آشنایی با غار چیانگ دائو در تایلند

غار چیانگ دائو

غار چیانگ دائو (Chiang Dao caves) در ۷۰ کیلومتری شمال چیانگ مای در کوهی زیبا قرار گرفته است. این غار یکی از جاذبه های اصلی پارک ملی چیانگ دائو به شمار می رود، وقتی در حال نزدیک شدن به ورودی غار هستید از دور محو تماشای چشم اندازهای زیبای رشته کوه «دویی چیانگ دائو» می شوید، اینجا مسیرهای مناسب برای کوهنوردی با مناظری تماشایی دارد و بهترین جا برای خنک شدن است . برای آشنایی بیشتر با غار چیانگ دائو، الی گشت را همراهی کنید.

غار چیانگ دائو
مطالب مرتبط:
به این کافی شاپ های چیانگ مای بروید!
سفر داوطلبانه به تایلند برای نجات فیل های چیانگ مای

مجموعه غارهای چیانگ دائو از بیش از ۱۰۰ غار تشکیل شده که ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر در داخل کوه گسترش پیدا کرده اند اما در حال حاضر فقط می توانید از ۵ تا از این غارها بازدید کنید. بر اساس افسانه ها زمانی زاهدی در این غار زندگی می کرد، او فرشته ها را متقاعد کرد تا به خلق شگفتی در این غار دست بزنند معجزاتی مثل جریان آبی که از پایه مجسمه طلایی سرازیر است، شهر ناگا، فیل الهی و مقبره ای برای این زاهد که در اعماق غار هستند و تاکنون کسی آن ها را ندیده است. امروز در گوشه ای از غار یک زیارتگاه کوچک برای این زاهد ساخته شده که بومی ها در آن عبادت می کنند.

مجموعه غارهای چیانگ دائو

برای رسیدن به ورودی اصلی این غار باید از چندین پله شیب دار و لغزنده بالا بروید. این غار را همه به عنوان مکانی مقدس می شناسند پس حتما لباس های مناسب به تن داشته باشید البته نگران نباشید چون می توانید با هزینه ۲۰ بات لباس مناسبی را کرایه کنید. در ورودی این غار دو مکان مقدس نظرتان را جلب می کند، غار روشنایی کمی دارد فقط دالان هایی که قندیل ها و ستون های برجسته دارند با یکی دو لامپ روشن شده اند و روشنایی کمی را به وجود آورده اند. بقیه قسمت های غار کاملا تاریک است و برای کشف آن حتما باید با یک راهنما راهی شوید. با پرداخت ۱۰۰ بات می توانید یک فانوس گازسوز کرایه کنید و با ۱۰۰ بات دیگر هم یک راهنما را با خود همراه کنید و به دل غار بزنید. راهنما شما را به دیدن سه غار «تام ما»، «تام کیو» و «تام نام» می برد که در بیش از ۵۰۰ متری زیر زمین قرار دارند. بعضی از مسیرها بسیار تنگ و باریک هستند و مجبور هستید یکی دوبار سینه خیز بروید تا آن ها را رد کنید اگر دچار تنگاهراسی هستید و فوبیای مکان های تنگ دارید رفتن به این غار را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

مجسمه های غار چیانگ دائو

در طول مسیر در میان قندیل و ستون ها اشکال ماسه سنگی طبیعی زیادی می بینید اگر در ماه های بارانی به این غار بروید در بعضی از قسمت های غار که نزدیک رودخانه های زیرزمینی هستند ممکن است جریان های آبی وجود داشته باشد اما در ماه های غیر بارانی کف غار پوشیده از ماسه است. بعد از دیدن این سه غار و برگشتن به ورودی فرصت این را دارید تا به کشف غار «تام فرا نان» بروید، غاری که به اندازه کافی امن و روشن است و می توانید آن را به تنهایی بگردید. غار دیگری هم هست که دیدنش بدون راهنما امکان پذیر است؛ غار تام سئوا دائو. هر دوی این غارها پر از مکان های مقدس و مجسمه های مذهبی هستند که از آن ها جاذبه  ای دیدنی ساخته اند.

قندیل های غار چیانگ دائو

در بیرون از غار مناظر دل انگیزی انتطارتان را می کشد، آبگیری کوچک با آب های لاجوری و ماهی های رنگارنگ که می توانید به آن ها غذا بدهید بومی ها معتقدند با غذا دادن به این ماهی ها کارما برایتان اتفاق های خوب رقم می زند. در سمت چپ این آبگیر مکان مقدس کوچکی وجود دارد که در پشت آن مجسمه های باستانی می بینید که در اثر گذشت زمان سطح آن ها با گیاهان پوشیده شده است. یک مجسمه طلایی جدید هم اخیرا در پای این کوه گذاشته شده که قبل از بالا رفتن از پله ها و رسیدن به ورودی غار آن را می بینید. اگر بخواهید خودتان را از چیانگ مای به این غار برسانید با ماشین حدود ا ساعت و ۱۵ دقیقه راه در پیش رو دارید.

فضای بیرونی غار چیانگ دائو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code