۱۳ حقیقت شوکه کننده از هند

از هند بیشتر بدانید

هند کشور شگفتی هاست و هر کسی که حتی یکبار به این کشور سفر کرده است، دل کندن از آنجا برایش سخت بوده است. همه ی ما هند را با جمعیت زیاد یا فیلم های بالیوودش می شناسیم. اما هند چیزی فراتر از اینهاست. الی گشت در اینجا سعی کرده تا حقایق جالبی در مورد این کشور را برایتان جمع آوری کند. با ما همراه باشید:
مطالب مرتبط:
۷ لباس سنتی هندی ها
۴ بازار محلی آگرای هند که زمان در آنها یخ زده است
population of india

درباره فرهنگ، طبیعت و قوانین هند

۱- هند بزرگترین دموکراسی دنیا را دارد. ۲- کشور هند تنها ۳/۱ اندازه ایالات متحده ی آمریکا است اما با اینحال دومین کشور پرجمعیت دنیاست و بیشتر از ۱ میلیارد و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. هند همچنین هفتمین کشور بزرگ دنیاست. ۳- هندی ها به عناصر آتش، زمین، آب و هوا اهمیت بسیار زیادی می دهند و برای اینکه این عناصر را آلوده نکنند، مرده هایشان را دفن نمی کنند و در عوض اجساد آنها را در ساختمان هایی که به آن “برج های سکوت” می گویند رها می کنند. ۴- استفاده از روپیه (پول رایج هند) برای خارجی ها کسانی که برای گردشگری به هند سفر کرده اند و افرادی که شهروند هندی نیستند در خارج از هند، غیر قانونی است. ۵-در حالیکه بیشتر از یک میلیون نفر در هند میلیونر هستند، هنوز هم بیشتر مردم هند با روزی فقط ۲ دلار یا کمتر زندگی خود را می گذرانند و تخمین زده شده که ۳۵ درصد هندی ها زیر خط فقر زندگی می کنند. ۶- گاوها از موجوداتی هستند که در همه ی خیابان های هند بطور آزادانه رفت و آمد می کنند و کسی حق جابه جا کردن آنها را ندارد. در فرهنگ هندی ها، گاوها موجودات مقدسی به شمار می روند و معمولا چیزی به نام “tilak” را بر تن انها می کنند که نشانه ی خوش شانسی در فرهنگ هندی هاست.

india women

۷- بسیاری از خانم های هندی هیچوقت اسم همسرشان را با صدای بلند نمی گویند چون آن را نشانه ی بی احترامی میدانند. در عوض هر وقت بخواهند همسرشان را صدا کنند از کلمه های غیر مستقیم مثل “سلام” ، “اینجا رو نگاه کن” یا “پدر بچه ها” استقاده می کنند. ۸- در هند، رنگ لباس ها نقش مهمی در شناخت طبقه بندی های اجتماعی دارد . مثلا در گذشته، خانم ها با توجه به اینکه موی خود را چه مدلی می بستند، یک فرد عادی یا یک فرد مذهبی شناخته می شدند. ۹- ببر بنگال، حیوان ملی هند است. قبلا تعداد این ببرها در کشور هند بسیار زیاد بود اما حالا کمتر از ۴۰۰۰ گونه در این کشور باقی مانده است. ۱۰- بیشتر از ۸۰ درصد مردم هند، هندو هستند. همچنین مسلمان ها، بزرگترین اقلیت این کشور را تشکیل می دهند که در حدود ۱۳ درصد کل این کشور است. در واقع هند، سومین جمعیت بزرگ مسلمان دنیا بعد از اندونزی و پاکستان را دارد. ۱۱- هند بزرگنرین صنعت فیلمسازی دنیا را دارد که مبدا آن شهر بمبئی است که به عنوان “شهر آرزوها” هم شناخته می شود. حرف B در بالیوود از Bombai که نام قبلی Mumbai است می آید. بیشتر فیلم های هندی، موزیکال هستند. ۱۲- مهماتما گاندی یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین و همچنین مورد احترام ترین ضخصیت های تمام دودران در هند و سرتاسر دنیا بوده است. مهاتما (Mahatma) به معنای “روح بزرگ” در زبان قدیمی هندی است. مهاتما همه ی زندگی اش را وقف آزادی هند از قانون های انگلیسی کرد. روز تولد او یعنی ۲ اکتبر، به عنوان روز ملی هند شناخته می شود.

aged people

۱۳- نادیده گرفتن والدین از طرف فرزندان بعد از دوران بازنشستگی در هند کاری غیر قانونی محسوب می شود. نگهداری یکی از حق های مورد احترام کشور هند است که درباره ی اشخاصی است که توانایی نگهداری از خود را ندارند. طبق قانون هندو ها که یکی از کهن ترین قانون ها در دنیا است، هر شخص غیر مستقلی مثل فرزند، همسر، والدین پیر باید توسط اعضای خانوده ی خود نگهداری و مراقبت شود.

منبع: facts.randomhistory.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد