بلیط هواپیما

۶ غذای معروف استرالیایی

غذاهای استرالیایی

شاید ما ایرانی ها خیلی با غذاهای استرالیایی عجین نباشیم و چندان طعم و مزه ی آن ها را ندانیم چون واقعیت این است که این غذاها و فوت و فن درست کردن آن ها در هیچ جایی از دنیا نمی تواند دقیقا مثل خود استرالیا باشد. اگر فرصت سفر به استرالیا را داشتید حتما حسابی شکمتان را از این غذاهای خوشمزه که در ادامه الی گشت معرفی می کند پر کنید!

لامینگتون (Lamingtons)

لامینگتون نوعی خوراکی خوشمزه و شیرین و ابداع استرالیایی ها است. این اسنک خوشمزه از ۲ لایه کیک اسفنجی درست شده است که بصورت ساندویچی قرار می گیرند و لا به لای این دو لایه با مربای توت فرنگی و خامه پر می شود و روی این کیک ها را هم با سس شکلات می پوشانند. به نظر خوشمزه است، نه؟ در آخر هم کل این کیک را در نارگیل می پیچند. این اسنک خوشمزه را می توانید در نانوایی های استرالیا خریداری کنید، لامینگتون ها به نوعی مظهر و نماد استرالیا شده اند.

غذاهای استرالیایی

پاولولا (Pavlova)

مطالب مرتبط:
غذاهای مردم دور دنیا به روایت تصویر
فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟

پاولولا هم در استرالیا  هم در نیوزیلند یکی از دسرهای محبوب این کشورهاست که از تعداد زیادی سفیده ی تخم مرغ با بیکینگ پودر و آرد بدست می آید. معمولا روی پاولولا را سرآشپز با هر چه که بخواهد می تواند پر کند، از انواع میوه های فصلی گرفته تا میوه های ترش مانند کیوی. اگر بخواهند این دسر را بصورت سنتی درست کنند باید روی آن را تمشک بریزند.

پاولولا

همبرگر استرالیایی

همبرگرهای استرالیایی دقیقا شبیه همبرگرهای دیگر جاهای دنیا هستند با این تفاوت که در همبرگر استرالیایی حتما لای مواد را با چغندر قند و آناناس پر می کنند. البته آناناس بصورت خام استفاده نمی شود و حتما باید به همراه گوشت گریل شود. شاید به نظر بدمزه برسد اما یکی از غذاهای استرالیایی است که طعم متفاوت و جالبی دارد.

همبرگر استرالیایی

پای گوشت

در انگلستان هم غذایی شبیه به این وجود دارد و دقیقا مشخص نیست که ریشه ی این غذا به استرالیایی ها برمی گردد و یا انگلستانی ها اما استرالیایی ها سال های سال است که این غذا را در رژیم غذاییشان دارند. معمولا در این غذا لای خمیر را با تکه های بزرگ گوشت و سبزیجات خاصی پر می کنند و روی آن را با سس کچاپ می پوشانند. معمولا مردم استرالیا وقتی که می خواهند به پیکنیک بروند، این غذا را درست می کنند و همراه خود می برند چون هم درست کردن آن راحت است و هم مصرف راحتی دارد.

پای گوشت

چیکو رول (Chiko Roll)

چیکو رول در واقع همان chicken roll به معنای رول مرغ است. در این رول از کلم، کرفس و چند ادویه ی خاص استفاده می شود، همه ی این مواد با گوشت فیله ی مرغ با هم کاملا سرخ می شوند و بعد مواد در یک نان خاص پیچیده می شود و سطح بیرونی نان در روغن سرخ می شود و باعث می شود تا رول کاملا ترد شود و معمولا از چیکو رول ها در استادیوم های ورزشی هنگام دیدن مسابقات استفاده می شود.

چیکو رول

بیسکوییت آزناک (Anzac)

ریشه ی درست کردن این بیسکوییت ها به جنگ های دوران دور استرالیا بر می گردد. در آن دوران همسران سربازها این بیسکوییت ها را درست می کردند و به همسرانشان می دانند تا به همراه خود به جنگ ببرند، این بیسکوییت ها هم سبک و هم حجیم هستند و شبیه همان کوکی های خودمان هستند با این تفاوت که در بیسکوییت های آزناک از خرده های نارگیل استفاده می شود و سیرو جو استفاده می شود.

بیسکوییت آزناک
معرفی هتل کراسلی ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل کراسلی ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل نووتل ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل نووتل ملبورن | ۴ ستاره
تصاویری متفاوت از طبیعت استرالیا
تصاویری متفاوت از طبیعت استرالیا
صخره ای که کیک عروسی شد! + تصاویر
صخره ای که کیک عروسی شد! + تصاویر