عظیم ترین غار یخی دنیا در اتریش + تصویر

غار یخی Eisriesenwelt در اتریش

در کشور اتریش جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی وجود دارد، کشوری که نه تنها دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است بلکه با عجایب طبیعی خود مورد علاقه ی بسیاری از گردشگران است. در این مطلب می خواهیم درباره یکی از غارهای آهکی عجیب دنیا صحبت کنیم، غاری که سالانه چیزی حدود ۲۰۰ هزار نفر را به دیدن خود می کشاند. غار یخی Eisriesenwelt عنوان بزرگ ترین غار یخی دنیا را به خود گرفته است و در سال ۱۸۷۹ توسط یک طبیعت گرد دانشمند به نام آنتن پاسلت کشف شد. در آن دوران  محلی ها این غار را ورودی جهنم می خواندند و به همین علت به درون آن نمی رفتند! با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این غار عجیب بزنیم.

غار یخی Eisriesenwelt در اتریش
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به اتریش
۲۵ واقعیت جالب درباره اتریش

غار Eisriesenwelt در شهر ورفن کشور اتریش قرار دارد، همانطور که از تصاویر این غار پیداست، جنس آن سنگ، آهک و یخ است. بر اساس بررسی پژوهشگران چیزی حدود ۱۰۰ میلیون سال پیش غار Eisriesenwelt توسط رودخانه ای به وجود آمده است. با گذر زمان سنگ ها توسط آب فرسایش یافتند و شکاف هایی در آنها به وجود آمد و به ندرت ساخت عظیم ترین غار یخی جهان رقم زده شد.

غار یخی در اتریش

اما شاید سئوال شما هم این باشد که چگونه درون غار یخ می زند؟ در فصل سرما زمانی که جریان هوای داخل کوه گرم می شود، جریان هوای سرد به داخل کوه وارد می شود تا دما را به مرز یخ زدگی برساند. با آمدن بهار، برف ها ذوب می شوند و آب از شکاف سنگ ها به مناطق سرد غار و قسمتهای عمیق آن می رسد و همانجا شروع به یخ زدن می کند، با گذشتن این پروسه در نهایت اشکال بسیار دیدنی در این غار به وجود می آید.

غار Eisriesenwelt حدود ۴۲ کیلیومتر طول دارد، اما بازدید کنندگان تنها اجازه ورود تا یک کیلومتری این غار را دارند. اگر روزی عازم اتریش شدید و از این غار دیدن کردید لباس گرم بپوشید، چرا که مخصوصا در زمستان بادهای سرد به داخل غار می وزند و برف درون غار بیشتر منجمد می کنند.

فصل گرما تاثیر زیادی روی این غار ندارد، کافیست در تابستان یک باد خنک بوزد تا یخ ها منجمد شوند و دیگر ذوب نشوند.

قسمتی از غار زیبای Eisriesenwelt در اتریش

برای دیدن این غار حتما به دستور العمل راهنمایان توجه کنید، گرچه یخ های این غار محکم هستند اما یک حرکت اشتباه می تواند عواقب بدی برایتان داشته باشد. برای بازدید از غارهای یخی در گوشه و کنار جهان پیشنهاد می کنیم لباس گرم و کفش بسیار مناسب  بپوشید. در اینگونه غارها تا جایی که می توانید با صدای بلند صحبت نکنید و پایتان را در روی مسیرهای مشخص شده برایتان بگذارید تا مشکلی پیش نیاید.

طبیعت جادویی سالزبورگ را ببینید
طبیعت جادویی سالزبورگ را ببینید
این غذاها محبوب اتریشی هاست!
این غذاها محبوب اتریشی هاست!
معرفی هتل موزارت وین | ۳ ستاره
معرفی هتل موزارت وین | ۳ ستاره
معرفی هتل کوممر وین | ۴ ستاره
معرفی هتل کوممر وین | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code