alexaa

۵ پیشنهاد خوشمزه در سفر به سئول

غذاهای سئول

سئول را می توان بهشت عاشقان غذا دانست مخصوصا برای افرادی که غذاهای خیابانی را دوست دارند و از غذاهای ارزان اما خوشمزه لذت می برند. بیشتر غذاهای سئول با ادویه های خاص درست می شوند و به احتمال زیاد به مذاق شما هم خوش می آید، البته به آستانه ی تحمل ادویه ای شما هم بستگی دارد. مطمئن نیستید که کدام غذاهای سئول خوشمزه تر از بقیه هستند؟ در سفر بعدی تان به سئول این بشقاب ها را امتحان کنید.

غذاهای سئول

بی بیم باپ (Bibimbap)

مطالب مرتبط:
نگاهی بر غذای ملی مالزی، ناسی لماک
۶ غذای معروف استرالیایی

غذایی سالم و رنگارنگ که خوردنشان هم جذابیت های خاص خود را دارد، بی بیم باپ یکی از غذاهای شناخته شده ی کره است که به راحتی در سئول هم پیدا می شود. بی بیم باپ یک ترکیب خوشمزه از مقدری برنج دایره ای است که روی آن سبزیجات و گوشت قرمز گذاشته می شود و با یک تخم مرغ نیمرو در بالای آن تزیین می شود. تمام کاسه با گوچوجانگ که نوعی خمیر تند کره ای است مخلوط می شود. بعد کل این ترکیب تست می شود و غذای نهایی یک غذای بسیار خوشمزه با تمام استانداردهای غذایی است.

بی بیم باپ

کیمچی (Kimchi)

احتمالا تا حالا اسم کیمچی را شنیده باشید، کره ای ترین غذایی که در این لیست می خواهیم به شما معرفی کنیم. کیمچی معمولا با کلم درست می شود اما بعضی از خانواده های کره ای آن را با خیار یا تربچه ی کره ای هم درست می کنند. کیمچی معمولا با غذاهای برنجی خورده می شود.

کیمچی

Tteokbokki

یکی از معمول ترین غذاهایی که در خیابان های سئول و در دکه های غذایی این شهر زیاد عرضه می شود، غذایی به نام Tteokbokki است که تلفظ سختی هم دارد! بسیار پیش می آید که کره ای ها در مسیر برگشت از محل کار به خانه شان در جلوی یکی ازاین دکه های می ایستند تا این کیک های برنجی دوار را که با ماهی های مثلثی شکل و سبزیجات در ادویه های مختلف و سس تند طبخ خورده اند میل کنند.

Tteokbokki

کیم باپ (Kimbap)

احتمالا وقتی کیم باپ را دیدید فورا یاد سوشی افتادید و فکر کرده اید که این غذا همان سوشی است در صورتی که کیم باپ یکی از غذاهای سئول و «نوع کره ای سوشی» است. کیم باپ یکی از فوری ترین غذاهای این شهر برای درست کردن است که از برنج رول شده درست می شود. این برنج در لابه لای ورقه های نازک جلبک پیچیده می شود و لای آن با موادی مثل، هویج، خیار و ورقه های گوشت پر می شود. کیم در زبان کره ای به معنای علف دریایی است و باپ هم به معنای برنج است. کره ای ها این غذا را با دست هم می خورند.

کیم باپ

Hotteok

طرفدار غذاهای شیرین هستید و دلتان برای کمی خوراکی شیرین تند می تپد؟ پس در میان غذاهای سئول به دنبال چیزی به جز Hotteok نباشید و خوشبختانه آن را در تمام مارکت های خیابانی شهر هم می توانید پیدا کنید. Hotteok از نوعی پنکیک با پایه ی خمیر ساخته شده است که داخل آن را پر از شکر و دارچین، دانه های مغذی و مواد شیرین سرخ کردنی می کنند.

Hotteok

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد