خوشمزه ترین غذاهای خیابانی بمبئی

در خیابان های بمبئی این غذاها را امتحان کنید

هندوستان به غذاهای تند و تیز و خوشمزه اش معروف است. این شبه قاره آنقدر پهناور است که به هر منطقه که سفر کنید با غذاهای جدید و خاص آن منطقه مواجه می شوید که البته همگی آن ها بسیار خوشمزه هستند. غذاهای خیابانی همیشه از خوشمزه ترین تجربه هایی است که می توان در هر کشور تجربه کرد. در این مطلب خوشمزه ترین غذاهای خیابانی بمبئی را به شما معرفی کنیم که به شما توصیه می کنیم در سفر به این شهر حتما آن ها را امتحان کنید. با الی گشت همراه باشید تا با این غذاهای خیابانی آشنا می شویم.

غذاهای خیابانی بمبئی
مطالب مرتبط:
۵ غذای معروف دهلی
۱۰ غذای معروف و پرطرفدار بمبئی
 • وادا پاو (vada pav)

  اگر گذرتان به خیابان های بمبئی افتاد، وادا پاو یکی از اولین پیشنهادات ما برای غذا خوردن است. وادا پاو یکی از خوشمزه ترین و مشهورترین اسنک های خیابانی در شهر بمبئی است. این غذا هم مثل اکثر غذاهای هندی گیاهی است و از ترکیب سیب زمینی پخته و سرخ شده، به همراه سبزیجات معطر و صد البته ادویه های تند و تیز هندی تشکیل شده است. این غذا را می توان به نوعی یک برگر گیاهی دانست که گرچه ترکیبات ساده ای دارد اما طعمی فوق العاده خوشمزه و لذیذ دارد.

بلپوری غذای هندی
 • بلپوری (bhelpuri)

  یکی دیگر از غذاهای خیابانی که تقریبا در تمام خیابان های بمبئی، به خصوص مناطق شلوغ و پرهیاهویی مثل ساحل چپاتی Girgaum Chowpatty و ساحل جوهو (Juhu)  پیدا می کنید بلپوری است. لازم به ذکر نیست که این غذا هم گیاهی است و از برنج بو داده، سیب زمینی، پیاز و … تشکیل شده است و معمولا با جعفری خرد شده تزیین می شود. بلپوری بسیار ترد و پرمزه است و با سس های خوشمزه ای که روی آن ریخته می شود ترکیبی متعادل از تمام مزه هاست که با یکبار امتحان عاشقش خواهید شد.

غذای بمبئی
 • سیو پوری (Sev puri )

  چات (chaat) واژه ای است که برای طیف متنوعی از اسنک های خوشمزه در هند استفاده می شود. در هند هزاران غذا به نام چات وجود دارد که هرکدام ممکن است ترکیبات متفاوتی داشته باشند. سیو پوری یکی از این چات هاست که می توانید آن را در خیابان های بمبئی پیدا کنید. ترکیبات این غذای لذیذ شامل سیب زمینی، پیاز، سیر  و البته سس چیلی است.

غذاهای خیابانی بمبئی
 • پاو باجی (pav bhaji)

  پاو باجی را ممکن است در شهرهای دیگر هند مثل کلکته نیز پیدا کنید. اما طعم پاو باجی که در خیابان های بمبئی می توانید مزه کنید مطمئنا چیز دیگری است. در ساحل جوهو مکان های متعددی وجود دارند که پاو باجی را عرضه می کنند.

  پاو باجی داستان جالبی دارد و ابتدا غذایی بود که در اواخر شب با باقیمانده غذاها برای کارگرانی که از سرکار برمی گشتند درست می شد. این غذا ترکیبی از سبزیجات مختلف به همراه ادویه و سس است که همراه با نان سرو می شود.

  امروزه، پاو باجی را از ترکیب سیب زمینی و گوجه به همراه ادویه تهیه می کنند و روی آن نان تست کره ای قرار می دهند. این غذا در عین سادگی، بسیار خوشمزه است و یکی از بهترین غذاهای خیابانی است که در بمبئی می توانید امتحان کنید.

خوشمزه ترین غذاهای هند
 • رول کباب (bhuna rolls)

  بالاخره سر و کله یک غذای گوشتی در میان غذاهای هندی پیدا شد! گرچه اکثر غذاهای خیابانی که در بمبئی پیدا می کنید گیاهی هستند اما رول کباب، همانطور که از اسمش پیداست از گوشت تهیه می شود. پس اگر در بمبئی بودید و دلتان یک غذای گوشتی خواست رول کباب بمبئی را حتما امتحان کنید. این غذا که بونا رول نامیده می شود از گوشت مرغ بدون استخوان به همراه ادویه تهیه می شود که در نان مخصوص هندی به اسم روتی پیچیده می شود و به صورت لقمه ای فروخته می شود.

چای هندی
  • چای (Chai)

  بله، تعجب نکنید! چای، آن هم از نوع هندی یکی از نوشیدنی هاییست که باید در هند امتحان کنید. چای هندی با چایی که ما به آن عادت داریم کمی تفاوت دارد و البته که ادویه و فلفل هم جزئی از ترکیبات آن است! درست است که چای، غذا محسوب نمی شود اما به وفور در خیابان های بمبئی پیدا می شود و اگر دلتان یک نوشیدنی گرم و خوشمزه خواست تا خستگی گشت و گذار را از تنتان بیرون کند می توانید چای خیابانی بمبئی را امتحان کنید. این چای به سبک خاصی تهیه می شود. معمولا روی آن مقدار زیادی کف وجود دارد که با کمی خامه و هل، ادویه ماسالا یا زنجبیل تزئین می شود.

غذاهای بمبئی
  • پنی پوری (pani puri)

  کسی که اولین بار پنی پوری را درست کرده حتما نابغه بوده! چه کسی ممکن است به فکرش برسد که یک توپ سرخ شده و توخالی را داخل آب مزه دار فرو کند تا داخلش پر از آب شود؟ ایده این غذا متعلق به هرکسی که بوده نتیجه، غذایی جالب و خوشمزه شده که خوردنش به همان اندازه که خوشمزه است هیجان انگیز و مفرح نیز هست. روش خوردن این غذا به این صورت است که ابتدا سوراخ کوچکی در توپک های توخالی پوری ایجاد می کنید، داخل آن را با سیب زمینی، نخود و ادویه پر می کنید و بعد آن را داخل آب طعم دار فرو می  کنید. بلافاصله بعد از اینکه آن را داخل آب فرو کردید باید بخوریدش تا حالت ترد خود را همچنان حفظ کند. چون اگر بیشتر در آب نگه دارید ممکن است وا برود! خوردن این غذا مثل یک بازی هیجان انگیز و خوشمزه است که تجربه آن در کنار خیابان های بمئبی می تواند تجربه ای جذاب و مفرح باشد.

  منبع: migrationology.com

منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در پروازهای اکونومی
خوشمزه ترین غذاهای شمال ایران
گیاه خوار هستید؟ به این کشورها سفر کنید!
آیا شکلات به افزایش قدرت مغزتان کمک می کند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code