بلیط هواپیما

خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه

غذاهای خیابانی تایپه | Taipei Street Food

کشورهای جنوب شرق آسیا به خاطر غذاهای خوشمزه شان شهرت دارند و کشور تایوان هم از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت در سفر به تایوان و به ویژه پایتخت آن، تایپه، می توانید تجربه شکم گردی بسیار لذیذ و خوش طعمی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم بهترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این شهر تایوانی را دارید پیشنهاد می کنیم حتما این غذاها را در طول سفرتان امتحان کنید. بازارهای شبانه تایپه بهترین مکان برای انتخاب این غذاهاست و اغذیه فروشی های متعددی خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه را به مسافران و گردشگران عرضه می کنند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جوجه سوخاری تایوانی

استینکی توفو | Stinky Tofu

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تایپه
تایپه، پایتخت رنگارنگ تایوان
۹ غذای خوشمزه ی تایوانی را بشناسید

استینکی توفو که به معنای پنیر توفوی بدبو است یکی از مشهورترین غذاهای خیابانی تایپه است. بازارهای شبانه مرکز اصلی فروش و عرضه این پنیرها هستند و بوی آن ها را از مسافت دور هم می توانید استشمام کنید. استینکی توفو همان طور که از اسمش هم مشخص است بویی بسیار شدید دارد که برای خیلی ها آزاردهنده است. اما به شما پیشنهاد می کنیم بیخیال بوی این پنیر شوید و آن را برای یک بار هم که شده امتحان کنید. آن وقت متوجه می شوید که چرا مردم تایوان و کشورهای همسایه تا این حد عاشق استینکی توفو هستند. این پنیرها پوسته بیرونی برشته و ترد دارند و داخلش بافتی نرم و خامه ای دارد که بسیار لذیذ است. هرچند بوی شدید این پنیر ممکن است باعث آزار شما بشود اما مردم تایوان معتقدند هرچقدر بوی توفو بیشتر باشد طعم بهتری دارد!

استینکی توفو تایوان

بائوزی | Baozi

بائوزی کوفته هایی کوچک شبیه به نان هستند که داخلشان با مواد مختلفی مثل گوشت و سبزیجات پر شده است. بائوزی در کشورهای دیگر منطقه مثل چین و … هم ممکن است وجود داشته باشد اما مطمئنا یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه و تایوان به حساب می آید. در سفر به تایوان و شهر تایپه می توانید این کوفته های گرد و خوشمزه را هرجایی پیدا کنید: رستوران های محلی، اغذیه فروشی های سیار و حتی فروشگاه های مخصوص بائوزی! بائوزی برای میان وعده یا حتی شام انتخابی بسیار مناسب و عالی است.

بائوزی

پنکیک پیازچه | Green Onion Pancake

یکی دیگر از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذاهای خیابانی تایپه پنکیک پیازچه است. این پنکیک را می توان یک نوع کوکو هم به حساب آورد که با پیازچه آماده می شود و بسیار خوشمزه است. مردم محلی تایپه عاشق این میان وعده هستند و اگر به بازارهای محلی و به ویژه بازارهای شبانه شهر سر بزنید این غذا را پیدا خواهید کرد. گاهی وسط این پنکیک ها را با پنیر و سایر مواد پر می کنند که بسیار خوشمزه و لذیذ می شود. اگر به دنبال یک میان وعده لذیذ و ساده هستید پنکیک پیازچه انتخاب خوبی خواهد بود.

پنکیک پیازچه تایوانی

برنج چسبناک | Sticky Rice

کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا اگرچه مثل ما اهل برنج و غذاهای برنجی هستند اما یک تفاوت اساسی با ما دارند. هرچقدر که ما به قد کشیدن و دانه دانه بودن برنج علاقه داریم آن ها به شفته کردن و خمیر کردن برنج! در حقیقت یکی از خوشمزه ترین غذاهای تایپه برنج چسبناک است که همان طور که می توان حدس زد ترکیبی از برنج های چسبیده به هم است! اگر در هنگام فستیوال قایقرانی اژدها به شهر تایپه سفر کنید احتمالا همه جا می توانید یکی از انواع این غذا به نام زونگی را امتحان کنید. زونگی ترکیب برنج چسبناک با گوشت، سفیده تخم مرغ و مغزیجات است که در برگ های بامبو پیچیده شده اند. البته در سایر فصول سال هم می توانید برنج چسبناک را در رستوران های محلی و اغذیه فروشی های سیار سفارش بدهید. همچنین جالب است بدانید که برنج چسبناک با ظاهری که شاید به نظر ما چندان خوشایند نباشد غذای محبوب ضیافت های عروسی و تولد بچه است!

برنج چسبناک

املت صدف | Oyster Omelet

اگر تا به حال انواع املت را امتحان کرده اید و دوست دارید یک املت کاملا جدید و شاید عجیب را امتحان کنید املت صدف بخورید! این املت همان طور که از اسمش مشخص است از گوشت صدف تهیه می شود و با سبزیجات و ادویه های مختلف مزه دار شده است. تقریبا در تمام رستوران های غذاهای دریایی می توانید املت صدف را سفارش بدهید و یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه را امتحان کنید. شاید املت صدف اسم چندان هوس برانگیزی نداشته باشد اما به طرز غافلگیرکننده ای خوشمزه و لذیذ است. املت صدف اغلب همراه با سس کچاپ ترش و شیرین سرو می شود.

املت صدف

سوسیس در سوسیس!

این اسم عجیب شاید بهترین توصیف برای یکی از معروف ترین غذاهای خیابانی تایپه باشد. برای تهیه این غذا یک سوسیس کوچک را داخل سوسیس بزرگی از برنج چسبناک قرار می دهند و آن را مثل هات داگ طبخ می کنند. گفتیم که برنج چسبناک در تایوان محبوبیت زیادی دارد، پس تعجب نکنید اگر سوسیس برنج چسبناک هم در این کشور وجود داشته باشد! این غذا بسیار آبدار و خوشمزه، چسبناک و سیر کننده است و بهترین انتخاب برای شام یا میان وعده است. البته موقع خوردن این غذا مراقب باشید و دستمال دم دستتان داشته باشید، چون احتمالا خوردنش خیلی آسان و بی دردسر نخواهد بود.

سوسیس تایوانی

جوجه سوخاری

شاید بگویید جوجه سوخاری که در تمام کشورها پیدا می شود، اما باید بدانید که جوجه سوخاری در تایوان جایگاه بسیار ویژه ای دارد. تایوانی ها عاشق این غذا هستند و در سفر به تایپه به هرجای شهر که بروید حداقل یک اغذیه فروشی سیار پیدا می کنید که جوجه سوخاری می فروشد. این اغذیه فروشی ها تا نیمه شب باز هستند و جوجه های سوخاری را به صورت سیخی یا پرسی سرو می کنند. این سوخاری ها بسیار خوش طعم و پرمزه هستند و یک غذای خوشمزه و لذیذ برای شما خواهند بود.

منبع: theculturetrip.com

یک کافه گردی دلچسب در تایوان + ویدیو
یک کافه گردی دلچسب در تایوان + ویدیو
در این ماشین های عجیب تایوان شنا کنید! (عکس)
در این ماشین های عجیب تایوان شنا کنید! (عکس)
راهنمای سفر به تایوان
راهنمای سفر به تایوان
تایوان از نگاه دوربین + ویدیو
تایوان از نگاه دوربین + ویدیو