۷ غذای خوشمزه در فرانسه

غذاهای فرانسوی

مطمئنا با رفتن به فرانسه بیشتر از اینکه به فکر امتحان غذاهای خوشمزه آن باشید دوست دارید تا موزه ها، گالری ها و جاذبه های دیدنی ش را کشف کنید. بعد از گشت و گذار تازه به فکر غذاهای اصیل فرانسه می افتید و به دنبال پیدا کردن رستورانی با غذاهای خوشمزه هستید. غذاهای فرانسوی طعم دقیق و بی کم و کاستی دارند و سرآشپزهای معروف این سرزمین در دنیا شناخته شده اند. می خواهیم تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای فرانسوی را معرفی کنیم تا با غذاهای  فرانسه آشنا شوید، الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای فرانسوی

گالتس دی ساراسین (Galettes de Sarrasin)

این غذا از غذاهای خوشمزه ناحیه برتانی فرانسه است و شبیه همان نان های نازک کرپ است اما برای درست کردن نان آن از ترکیب گندم سیاه و آرد استفاده می شود تا مقوی تر و خوش طعم تر شود. بر روی این نان موادی مثل سبزیجات سرخ کرده، کره، پنیر و گوشت گذاشته می شود اما محبوب ترین چیزی که نان را همراه آن می خورند تخم مرغی است که زرده آن سفت نشده باشد.

گالتس دی ساراسین

پیسالادیر (pissaladiere)

از غذاهای سنتی ای است که برای اولین بار در شهر نیس در جنوب فرانسه درست شده است. این غذا از پیش غذاهای پرطرفدار است و معمولا به قطعات باریک تقسیم و به عنوان اسنک خورده می شود. برای درست کردن این غذا خمیر نان را نازک و به شکل خمیر پیتزا پهن می کنند و روی آن را با پیاز، زیتون و ماهی کولی می پوشانند.

پیسالادیر

راتاتوایلی (Ratatouille)

این غذا از غذاهای ناحیه پروانس فرانسه است و در آن سبزیجاتی مثل گوجه، کدو سبز، بادمجان، فلفل و پیاز را حلقه حلقه کرده و ترکیب می کنیم و آنقدر می پزیم تا کاملا نرم و پخته شوند. روش های زیادی برای درست کردن این غذا وجود دارد اما در همه آن ها زمان زیادی برای پختن سبزیجات لازم است.

راتاتوایلی

سول میونیر (Sole Meuniere)

برای درست کردن این غذای دریایی، فیله ماهی حلوا با آرد می پوشانند و آن را در روغن سرخ می کنند. بعد از سرخ شدن سسی که از ترکیب کره، آبلیمو و جعفری درست شده را روی آن می ریزند.

سول میونیر

Bouillabaisse

این غذا از غذاهای سنتی فرانسه است که در آن از انواع ماهی های تازه ای که در روز صید شده بود استفاده می کردند. این غذا برای اولین بار درشهر مارسی درست شد و ماهی گیران ماهی هایی را که موفق نمی شدند تا پایان روز بفروشند برای پختن این غذا استفاده می کردند. برای درست کردن این غذا انواع ماهی های مختلف را با کمی سبزیجات ترکیب می کنند و با کمی آب می پزند.

غذای Bouillabaisse

Kouign-amann

کیکی گرد است که از خمیر کروسان پر شکر درست می شود و در اصل دسری از برتانی است. در قدیم خانواده های فقیر این ناحیه در طول هفته مقداری از خمیر نان را ذخیره می کردند تا یکشنبه ها با آن این کیک خوشمزه را درست کنند. خمیر باید کاملا پوشیده از شکر و سپس قالب گیری شود. بخاری که در حین پخت ایجاد می شود لایه های آن را جدا و یک شیرینی لایه لایه را به وجود می آورد.

شیرینی

تارت تاتین (Tarte Tatin)

همه غذاهای فرانسوی در ظرف مخصوص خودشان پخته می شوند و این دسر هم استثنا نیست. برای درست کردن این دسر ساده میوه ها را در کف ماهی تابه می چینید بعد روی آن را با خمیر می پوشانید. همانطور که خمیر در حال پختن است میوه هم شکلی کاراملی به خودش می گیرد و کیکی خوشمزه درست می شود. بعد از پختن کیک، ماهی تابه را بر می گردانیم و میوه ها در رو قرار می گیرند معمولا این دسر با سیب درست می شود اما می توانید از میوه های دیگری مثل گلابی یا آناناس هم استفاده کنید.

تارت

منبع: travelversed.co

بارسلونا و غذاهای خوشمزه اش!
۶ مورد از بهترین رستوران های گیاهی استانبول
در کوالالامپور به این رستوران ها بروید
در مورد «غذای ملی چین» چه می دانید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code