alexaa

اگر گرسنه هستید این غذاهای هندی را نگاه نکنید!

غذاهای که اشتهایتان را ۱۰ برابر می کنند

آیا می خواهید به هند سفر کنید؟ چطور می توانید در حالیکه به تاج محل سفر می کنید، از غذاهای هندی دور بمانید؟ یا شاید هم در مورد اینکه در هند چه غذایی را باید امتحان کنید کمی سردرگم هستید؟ هند جایی است که از هر لحاظ شگفت زده تان می کند، از فرهنگ، تاریخ و سنت گرفته تا غذا و… چه بخواهید به کوه های شمال هند بروید و چه از سواحل جنوبی این کشور دیدن کنید متوجه می شوید که هر چند کیلومتری را که می پیمایید، غذایش هم به تناسب منطقه عوض می شود و این تنوع به قدری زیاد است که تقریبا در هیچ کجای دنیا نمی توانید ببینید. در اینجا راهنمایی غذایی برای سفر شما از هند آورده شده تا در طول سفرتان خوشمزه ترین های هندی را مزه کنید. با الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
۱۳ حقیقت شوکه کننده از هند
زیباترین جاذبه های گردشگری هند
How To Make Pav Bhaji

۱- PAAV BHAAJI

PAAV BHAAJI، یک غذای تند فست فودی از منطقه ی Maharastrian است اما در هر گوشه ی هند که بروید می توانید آن را پیدا کنید. این غذا از نان کره ای، سبزیجات میکس شده با کاری، پیاز خرد شده ای و تکه ای لیمو سرو می شود که برای صبحانه انتخاب ایده آلی است.

۲- IDLY SAMBAR

صبحانه ای که در جنوب هند سرو می شود، ترکیبی از کیک برنج بخارپز تخمیر شده با خورشت سبزیجات ترش است و معمولا در کنار آن ترشی نارگیل سفید هم گذاشته می شود. اگر چه در همه جای هند می توان آن را پیدا کرد اما بهترین مزه را در ایالت های جنوبی هند می توانید پیدا کنید. IDLY SAMBAR یک صبحانه ی سبک اما بسیار گران است.

۳-Bhelpuri

این غذا ترکیبی از برنج پف داده شده ی سرخ شده با سبزیجات به همراه سس تمبر هندی و سس تندی است که با پیازهای خرد شده و فلفل سبز همراه است. این غذا اسنک بسیار معروفی است که در زمان نوشیدن چای با آن صرف می شود.

lamb and haloumi kebabs

۴-Kebabs

انواع مختلفی از کباب وجود دارد که عموما بصورت گوشت گریل شده بر روی یک سیخ چوبی است. بر روی سیخ های تکه های گوشت به همراه تکه های مربعی سبزیجات و پنیر وجود دارد. بیشترین سبزیهایی که به همراه کباب سرو می شود شامل گوجه، فلفل، پیاز و قارچ است.

۵-Kati Roll

کاتی رول یکی از خوشمزه ترین غذاهای هندی است که در آن بصورت سنتی، کباب، تخم مرغ، سبریجات و ادویه های مخصوص در نانی به اسم paratha که یک نوع نان صاف است پیچیده می شود. رول ها آنقدر بزرگ هستند که معمولا یکی از آنها برای سیر کردن فرد کافی است. حتما امتحان کنید.

۶-Dahi Vada

Dahi Vada کوفته های عدسی هستند که در ماست غوطه ور شده اند و با ترشی آلوچه ی تند تزیین می شوند. این غذا به عنوان پیش غذا در کنار شام، گزینه ای عالی است.

indian butter chicken

۷-Butter Chicken

مرغ کره ای هندی، یکی دیگر از آن غذاهایی است که در سفر به هند حتما باید امتحان کنید. هندی ها مرغ را از شب قبل در ماست و ترکیبی از ادویه ها می خوابانند و یک نوع سس کره ی مخصوص به نام makhani و گوجه فرنگی و ادویه های مخصوصی که باعث می شوند تا این غذا به یک غذای منحصر بفرد تبدیل شود، می پزند. این غذا یکی از محبوبترین غذاهای افراد گوشتخوار است!

منبع: travelgenes.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد