بلیط هواپیما

غذاهای خیابانی سائوپائولو

غذاهای خیابانی سائوپائولو

سائوپائولو در برزیل به داشتن بهترین رستوران ها معروف است، رستوران هایی که در آن ها از بهترین مواد غذایی مختلف دنیا استفاده می شود. مردم شهر سائوپائولو هم اهمیت زیادی به غذاهای خیابانی می دهند و بساط فروشندگان خیابانی همیشه پر از مشتری ست. همین که هوا تاریک می شود سروکله ی فروشنده های خیابانی هم پیدا می شود و حال و هوای خاصی خیابان های شهر را فرا می گیرد. می خواهیم تعدادی از معروف ترین غذاهای خیابانی سائوپائولو را معرفی کنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای خیابانی سائوپائولو

شیرینی خمیر چند لایه | Pastel

مطالب مرتبط:
سائوپائولو خیابان پائولیستا در برزیل+ تصویر
با این غذاها نظرتان درباره برزیل عوض می شود!

با رفتن به بازارهای میوه و سبزی سائوپائولو دستفروش هایی را می بینید که در گوشه خیابان در حال سرخ کردن شیرینی های مخصوص برزیلی هستند. این شیرینی فروشی های مخصوص معمولا در انتهای بازار می ایستند برای همین مشتری ها یا قبل از شروع خرید و یا بعد از خرید برای این شیرینی های خوشمزه صف می کشند. موادی که در این شیرینی ها به کار می رود پنیر، پپرونی، همبرگر و مواد روی پیتزا است اما چیزی که جذاب تر است حجم زیاد هوایی است که در داخل این شیرینی هست.

شیرینی خمیر چند لایه

آکارا | Acarajé

ایالت باهیا در شمال شرقی برزیل یک غذای سنتی و خوشمزه به اسم آکارا دارد که به خاطر مهاجرت زیاد مردم این ناحیه به سائوپائولو، امروز این شیرینی در این شهر هم محبوب شده است. ماده ی اصلی این غذا لوبیای چشم بلبلی است! در واقع این لوبیاها بعد از پخت به شکل گلوله های خمیری در می آید و در روغن سرخ می شود. در برزیل معمولا این غذای خوشمزه را با مرغ و یا غذاهای دریایی پر می کنند تا مقوی تر شود. معمولا پختن این غذا در خانه نتیجه نمی دهد! مگر اینکه برای درست کردن آن از مردم بومی باهیا کمک بخواهید!

آکارا

Pão de Queijo | نان پنیری برزیلی

با  اینکه این شرینی خوشمزه اولین بار در ایالت میناس گرایس اختراع شده اما امروز در همه ی شهرهای برزیل طرفداران زیادی دارد. در سائوپائولو به هر شیرینی فروشی، کافه و سوپرمارکتی که بروید این شیرینی بینظیر را پیدا می کنید. این شیرینی هم مثل بسیاری دیگر از غذاهای برزیلی اولین بار توسط برده های آفریقایی به این کشور آمده است. برده ها معمولا ریشه های گیاه مانیوک را خیس می کردند و با آن نان می پختند در آن زمان در این نان های کوچک از هیچ پنیری استفاده نمی شد اما در اواخر قرن ۱۹ این ساکنان آفریقایی- برزیلی به موادی مثل شیر و پنیر دسترسی پیدا کردند. با اضافه کردن شیر و پنیر به شیرنی های قبلی این نان پنیری های خوشمزه درست شد که امروز از محبوب ترین غذاهای خیابانی برزیل است.

نان پنیری برزیلی

هات داگ | Hot Dog

هات داگ های سائوپائولو از آن هات داگ هایی که ما می شناسیم نیستند! سس مایونز، پنیر و انواع ادویه ها که روی آن با پوره ی سیب زمینی پوشیده شده یک ساندویچ متفاوتی را پدید آورده که هر گردشگری که به دنبال هات داگ است را غافلگیر می کند. معمولا آن هایی که از وضعیت هات داگ های این شهر چیزی نمی دانند بعد از سفارش این غذا با دیدن هات داگی متفاوت متعجب می شوند!

هات داگ

ساندویچ مورتادلا | Mortadella Sandwich

این ساندویچ از آن غذاهایی است که نمی توان در شهری مثل سائوپائولو آن را امتحان نکرد! شیوه های سرو این ساندویچ متنوع است: با پنیر، با سس های مخصوص، سرد و گرم که در همه ی حالت ها خوشمزه است. این ساندویچ آنقدر خاص و خوشمزه است که کمتر کسی را پیدا می کنید که هر چند روز یکبار آن را امتحان نکند.

ساندویچ مورتادلا

آسای | Açai

این دسر خوشمزه با میوه آسای درست می شود، آسای یک میوه ی بنفش رنگ و بدون هسته هست که در جنگل های بارانی آمازون پیدا می شود. این میوه برای نواحی شمالی برزیل است و در گذشته ورزشکاران آن را با موز و شیره های مخصوص ترکیب می کردند تا یک معجون عالی پر از پروتئین و ویتامین درست کنند. در سائوپائولو و نواحی جنوب شرقی این خوراکی به یک دسر تبدیل شده که گاهی به شکل بستنی سرو می شود.

آسای

تاپیئوکا | Tapioca

تاپیئوکا یک غذای خیابانی محبوب در سائوپائولو است که به شکل های مختلفی درست می شود اما ماده ی اصلی اش آرد گیاه مانیوک است که با موادی مثل تخم مرغ، همبرگر، پنیر و یا خوراکی های شیرین پر می شود تا یک دسر خوشمزه درست شود. بر روی این دسر پودر نارگیل، موز، شکلات یا شیر غلیظ ریخته می شود.

تاپیئوکا

غذای Coxinha

خیلی از ساکنان شهر سائوپائولو عاشق این غذای محبوب هستند چون هم خوشمزه است و هم شکل ظاهری جذابی دارد. برای درست کردن این غذا داخل خمیر ها با پنیر و گوشت مرغ پر می شود و در آخر به شکل دانه های اشک در می آید. پیشنهاد می کنیم اگر گذرتان به  این شهر افتاد حتما چند عدد از این اسنک های خوشمزه را امتحان کنید.

غذای Coxinha

اسفیها | Esfiha

با وجود یک همچین غذای خوشمزه ای مردم سائوپائولو تا ابد مدیون افرادی هستند که از خاورمیانه به سائوپائولو رفتند. این غذا به غیر از اینکه خوشمزه است طرز تهیه ی آسانی دارد، از طرفی ارزان است و با مواد متنوعی پر می شود. مردم خاورمیانه این اسنک را فقط با گوشت پر می کنند اما در برزیل این غذا با مواد متنوعی مثل پنیر، مرغ و سبزیجات درست می شود.

منبع: theculturetrip.com

معرفی هتل بنیدورم پالاس ریو | ۴ ستاره
معرفی هتل بنیدورم پالاس ریو | ۴ ستاره
راهنمای سفر به برزیل
راهنمای سفر به برزیل
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو
جام جهانی برزیل، گردشگری و توسعه پایدار
جام جهانی برزیل، گردشگری و توسعه پایدار