (NCPA)، به نام “غول تخم مرغ” مرکز هنر در پکن، چین است. این مرکز در داخل، شامل سه سالن کاربری اصلی با ۵۴۵۲ صندلی است. سالن اپرا برای اپرا، باله و رقص استفاده می شود و سالن موسیقی برای کنسرت و خوانندگی مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که سالن تئاتر برای نمایشنامه ها و اپرای پکن استفاده می شود.
ساخت این مجموعه تقریبا ۶ سال به طول انجامید، این گنبد بیضوی از جنس تیتانیوم و شیشه است. ساخت آن در دسامبر سال ۲۰۰۱ آغاز شد و مراسم افتتاحیه در دسامبر ۲۰۰۷ برگزار شد. این ساختمان با یک دریاچه مصنوعی احاطه شده است و ۵۴۵۲ نفر در ۳ تالار قرار دارد و تقریبا ۱۲۰۰۰ متر مربع مساحت آن است. یکی از عجیب ترین ساختمان های جهان به شمار می رود که توسط معمار فرانسوی پل آندریو طراحی شده است.

مرکز ملی هنرهای نمایشی

خانه های مکعبی – روتردام، هلند | Cubic Houses – Rotterdam, Netherlands

خانه های مکعبی یکی از شگفت انگیز ترین و عجیب ترین ساختمان های جهان به شمار می رود. این مجموعه ای از خانه های نوآورانه ساخته شده در روتردام و هلموند در هلند است که طراحی یک ساختمان روستایی را در شهر به نمایش می گذارد. بر اساس مفهوم “زندگی به عنوان یک سقف شهری” بنا نهاده شده است: مسکن با تراکم بالا با فضای کافی در سطح زمین. این ساختمان توسط معمار هلندی پیت بلوم Piet Blom طراحی شده است. آنها به صورت مکعبی هستند که در زوایای مختلف با بیش از شش ضلعی هایی تشکیل شده است، بنابراین آنها شبیه درختان، و در مجموع یک جنگل را تشکیل داده است. ۳۸ مکعب کوچک وجود دارد و همه آنها به یکدیگر متصل شده اند.

خانه های مکعبی

موزه محیط زیستی بیوسفر – مونترال | Biosphere Environmental Museum – Montreal

بیوسفر موزه ای در مونترال و یکی از عجیب ترین ساختمان های جهان است. این موزه شگفت انگیز به محیط زیست اختصاص داده شده است. این ساختمان توسط محیط زیست کانادا در سال ۱۹۹۰ خریداری شد و نام خود را در سال ۲۰۰۷ تغییر داد تا موزه محیط زیست شود. این ساختمان در Parc Jean-Drapeau در Île Sainte-Hélène واقع در ساختمان سابق ایالات متحده برای نمایشگاه جهانی ۱۹۶۷ در نمایشگاه ۶۷ می باشد. این ساختمان به طور کاملا مشخص در سریال تلویزیونی « original Battlestar Galactica» و در قسمت “سلام از زمین” استفاده شده است.

موزه محیط زیستی بیوسفر

جنگل مارپیچی – آلمان | Forest Spiral – Germany

جنگل مارپیچی (Waldspirale) یک مجتمع مسکونی در شهر دمرستات است که در دهه ۱۹۹۰ ساخته شده است. این ساختمان که از عجیب ترین ساختمان های جهان به شمار می رود، توسط هنرمند بسیار معروف اتریشی به نام Friedensreich Hundertwasser طراحی شده و توسط معمار Heinz M. Springmann  و همچنین شرکت Bauverein Darmstadt اجرا و ساخته شده است. این بنا در سال ۲۰۰۰ تکمیل شد. ساختمان بسیار شگفت انگیزی با سقف سبز، شبیه یک مارپیچ است. رنگ ها و حرکت در مسیر مارپیچ گونه به طور کلی بسیار جذاب و شیک طراحی شده است.

جنگل مارپیچی

منطقه مسکونی ۶۷ – مونترال کانادا | Habitat 67 – Montreal Canada

یک مدل اجتماعی و مجتمع مسکونی در مونترال کانادا است که توسط معمار کانادایی مشی صفدی طراحی شده است. این ساختمان در خیابان ۲۶۰۰ Pierre-Dupuy در Marc-Drouin Quay و در کنار رودخانه سنت لارنس واقع شده است. منطقه مسکونی ۶۷ به طور گسترده ای به عنوان یک کار برجسته معماری و یکی از ساختمان های معروف و به راحتی قابل تشخیص در مونترال کانادا به حساب می آید. این سازه شبیه یک چیدمان بسیار جالب از مکعب هایی است که بچه ها با آن بازی می کنند و بسیار جالب است که چگونه طراحی شده است. یکی از ساختمان های اصلی در این شهر است در عین حال یک ساختمان کاملا پایدار و راحت برای زندگی است.

منطقه مسکونی 67

لا پدررا – اسپانیا | La Pedrera – Spain

همچنین به نام Casa Mila شناخته می شود که یک ساختمان طراحی شده توسط معمار کاتالان آنتونی گوودی است و در سال های ۱۹۰۶-۱۹۱۲ ساخته شده است. در منطقه Eixample بارسلونا، کاتالونیا، اسپانیا واقع شده است. داستان این خانه که از عجیب ترین ساختمان های جهان به شمار می رود بسیار جالب است. خانه توسط آنتونی گوودی طراحی شده و برای یک زن و شوهر متاهل ساخته شده است. این یک ساختمان فوق العاده اما شیک است که بسیار عجیب است به گونه ای که حتی یک خط راست در وجود ندارد. علاوه بر این، این آخرین محل اقامت خصوصی طراحی شده توسط معمار آنتونی گوودی بود. این طراحی بحث انگیز در آن زمان برای اشکال جسورانه از نمای سنگ سنگین و دکوراسیون ساخته شده از آهن بالکن و پنجره بود و همچنین بخشی از سقف با گچ ساخته شده است. کاسا میلا یک مکان میراث جهانی است که توسط یونسکو اعلام شد. بازدیدکنندگان می توانند به طبقه بالا، اتاق زیر شیروانی و سقف بروند و نگاهی دقیق به این شاهکار داشته باشید.

لا پدررا – اسپانیا

موزه هنرهای معاصر نیتروی – برزیل | Niteroi Contemporary Art Museum – Brazil  

موزه هنرهای معاصر نیتروی در شهر ریودوژانیرو برزیل واقع شده است. این ساختمان یکی از نشانه های اصلی شهر است. علاوه بر این، ساختمان قابل توجهی برای مردم و گردشگران است. به نظر می رسد که از دنیایی دیگر و یا از فضا آمده باشد. این موزه در سال ۱۹۹۶ ساخته شده است، طراحی شده توسط Oscar Niemey، که آن را با کمکBruno Contarini  ایجاد شده است. ساختمان ۱۶ متر ارتفاع دارد و قطر کپسول آن ۵۰ متر است. ساختمان شگفت انگیزی که تحسین معماران و افراد عادی که سازه های عجیب و غریب را دوست دارند، به همراه داشته است.

موزه هنرهای معاصر نیتروی

سالن رقص – جمهوری چک | Dancing House – Czech Republic

خانه رقص یا “Fred and Ginger” نام مستعار داده شده به ساختمان Nationale Nederlanden در شهر پراگ در جمهوری چک است. این یک شاهکار شگفت انگیز از معماری است، که جذابیت عاشقانه ای دارد. در مورد ساختمان هایی که یکدیگر را برای رقص به هم متصل می کنند چیزی بسیار شیرین است! این ساختمان توسط Vlado Milunic در همکاری با Frank Gehry طراحی شده است. اگر چه طراحی در آن زمان بحث انگیز بود و به عنوان یک سازه غیر سنتی در نظر گرفته شد، اما با گذشت زمان تبدیل به یک مرکز فعالیت های فرهنگی شد. این یک ساختمان شیک و شگفت انگیز است که به نمادی از شهر پراگ تبدیل شده است.

سالن رقص - جمهوری چک

خانه کج – لهستان | The Crooked House – Poland

مرکز خرید در مرکز شهر سوپوت، خانه کج که در حال حاضر به عنوان یک معماری معروف در نظر گرفته شده است. Krzywy Domek (به زبان انگلیسی به عنوان خانه کج) ساختمان نامنظم شکل در سوپوت، لهستان است. خانه کج در سال ۲۰۰۴ ساخته شد، مساحت آن تقریبا ۴۰۰۰ متر مربع است و بخشی از مرکز خرید Rezydent است. این سازه توسط Szotyńscy و Zaleski طراحی شده است که توسط تصاویر پری و نقاشی Jan Marcin Szancer و Per Dahlberg برای ایجاد این شاهکار الهام گرفته شده است. معماری ساختمان هایی که اطراف آن طراحی شده است و به نظر می رسد بخشی از آنها است، این گونه تصور می شود که از خستگی ذوب شده است.

خانه کج - لهستان

این ساختمان که از عجیب ترین ساختمان های جهان است، یک مکان توریستی محبوب با تعدادی رستوران، کافه و مغازه است. به دلیل این تصور، به منحصر به فرد ترین ساختمان لهستان تبدیل شده است.

کشتی هایی که به تابوت های مرگ تبدیل شدند!
جاذبه های شهر لیمانسول در جزیره قبرس
آشنایی با ۸ مورد از بهترین تفریحات در آنکارا
برترین جاذبه های گردشگری شهر الحمامات در تونس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code