بلیط هواپیما

عجیب ترین قبرستان های دنیا

قبرستان های عجیب دنیا

معمولا اسم قبرستان که می آید حال خوبی پیدا نمی کنیم پس طبیعی است که گردشگران کمی در سفر به نقاط مختلف دنیا بخواهند از قبرستان ها دیدن کنند. اما در جهان، قبرستان های عجیب زیادی هست که بازدید از آن ها برای کسانی که بخواهند کمی طعم ترس را هم تجربه کنند می تواند جالب باشد. می خواهیم این قبرستان های عجیب را به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

قبرستان

قبرستان مری (Mary)، رومانی

مطالب مرتبط:
۴ مراسم عجیب از گوشه و کنار دنیا که نمی دانید!
از بزرگترین اکتشافات باستانی در اعماق دریا چیزی شنیده اید؟

قبرستان ها همیشه هم غم انگیز نیستند، در شهر کوچک ساپانتا در رومانی قبرستانی به اسم مری هست که به محض اینکه وارد آن شوید رنگ آبی سنگ قبرهایش چشمتان را می گیرد. نزدیک تر که بروید بر روی این سنگ ها، نقاشی ها و نوشته هایی خنده دار را می بینید که به شما ثابت می کند گاهی می شود در قبرستان هم خندید! در این قبرستان حدود ۸۰۰ قبر وجود دارد که بر روی آن ها به جای نوشته های معمول، عکس ها و نوشته های خنده داری را درباره گذشته شخص فوت شده می بینید.

قبرستان مری
قبرستان رنگارنگ

قبرستان کلیسای مردگان  (Church of deadایتالیا

این قبرستان، کلیسای کوچکی است که از مهمترین جاذبه گردشگری شهر قرون وسطایی اربانیا (Urbania)  در ایتالیاست. همین که وارد این کلیسا می شوید جنازه انسان های نسل ها قبل در جلوی چشمانتان ظاهر می شوند! در این قبرستان ۱۸ مومیایی از سال ۱۸۳۳ تا حالا در پشت ویترین های شیشه ای ایستاده اند و با ظاهری ترسناک به بازدید کنندگان نگاه می کنند! این جنازه ها با استفاده از ماده های طبیعی که رطوبت بدن آن ها را خشک کرده مومیایی شده اند.

قبرستان ایتالیا

قبرستان Yekaterinburg، روسیه

در جنوب غربی شهر یکاترینبورگ روسیه قبرستانی وجود دارد که خانه ابدی گروهی از هنرمندان، دانشمندان و قهرمانان جنگ جهانی دوم شده است. در این قبرستان تصویر ایستاده شخص فوت شده بر روی سنگ های گرانیت حک شده و شکل و شمایلی خاص به قبرستان داده است. در قسمتی از این قبرستان در لابلای درختان کاج سنگ قبرهایی را می بینید که عکس های صاحبانشان با لباس های گران قیمت در حالی که سیگار به دست دارند به نمایش در آمده و در بضی از آن ها تصویر ماشین هایشان هم حکاکی شده است، این قبرها متعلق به جنایت کارانی است که در دهه ۹۰ تعدادی از افراد روسیه را کشتند.

قبرستان Yekaterinburg
قبرستان عجیب روسیه

قبرستان های جیزا و دره پادشاهان، مصر

در جای جای دشت جیزا در مصر هزاران مقبره وجود دارد که گردشگران، باستان‌شناسان و مورخان زیادی برای دیدن از آن که از عجیب ترین قبرستان های دنیاست به این محل می روند. در هرم بزرگ که  یکی از عجایب هفتگانه باستانی ست و قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین هرم دنیاست مومیایی فرعون قرار گرفته که برای ساختش به مدت ۲۰ سال از بیش از ۲ میلیون سنگ استفاده شده است. در دره پادشاهان بیش از ۶۰ مقبره و ۱۲۰ اتاق را می بینید این محل مهم‌ترین مکان برای دفن بزرگان دربار پادشاهی جدید مصر بود.

قبرستان های جیزا و دره پادشاهان

اولین مقبره زیر آب

صخره‌ دریایی آتلانتیس که به صخره یادبود نپتون معروف است، بزرگ‌ترین صخره مصنوعی و اولین قبرستان زیر آب جهان برای اجساد سوزانده شده است. این مقبره در سال ۲۰۰۷ در سواحل میامی افتتاح شد و منزلگاه ابدی کسانی است که به دریا علاقه دارند.

کوه تیبیدابو در بارسلونا با بناهای تاریخی
کوه تیبیدابو در بارسلونا با بناهای تاریخی
دانمارک را در یک دقیقه بگردید + ویدیو
دانمارک را در یک دقیقه بگردید + ویدیو
بدون انجام این کارها شهر تایپه تایوان را ترک نکنید!
بدون انجام این کارها شهر تایپه تایوان را ترک نکنید!
از این ۶ دریاچه بمبئی دیدن کنید
از این ۶ دریاچه بمبئی دیدن کنید