کسی از ترس عروسک ها پایش را به این جزیره نمی گذارد!

جزیره عروسک ها

درست در جنوب مکزیکو سیتی، در میان کانال های سوچیمیکو شما می توانید یک جزیره کوچک با پس زمینه ای غم انگیز پیدا کنید. این جا به نام جزیره عروسک ها شناخته می شود. این مکان ترسناک به روح از دست رفته یک دختر فقیر اهدا شده است که اتفاقات عجیب و غریبی در سرنوشتش رقم خورده بود. در ادامه با الی گشت باشید تا این جزیره ی عجیب و مکان ترسناک را بیشتر بشناسید.

جزیره
مطالب مرتبط:
هتلی ترسناک که شب ها در آن کابوس می بینید!
راز دریاچه ای در ژاپن که هیپنوتیزمتان می کند + تصاویر

این منطقه مردم محلی بسیاری دارد، اما در این جزیره کوچک تنها عروسک های وحشتناک زندگی می کنند. اندامهای جداشده آنها، سرهای کنده شده و چشمهای عجیبشان درخت ها را تزیین کرده است. به محض ورود به این جزیره حسی توام با ترس و کنجکاوی وجودتان را در بر خواهد گرفت. بهتر است از این جا در روشنایی روز بازدید کنید. با اینکه عروسک ها حتی در نور روز هم ترسناک به نظر میرسند اما وحشتناک ترین لحظه ی این جزیره شب هنگام است. محلی ها می گویند که صدای عروسک ها در شب بیشتر از روز است و حس چشم هایی که نگاهتان می کند در شب بیشتر آزارتان میدهد. در گذشته به دلیل افکاری که در آن موقع جریان داشت کسی به این جزیره پا نمی گذاشت اما به مرور زمان این جزیره به یک مکان قابل بازدید برای گردشگران شجاع و کنجکاو تبدیل گشت.

عروسک ترسناک

افسانه ی جزیره

گفته می شود که سال ها پیش جسد دختری در اطراف جزیره پیدا شد که به طور مرموز و ترسناکی غرق شده بود. مردم محلی اعتقاد دارند که این عروسک ها، تسخیر شده روح آن دختر هستند. در افسانه های محلی می شنوید که عروسک ها سرشان، دست ها و پاهایشان و حتی چشم هایشان را تکان می دهند.

برخی از شاهدانی که با قایق در حال رد شدن از کنار جزیره بودند شنیده اند عروسک ها در گوش هم نجوا می کرده اند و برخی نیز ادعا میکنند که عروسک ها از آن ها خواسته اند که وارد جزیره بشوند و در اینجا زندگی کنند. امروزه حتی بعد از سالها، بازدیدکنندگان ادعا میکنند که صدای عروسک ها را می شنوند و زمانی که در جزیره هستند آن ها را احساس می کنند که به دنبالشان روانند.

عروسک های به دار آویخته

راز عروسک های حلق آویز شده

دون جولیان سانتانا باررا در گذشته محافظ این جزیره بود. داستان از آنجایی شروع می شود که جولیان یک دختر کوچک را که به طرز مرموزی غرق شده بود در حالی پیدا کرد که قادر به نجات زندگی اش نبود. مدت کوتاهی پس از آن، جولیان یک عروسک شناور در نزدیکی کانال را دید که احتمالا متعلق به دختر بود. او عروسک را برداشت و به عنوان راهی برای نشان دادن احترام و حمایت از روح دختر آن را به یک درخت آویزان کرد.

مردم میگویند که روح دختر، دون جولیان را تسخیر کرده بود و به همین دلیل او هر روز عروسک های بیشتری را از درختان آویزان می کرد. عده ای دیگر می گویند که این کار برای رهایی از روحی بود که او را دنبال میکرد. برخی دیگر عقیده دارند از آنجایی که جولیان سال ها در میان این درختان زندگی کرده است، این داستان ساخته و پرداخته ی ذهنش در تنهایی خودش است. او میگفت که عروسک ها خودشان نیز توسط روح دختر تسخیر شده اند. افرادی که در نزدیکی جولیان بودند می گفتند که او توسط نیروهای نامشخصی که در اطرافش است بسیار تغییر کرده است.

راز عروسک ها

ظاهرا او با این واقعیت که او قادر به نجات زندگی دختر کوچک نبود، کاملا احساس گناه می کرد.

پس از ۵۰ سال جمع آوری عروسک ها و حلق آویز کردن آنها در درختان جزیره، جولیان در همان نقطه ای که در آن دختر در آن غرق شده بود، مرده پیدا شد. بسیاری از مردم جزیره بر این باورند که روح جولیان به ارواح دیگر جزیره پیوست.

امروزه، مردم محلی بسیار برای این مکان ترسناک احترام قائلند و آن را تسخیر شده نمی دانند. پس از مرگ جولیان در سال ۲۰۰۱، این شهر به جاذبه توریستی تبدیل شده است، جایی که بازدیدکنندگان خودشان نیز عروسک های بیشتری را به این جزیره می آروند.

اگر چه جولیان بی گناه بود و عملش از لحاظ هایی حتی قابل تحسین بود، اما باعث شد که این جزیره به یکی از ترسناک ترین جزایر دنیا تبدیل شود. چشم های بی روح عروسکان، بازدیدکنندگانی که در آنجا می روند را همواره دنبال میکنند.

عروسک دختر

بازدید عکاس معروف از جزیره

کیندی واسکو عکاس معروف از این جزیره دیدن کرد و از آن به عنوان چندش آورترین مقصدی که تا به حال دیده یاد کرده است. او به خبرگذاری ها چگونگی رفتش به این جزیره ی رنگارنگ میان درختان گانگولا را شرح داد. سفر در کانال های هزارتوی مکزیکو که با صدای پرندگان بسیار دلنشین گشته بود شروع شد. اما به طور ناگهانی سرعت قایقشان در میان برگ های شناور زنبق آبی کم شد و سکوت عجیبی جزیره را فرا گرفت. او اینطور اظهار کرد: “‘در لحظات پایانی سفر،  قایق در پیچ و خم آبراه گم شد و پیش رویم منظره ی عجیبی از صدها و یا شاید هزاران عروسک حلق آویز شده جزیره کوچکی نمایان شد. با پا گذاشتن در جزیره، عروسک هایی را دیدم که نه تنها از درختان آویزان بودند، بلکه در پای درختان رها شده بودند؛ بعضی از آنها از یک رشته ی سیم مانند آویزان شده بودند. برای چند دهه، عروسک ها در معرض آب و هوا فرسوده و فاسد شده بودند … بسیاری از عروسک ها در تار عنکبوت ضخیم پوشیده شده و برخی از اندام هایشان گمشده بودند. بعضی از آنها جایگاه حشراتی شده بودند که از چشم و بدنشان بیرون می آمدند.

عروسک آویزان شده

این جزیره که به نام محلی چینامپاس نیز شناخته می شود، در سال ۱۹۸۷ ثبت یونسکو شد و به عناون یک مقصد گردشگری به حساب آمد. اما هنوز هم افرادی هستند که با پا گذاشتن به این مکان ترسناک، دچار واهمه و دل نگرانی می شوند و عده نیز هستند که همچنان بر این عقیده اند که روح دختر و جولیان هنوز هم در این جزیره سرگردان است و روح آن هاست که باعث شنیده شدن صداهای عجیب و غریب توسط بازدید کنندگان می شود.

در نیشابور از کجا دیدن کنیم؟
در نیشابور از کجا دیدن کنیم؟
روستاهای عجیبی که فقط در بریتانیا پیدا می شوند!
روستاهای عجیبی که فقط در بریتانیا پیدا می شوند!
هیجان بالن سواری در بهترین نقاط دنیا با مناظری باورنکردنی
هیجان بالن سواری در بهترین نقاط دنیا با مناظری باورنکردنی
مهمترین نمایشگاه های باکو در سال ۲۰۱۸
مهمترین نمایشگاه های باکو در سال ۲۰۱۸

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code