عروس پنبه ای ترکیه در صدر جاذبه های گردشگری

از این مکان زیبا در ترکیه بیشتر بدانید

ترکیه دیدنی های زیادی دارد. از استانبول گرفته تا آنکارا و آنتالیا هر کدام دیدنی های خاص خودشان را دارند. اما اینبار می خواهیم درباره آنتالیا صحبت کنیم. شهر آنتالیا یکی از بهترین و توریستی ترین شهرهای ترکیه با جاذبه های بسیار است. اگر می خواهید به این شهر سفر کنید، خودتان را برای یک سفر پر از اتفاقات جالب آماده کنید. با الی گشت همراه باشید تا با یکی از بهترین جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا آشنا شوید.
یکی از جاذبه های معروف آنتالیا که بسیاری این شهر را با آن می شناسند، پاموک کاله نام دارد.

مطالب مرتبط:
معرفی هتل ۵ ستاره کایا پلازا در آنتالیا
دیدنی های ناشناخته آنتالیا

pamukkale

معرفی پاموک کاله

پاموک کاله یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری تمام ترکیه است که در آنتالیا و غرب این کشور واقع شده است. پاموک کاله به معنای قصر پنبه است و در نگاه اول به این مکان فکر می کنید که جایی در میان ابرها هستید.
این مکان در واقع چشمه ای با سنگ های سفید از جنس تراورتن است که در اثر رسوب بصورت طبقه طبقه درآمده است. آب جاری در جشمه های پاموک کاله بیشتر از ۲۰۰ درجه حرارت دارد بنابراین شنا در آن غیر ممکن است.
آب این چشمه ها هم شبیه پنبه و متمایل به رنگ سفید است و دلیل آن هم گرمای آب است.
پاموک کاله چشم اندار واقعا زیبایی دارد و رفتن به آنتالیا بدون دیدن پاموک کاله بی معنی است.

pamukkale turkey

بهترین زمان رفتن به پاموک کاله چه زمانی است؟

پاموک کاله آب و هوای گرم و مناسبی در سال دارد و حتی زمستان های آن هم گرم است. ۴ فصل برای رفتن به پاموک کاله هست که می توایند با توجه به توضیحات داده شده، فصل دلخواهتان را انتخاب کنید:
اگر خواستید در فصل زمستان به این منطقه بروید، از اوایل ماه فوریه تا نوامبر، زمان مناسبی برای رفتن به این منطقه است. ماه ژانویه به دلیل سرمای زیر صفری که دارد، پیشنهاد نمی شود.
بهار: یکی از بهترین زمانهای سفر به پاموک کاله در فصل بهار است که بین ماه های فوریه تا آوریل است. هوا در این موقع از سال در پاموک کاله حدود ۲۰ درجه ی سلسیوس است و وجود شکوفه های زیبای درختان به این منطقه، منظره ی چشم نوازی می دهد.
تابستان: فصل تابستان این منطقه معمولا گرم است و درجه ی هوا بین ۳۰ تا ۴۰ درجه ی سلسیوس است. در این ماه مخصوصا پاموک کاله پر از توریست و بسیار شلوغ می شود. بنابراین اگر می خواهید دور از هر شلوغی و جمعیتی از قصر پنبه ای دیدن کنید، بهتر است ماه تابستان را فراموش کنید.
پاییز: فصل پاییز هم یکی از فصل های ایده آل برای بازدید از پاموک کاله به شمار می رود. بهترین ماه ها آگوست، سپتامبر و اکتبر هستند. در ماه سپتامبر همچنین فستیوال های بخصوصی در پاموک کاله برگزار می شود و آن را تبددیل به یک ماه ایده آل برای سفر کرده است.

اقامت در نزدیکی پاموک کاله

اگر به دنبال جایی برای اقامت باشید، هتل Melrose یکی از بهترین جاهایی است که در روستای پاموک کاله می توانید انتخاب کنید.

منبع: telegraph.co.uk

هتل اورنج کانتی آنتالیا
هتل اورنج کانتی آنتالیا
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره استانبول
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره استانبول
زندگی در ازمیر ترکیه چگونه است؟
زندگی در ازمیر ترکیه چگونه است؟
معرفی فرودگاه بین المللی بدروم
معرفی فرودگاه بین المللی بدروم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code