غار شگفت انگیز وایکینگ در پوکت

غار وایکینگ پوکت

واقعا گفتن این موضوع که در پوکت کجاها را باید ببینید و چه کارهایی انجام دهید، کار راحتی نیست چون همه جای این جزیره دیدنی است و از جای جای آن می توان لذت برد اما از طرفی الماس هایی درخشان در این جزیره وجود دارند که به هیچ قیمتی نباید از دستشان بدهید و البته که منظور ما آن دسته از الماس هایی نیست که در طلا فروشی های وجود دارد! یکی از خوبی های بزرگ پوکت این است که همیشه در آن کاری برای انجام دادن وجود دارد چه هوا آفتابی و چه بارانی باشد. رنج فعالی هایی که می توانید داشته باشید و جاهایی که می توانید ببینید، واقعا جالب توجه است و در اینجا می خواهیم یکی از همان الماس ها را به شما معرفی کنیم: غار وایکینگ پوکت. همراه الی گشت باشید:
مطالب مرتبط:
۳ تا از بهترین رستوران های فضای باز در پوکت
فیل ها هم در پوکت خانه سالمندان دارند+ تصویر

غار وایکینگ پوکت

 

درباره غار وایکینگ در پوکت

از آنجایی که جزیره ی پوکت زیبایی منحصر بفردی دارد، تعداد گردشگران آن روز به روز در حال بیشتر شدن است. یکی از دیدنی های این جزیره، که بسیار هم هیجان انگیز است،غار وایکینگ پوکت است. در بدو ورود، چیزی که توجه را در این غار جلب می کند، نقاشی هایی از قایق و کشتی های وایکینگ ها روی دیواره های آن است و به همین دلیل هم آن را غار وایکینگ نام گذاری کرده اند.

دانستنی هایی از غار وایکینگ پوکت

این غار بسیار بزرگ و مساحتی حدود ۲٫۳ کیلومتر مربع دارد. پرنده هایی در این غار زندگی می کنند که لانه هایشان را با بزاق دهانشان درست می کنند و به همین دلیل مردم محلی به غار رفته و آنها را جمع آوری کرده و با قیمت بالایی می فروشند. در تور پوکت از این غار بازدید می شود در واقع قایق هایی به محل غار فرستاده شده و در نزدیکی آن نگه داشته می شود تا توریست ها بتوانند به راحتی عکس بگیرند.غار وایکینگ در پوکت در واقع بازدید از این غار این فرصت را به شما می دهد که با یکی از پر سود ترین صنایع محلی در پوکت آشنا شوید: شکار لانه ی پرنده ها. باوری که ریشه در فرهنگ چین دارد می گوید این لانه ها، باعث سلامتی و مخصوصا سلامت پوست می شوند. یک افسانه هم وجود دارد که طبق آن، در زمانهای دور، ماهیگیرانی که گرفتار طوفان شده بودند، غذایشان را طی آن از دست دادند و در یکی از این صخره های آهنکی ماندند. در غاری که آنجا بود، تعداد زیادی لانه ی پرنده وجود داشت و این مردان با خوردن آنها توانستند زنده بمانند و قدرت کافی برای ادامه ی راه را بدست آورند. البته شکار این لانه ها، شغل پر ریسکی است چرا که داربست ها با چوب بامبو ساخته شده اند و مردم محلی باید در تاریکی از این داربست ها بالا بروند تا بتوانند به این آیتم های گرانبها دست پیدا کنند. تخمین زده شده که هر لانه با قیمت ۲۵۰۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلو فروخته می شود!

غار وایکینگ در پوکت تایلند

 

چطور به غار وایکینگ برویم؟

کافی است از جزیره پوکت به مقصد این غار، یک قایق کرایه کنید تا بتوانید یک روز کامل از آن و جذابترین مکان های اطراف خوب دیدن کنید.منبع: phiphi.phuket.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد