در دبی از این غذاهای خیابانی غافل نشوید!

غذاهای خیابانی دبی

دبی به آسمان خراش ها و مراکز خریدش معروف است پس احتمالا خیلی ها فکرش را هم نمی کنند که این شهر غذاهای خیابانی خوشمزه ای داشته باشد! با اینکه کسی دبی را شهر غذاهای خیابانی نمی داند اما غذاهای خیابانی این شهر آرزوی خیلی از شکم گردان است. اینکه در دبی چه غذایی بخورید کاملا بستگی به این دارد که دلتان می خواهد چه نوع تعطیلاتی را بگذرانید اما اگر می خواهید مثل محلی ها غذا بخورید به سراغ غذاهای خیابانی بروید. می خواهیم لیستی از غذاهای خیابانی دبی را معرفی کنیم تا این بار اگر گذرتان به شهر لوکس دبی افتاد با امتحان این غذاها، دبی گردی متفاوتی را برای خود رقم بزنید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای خیابانی دبی

شاورما | Shawerma

مطالب مرتبط:
با خوشمزه ترین غذاهای دبی آشنا شویم
غذاهای دبی

شاورما که با تکه های نازک مرغ و گوشت درست می شود بدون شک از محبوب ترین غذاهای خیابانی دبی است. برای تهیه این ساندویچ خوشمزه، گوشت به همراه سبزیجات تازه، پیاز و سس لای یک نان نرم پیچیده می شود. شاورما یکی از بهترین غذاهای خیابانی دبی است که ارزشش را دارد که برای امتحان آن هم شده سفری به دبی ترتیب دهید!  برای خوردن بهترین شاورما می توانید به رستوران خیابانی الملاح بروید. تکه های مرغ شاورماهای این رستوران کاملا مزه دار و ترش است و مزه اش تا مدت ها زیر زبانتان باقی می ماند.

شاورما

ساندویچ شیش تاووک | Shish Tawouk Sandwich

این ساندویچ هم از غذاهای خیابانی محبوب دبی است اما خیلی از گردشگران آن را نمی شناسند! برای درست کردن این ساندویچ، تکه های مرغ را با سیر و ادویه مزه دار می کنند و آن را به همراه سبزیجات و خیارشور لای نان می گذارند. کمتر گردشگری پیدا می شود که طعم باورنکردنی این ساندویچ را دوست نداشته باشد پس بعید هم نیست که همین که این ساندویچ را تمام کردید باز هم دلتان یک ساندویچ دیگر بخواهد!

ساندویچ شیش تاووک

سمبوسه | Samboosa

سمبوسه در اصل در هند اختراع شده اما در دبی هم از غذاهای خیابانی محبوب است. سمبوسه های دبی هم مثلثی شکل هستند و با انواع گوشت، سبزیجات و ادویه پر می شوند. حواستان باشد این سمبوسه ها آنقدر ترد و خوشمزه اند که تا چند تا از آن را نخورید راضی نمی شوید. می توانید در حالی که در حال گشت و گذار در بازارهای محلی دبی هستید چند تکه ای از این سمبوسه ها تهیه کنید و با خوردن آن ها هم طعم غذاهای محلی را بچشید و هم پرانرژی تر شهر را بگردید.

سمبوسه

مناکیش | Manakkish

اگر در جایی مثل دبی به دنبال یک نان سنتی و خوشمزه می گردید که عطر آن تا مدت ها در خاطرتان بماند به سراغ نان مناکیش بروید. برای درست کردن این نان، روی یک تکه خمیر، خوراکی های خوشمزه ای از گوشت و سبزیجات گرفته تا روغن زیتون و آویشن ریخته و در فر یا تنور می پزند. در ایران هم فتیرهای زیادی هست که تا حدودی شبیه مناکیش کشورهای خاورمیانه است. با دیدن این نان سنتی شاید تا حدودی یاد پیتزا بیفتید اما به هر حال خمیری که برای درست کردن این نان ها به کار می رود از خمیر پیتزا ضخامت بیشتری دارد و شبیه نان است.

مناکیش

چای کاراک | Karak به همراه دونات

چای کاراک از نوشیدنی های محبوب دبی است و با خامه (شیر) و ادویه درست می شود.  می توانید این چای را در داخل یک فنجان کاغذی به قیمت فقط ۱ درهم از مقابل همه مغازه ها و دکه های کنار جاده ای تهیه کنید. بهترین چیزی که می توان به همراه این چای خوشمزه خورد یک دونات شکری است. در حالی که در حال نوشیدن یک فنجان کاراک هستید متوجه می شوید که چرا دبی یکی از بهترین شهرهای دنیاست.

چای کاراک

آب میوه تازه | Freshly Squeezed Juices

با اینکه دبی در وسط بیابان قرار دارد اما تقریبا در گوشه و کار همه خیابان هایش، آب میوه فروش هایی را می بینید که آب میوه های تازه دارند که واقعا خوردن آن ها در گرمای دبی خیلی می چسبد. آب میوه ها آنقدر متنوع و خوشمزه اند که احتمالا دلتان می خواهد تا همه ی آن ها را امتحان کنید. در حین گشت و گذار در شهر، یک لیوان آب میوه ی تازه بگیرید تا در کسری از ثانیه دیگر از گرما و آفتاب سوزان دبی خبری نباشد!

آب میوه

لگیمات | Lugaimat

یک شیرینی خوشمزه که خیلی شبیه بامیه است و طرفداران خوراکی های شیرین حتما از آن خوششان می آید. خیلی از گردشگرانی که دبی را برای گذراندن تعطیلات انتخاب کرده اند این دسر شیرین خیابانی را حتما امتحان می کنند. بیرون این دسر ترد و درون آن نرم است و در آخر در شیره خرما غوطه ور می شود. معمولا همه ی گردشگران یک کاسه از این شیرینی را سفارش می دهند و تا دانه ی آخر آن را می خورند.

لگیمات

فلافل | felafel

غذاخوری های زیادی در دبی هستند که فلافل های خوشمزه درست می کنند. از آن جایی که این ساندویچ، خوشمزه و ارزان است محبوبیت زیادی در بین توریست ها دارد. برای درست کردن فلافل، نخود را با ادویه مزه دار می کنند و می گذارند در روغن حسابی سرخ و برشته شود. در دبی رستوران های خیابانی ای که فلافل می فروشند همیشه پر از جمعیت اند شما هم می توانید به آن ها ملحق شوید و طعم فلافل های دبی را بچشید.

فلافل
امارات و جاذبه هایی که جذابیتش را دو چندان خواهد کرد
معرفی هتل کمپینسکی امارات مال در دبی + تصویر
معرفی هتل ریتز کارلتون دبی | ۵ ستاره
معرفی فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code