alexaa

در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت اول)

سالم ‌ترین غذاهای فرودگاهی و غذاهای فرودگاهی که باید از آن ‌ها اجتناب کرد

با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب لیستی از غذاهای مناسب و نامناسب در فرودگاه را از زبان یک گردشگر حرفه ای معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
غذاهای ممنوعه قبل از پرواز - قسمت اول
غذاهای ممنوعه قبل از پرواز - قسمت دوم
رستوران های فرودگاهی

لقمه‌ های دارچینی 

این غذا یک گزینه تمام ‌عیار از غذا های مرسوم در فرودگاه ‌ها به ‌حساب می ‌آید و البته بوی آن برای مسافرانی که چند ساعت را بدون خوردن چیزی در فرودگاه سپری کرده‌ اند، بسیار وسوسه‌ برانگیز است. درصورتی ‌که از مصرف کالری‌ های فراوان ترس دارید، بهتر است به سراغ این غذا نروید زیرا بر اساس اعلام وب ‌سایت این رستوران، این وعده غذایی در خود ۸۸۰ کالری و ۳۶ گرم چربی دارد.

پیتزای ماهیتابه ‌ای با خمیر شکم پر

هنگامی‌که هوس پیتزا به سر کسی می ‌زند، انتخاب یک پیتزا با خمیر شکم پر را می ‌توان یکی از بدترین گزینه‌ ها دانست؛ زیرا موجب می‌ شود که میزان سوسیس و بیکن موجود در پیتزای شما کمتر شود. یک برش از پیتزای ماهیتابه ‌ای با خمیر شکم پر، ۳۱۰ کالری، ۱۳ گرم چربی و ۷۴۰ میلی‌ گرم سدیم دارد. برای مقایسه این گزینه با پیتزاهایی که خمیر شکم پر ندارند (خمیرهای آن‌ ها با پنیر پر نشده است) باید گفت که هر برش گزینه دوم تنها ۲۴۰ کالری دارد.

ساندویچ‌ های لقمه ‌ای ماهی تن جنوب غربی

معمولا من ساندویچ ‌های ماهی تن را در رده غذاهای سبک قرار می ‌دهم ولی در این میان استثناهایی نیز وجود دارند؛ برای نمونه ساندویچ ‌های لقمه ‌ای ماهی تن جنوب غربی در رستوران Au Bon Pain با سس مایونز، پنیر پیتزا و سس تند پرشده‌ اند که حجم بالایی از کالری را به آن می ‌افزایند. اگر می خواهید که یک غذا با ۷۱۰ کالری، ۱۱۷۰ میلی‌گرم سدیم و ۴۰ گرم چربی مصرف کنید، این ساندویچ گزینه ‌ای عالی برای شما خواهد بود. اگر هم این حجم برای شما غیر قابل ‌قبول است ولی برای خوردن این ساندویچ وسوسه شده ‌اید می ‌توانید گزینه نصفه آن را سفارش بدهید.

ساندویچ ‌های یک‌ چهارم پوندی دوبل (Double Quarter Pounder) با پنیر در مک‌ دونالد

در منوی مک‌دونالد، تعدادی غذا وجود دارند که ازنظر ارزش غذایی، یک بمب تمام‌ عیار به‌ حساب می ‌آیند (تقریبا هر گزینه‌ ای که پسوند هایی مانند دوبل، دولوکس و یا ترد را یدک می ‌کشد) و این غذا یکی از بدترین گزینه‌ های موجود در این زمینه است. این همبرگر دارای ۷۵۰ کالری، ۱۲۸۰ میلی‌گرم سدیم، ۴۳ گرم چربی (به‌علاوه ۹۶ درصد از میزان چربی مجاز برای یک روز) است. برای مصرف همین میزان کالری می ‌توانید تقریبا دو و نیم وعده از سالاد ویژه بیکن با مرغ کبابی را بخورید و البته در آن شرایط، باز هم چربی کمتری مصرف کرده ‌اید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد