بلیط هواپیما

انگلیسی ها عاشق چه غذاهایی هستند؟

غذاهای انگلیسی

با اینکه بریتانیا سابقه ای طولانی در غذاهای نه چندان خوشمزه دارد اما این روزها بعضی از سرآشپزهای انگلیسی به سراغ غذاهای اصیل رفتند و با ایجاد تغییراتی، به آشپزی سنتی بریتانیا رنگ و بوی مدرن دادند تا غذاهایی درست کنند باب میل امروزی ها و در عین حال سنتی! دیگر دوره ی  پوره سیب زمینی و کباب های خشک تمام شده چون نسل جدید سرآشپزها دور غذاهای بی مزه را خط کشیدند و به دنبال جدیدترین دستورالعمل های غذایی هستند تا آن ها را وارد غذاهای سنتی کنند. اگر امسال سفری به انگلیس داشتید حتما به لیست غذاهای انگلیسی زیر نگاهی بیندازید و تا در انگلیس هستید از فرصت استفاده و آن ها را امتحان کنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای انگلیسی آشنا شوید.

غذاهای انگلیسی

صبحانه کامل انگلیسی

مطالب مرتبط:
چرا چای انگلیسی محبوب شد؟
این درخت در انگلیس پول می دهد!

صبحانه ای به سبک انگلیسی! یکی از لذت بخش ترین بخش های سفر به انگلیس وقتی است که صبح گرسنه از خواب بیدار می شوید،  به سمت رستوران هتل می روید و  با یک صبحانه کامل و خوشمزه انگلیسی غافلگیر می شوید. مردم بریتانیا در سراسر دنیا هر روز صبح این صبحانه خوشمزه را می خورند اما با اینکه هر سرآشپز سبک خاص خودش را برای درست کردن این صبحانه دارد اما ترکیبات اصلی اش سال هاست که به همین صورت باقی مانده است. همه صبحانه های انگلیسی با دو یا سه نیمرو شروع می شوند، نیمروهایی با زرده های کاملا نپخته! حالا وقت اضافه کردن تکه های گوشت، سوسیس، لوبیا و گوجه سرخ شده به بشقاب است. این صبحانه را به همراه نان توست نمی خورند و از نانی استفاده می کنند که در روغن گوشت سرخ شده باشد. گاهی در بعضی از صبحانه های انگلیسی در کنار چیزهایی که گفتیم ماهی دودی، پودینگ سیاه، قارچ و سیب زمینی هم گذاشته می شود.

صبحانه انگلیسی

ماهی و چیپس

اگر شما هم حداقل ماهی یک دفعه گذرتان به رستوران ها می افتد حتما اسم رستوران های «فیش اند چیپس» را در ایران هم زیاد شنیده اید. ماهی و چیپس با اینکه از ریشه و اساس کاملا انگلیسی است اما این مهاجران اواخر قرن ۱۷ بودند که رسم خوردن ماهی سرخ شده را به انگلیس بردند. اگر این غذا را در کافه ها و رستوران ها سفارش بدهید معمولا در کنار غذا، نخود فرنگی هم گذاشته می شود.

ماهی و چیپس

شیرینی کورنیش (Cornish Pasty)

با اینکه شیرینی کورنیش اولین بار در شهر کورنوال درست شده اما در همه شهرهای انگلیس محبوب است. برای درست کردن این شیرینی از گوشت، سیب زمینی، شلغم زرد و پیاز استفاده می شود و در آخر این مواد را در داخل خمیر می پیچند که بعد از آماده شدن کاملا طلایی می شود. با اینکه ریشه ی این غذا کاملا مشخص نیست اما به نظر می آید اولین بار برای معدن چی ها درست شده چون شکل خاص این شیرینی و لبه های ضخیم و چین دار آن باعث می شود تا معدن چی ها دست های آلوده شان را به دیگر قسمت های غذا نزنند برای همین این غذا از مدت ها قبل برای کارگران درست می شود.

شیرینی کورنیش

غذای Toad in the Hole

یک غذای سوسیسی! در انگلیس هم مثل آلمان سوسیس طرفدارهای زیادی دارد البته سوسیس های سالم و باکیفیت! با اینکه شکل و اسم این غذای بریتانیایی کمی خنده دار به نظر می رسد اما در عوض طعم و مزه آن را تا مدت ها فراموش نمی کنید. ماده اصلی این غذا یک سوسیس خوشمزه است که در روغن های خاص سرخ می شود و عطر و طعمی باورنکردنی می گیرد. این غذای گرم و مقوی را معمولا با سس پیاز می خورند و آن را در بیشتر رستوران های این کشور می توانید پیدا کنید.

غذای Toad in the Hole

غذای Lancashire Hotpot

این غذا مخصوص شمال انگلیس است یعنی همان جایی که پاییزهای پرباران خبر از زمستان های سرد می دهد. معمولا پشت اختراع غذاهای سنتی داستان های جالبی وجود دارد که شنیدن آن ها خیلی جذاب است. این غذا مخصوص زمانه ای است که کسی در خانه اش فر نداشت و توسط کسانی اختراع شد که روی آسیابان ها کار می کردند. کارگران این غذا را با خود از خانه به محل کار می بردند و در فر مشترک آسیابان می گذاشتند تا به آرامی تا زمان ناهار پخته شود. این غذای خوشمزه از تکه های گوشت بره یا گوسفند درست می شود، روی آن با لایه ای از سیب زمینی های گرد پوشیده می شود و آنقدر بخارپز می شود تا سیب زمینی ها کاملا طلایی و خوش رنگ شوند.

غذای Lancashire Hotpot

کباب یکشنبه (Sunday Roast)

کباب لذیذ مخصوص یک شنبه ها! روزهای تعطیل غذاهای خاص و ویژه ای دارد که تعطیلات را دلچسب تر می کند و خیلی ها اصلا به خاطر همین غذاها کل هفته را به امید آمدن روزهای آخر هفته می گذرانند.  این غذای سنتی از قدیم در یکشنبه ها و بعد از بازدید از کلیسا خورده می شود. این کباب به همراه پودینگ یورک شایر، سبزیجات و سس گریوی سرو می شود و اگر یکشنبه ها گذرتان به کافه ها و رستوران های انگلیس بیفتد حتما این غذا را در منو می بینید. برای درست کردن پودینگ یورک شایر تخم مرغ، آرد و شیر را با هم ترکیب می کنند و آن را در کنار گوشت های کبابی می خورند.

کباب یکشنبه

غذای Bubble and Squeak

با اینکه انگلیس از قدیم محصولات کشاورزی زیادی داشت اما دو جنگ جهانی پشت سر هم کمی رونق را از محصولات کشاورزی این کشور گرفت برای همین آن ها شروع به اختراع غذاهایی کردند که از باقی مانده های غذاهای دیگر درست می شد:  Bubble and Squeak از همان غذاهاست! این غذا از ترکیب باقی مانده های گوشت ها و سبزیجات کبابی به همراه پوره سیب زمینی درست می شود و معمولا موقع صبحانه خورده می شود.

غذای Bubble and Squeak

منبع: travelversed.co

چطور از فرودگاه منچستر به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه منچستر به مرکز شهر برویم؟
معرفی کتابخانه بادلین در آکسفورد
معرفی کتابخانه بادلین در آکسفورد
در لندن به کدام رستوران ها برویم؟
در لندن به کدام رستوران ها برویم؟
دژ وحشتناکی که روی دریا بنا شده است!
دژ وحشتناکی که روی دریا بنا شده است!