معرفی ۵ مورد از عجیب ترین موزه های مکزیک

عجیب ترین موزه های مکزیک

کشور مکزیک با فرهنگ غنی و آداب و رسوم جذابی که دارد یکی از بهترین مقاصد برای سفر ماجراجویانه است. غذاهای مکزیکی از جمله خوشمزه ترین غذاها در دنیا هستند و طرفداران بسیاری دارند. اما علاوه بر غذا، موسیقی، رقص و تاریخ و فرهنگ این کشور نیز جذابیت های بسیاری دارد. به همین دلیل موزه های مکزیک از جمله جذاب ترین مکان ها برای گردشگران هستند. هرچند در مکزیک و شهرهای مختلف آن موزه های زیادی وجود دارد، امروز اما می خواهیم در مورد عجیب ترین موزه های مکزیک صحبت کنیم. این موزه ها آنقدر عجیب و سورئال هستند که تا خودتان به چشم نبینید باور نمی کنید که واقعا وجود داشته باشند. موزه ملی مرگ، موزه اجساد مومیایی شده و … از جمله عجیب ترین موزه های مکزیک هستند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با این موزه های منحصربفرد آشنا شویم.

موزه های عجیب مکزیک

موزه پزشکی مکزیک | Museum of Mexican Medicine

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مکزیکو سیتی
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید

اولین مورد از عجیب ترین موزه های مکزیک در قصری تاریخی متعلق به قرن ۱۸ قرار گرفته است. موزه پزشکی مکزیک تاریخچه پزشکی و طبابت را در مکزیک در معرض نمایش عموم قرار می دهد. مدل های مومی انسان که بسیار شبیه به انسان واقعی هستند تا ابزارآلات پزشکی ترسناکی که خوشبختانه دیگر استفاده نمی شوند در این موزه وجود دارد. برخی از این وسایل آنقدر وحشتناک هستند که بیشتر شبیه ابزار شکنجه هستند تا پزشکی! همچنین مدل های انسانی ساخته از شده از موم آنقدر طبیعی هستند که حتی از نزدیک هم باور نمی کنید که از جنس موم باشند. در بیش از ۱۰-۱۲ اتاق این موزه می توانید سیر تحول پزشکی در مکزیک را مشاهده کنید و نحوه درمان و جراحی در زمان های قدیم را می توانید از نزدیک ببینید. این موزه در عین حال بسیار آموزنده است و بازدیدکنندگان را با سیر تحول درمان و طبابت آشنا می کند.

آدرس موزه: Museo de la Medicina Mexicana, Centro Històrico, Cuauhtémoc, Mexico City, Mexico

موزه پزشکی مکزیک

موزه زیرآب کانکون | Cancún Underwater Museum

یکی از عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین موزه های جهان در مکزیک قرار دارد. در واقع این موزه نه روی خشکی که در اعماق دریا قرار دارد و برای بازدید از آن لازم است به زیر آب بروید. موزه زیر آب کانکون در شهری به همین نام قرار دارد و شامل ۴۷۰ مجسمه و تندیس غول پیکر است که کف دریا قرار گرفته اند. این نمایشگاه زیردریایی شگفت انگیز در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده و آثار هنرمند بریتانیایی، جیسون دیکر تیلور را به نمایش می گذارد. مجسمه ها در طول این چند سال با زندگی زیر دریا تطبیق پیدا کرده اند و روی سطح مجسمه ها را خزه و جلبک پوشانده است. ماهی ها آزادانه لابلای مجسمه ها شنا می کنند و وقتی از دور این صحنه را می بینید انگار وارد سرزمینی غیرواقعی و رویایی شده اید. موزه زیرآب کانکون یکی از بی نظیرترین موزه ها در جهان و البته یکی از عجیب ترین موزه های مکزیک به شمار می رود.

آدرس: Cancún Underwater Museum, Blvd. Kukulcan, Zona Hotelera, Cancún, Quintana Roo, Mexico

موزه زیرآب کانکون

موزه ملی مرگ | National Museum of Death

اکتاویو پاز یکی از مشهورترین نویسنده های مکزیک در جایی نوشته است که مرگ سرگرمی محبوب مکزیکی هاست! اگر به فرهنگ مکزیک نگاه کنیم می بینیم این حرف تا حد زیادی درست است و مردمان مکزیک رویکرد خاصی به مرگ دارند. این رویکرد و طرز فکر را می توان در فستیوال های سالانه روز مرگ به خوبی مشاهده کرد. در این فستیوال مکزیکی ها جشن می گیرند و یاد و خاطره درگذشتگان خود را گرامی می دارند. موزه ملی مرگ یکی از ترسناک ترین و عجیب ترین موزه های مکزیک است و در منطقه Aguascalientes قرار دارد. در این موزه نقاشی ها، مجسمه ها و تصاویر ترسناکی با محوریت مرگ وجود دارد که برای بازدیدکننده غیرمکزیکی کمی ترسناک است! این موزه در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده و نمادهای مختلف مرگ از سر اسکلت گرفته تا ماسک های عجیب و غریب را به نمایش می گذارد. با بازدید از موزه ملی مرگ می توانید با آداب و رسوم خاص مکزیکی ها برای تدفین مردگان هم آشنا شوید.

آدرس: Museo Nacional de la Muerte, Rivero y Gutiérrez x José María Morelos y Pavón, Zona Centro, Aguascalientes, Mexico

ماسک مرگ مکزیکی

موزه مومیایی گوانخواتو | Guanajuato Mummy Museum

یکی از منحصربفردترین و عجیب ترین موزه های مکزیک موزه مومیایی در شهر گوانخواتو است. در این موزه مجموعه ای از مومیایی های ترسناک نگهداری می شوند که بسیاری از آن ها به همان شکل اولیه حفظ شده اند. این اجساد در گورستانی نزدیک شهر دفن شده بودند، تا اینکه دولت تقاضای مالیات برای تدفین و نگهداری اجساد کرد. خانواده درگذشتگانی که توان پرداخت هزینه نگهداری را نداشتند از گورستان خارج شد و اجسادی که نزدیک به سطح زمین دفن شده بودند به طور تصادفی بر اثر خشکی هوا مومیایی شده بودند! یکی از ترسناک ترین مومیایی ها متعلق به زنی است که حالت چهره و صورتش طوری است که انگار زنده دفن شده است! اگر به فضاهای ترسناک و تماشای اسکلت ها و مومیایی ها علاقه دارید این موزه یکی از بهترین موزه های جهان است.

آدرس: Museo de Las Momias de Guanajuato, Explanada del Panteón Municipal s/n, Centro, Guanajuato, Mexico

موزه مومیایی

موزه عروسک | The Mexican Antique Toy Museum

این موزه مجموعه ای باارزش از عروسک های قدیمی است که توسط مجموعه داری به نام روبرتو شیمیزو در طول سال ها گردآوری شده است. این موزه در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد و گنجینه بی نظیر اسباب بازی و عروسک ها او را در معرض بازدید عموم قرار داد. موزه عروسک  در یک ساختمان چهار طبقه در شهر مکزیکوسیتی قرار دارد و ماشین های اسباب بازی، عروسک قهرمان ها، ربات ها و اسباب بازی های هلوکیتی در معرض نمایش قرار دارند. همچنین بخشی از این موزه به عروسک های مکزیکی اختصاص دارد و انواع عروسک های سنتی و آئینی این کشور را نگهداری می کند.

آدرس: Museo del Juguete Antiguo México, Olvera 15, Cuauhtémoc, Doctores, Mexico City, Mexico

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد