غذاهای مردم دور دنیا به روایت تصویر

غذای مردم دنیا

پیتر منزل، یک عکاس مجله و روزنامه است که به همراه همسر نویسنده اش از ایالت کالیفرنیا، ۳ سال کامل را صرف سفر به دور دنیا و ۳۰ کشور کرده اند و در طول این سفر افراد زیادی را دیده اند و با آدم های جدید ملاقات کرده اند. برای این زوج جالب بود تا بدانند مردن دور دنیا در طول یک روز، چه مواد غذایی ای می خورند و از این موضوع گزارش جامعی آماده کنند. در ادامه ی این مطلب از الی گشت، تجربه ی سفر این زوج کنجکاو را می خوانیم تا ببینیم غذای مردم دور دنیا چیست و روزانه تغذیه ی آن ها به چه شکل است.

غذای مردم دنیا
مطالب مرتبط:
۶ ایده ی سریع و خوشمزه برای آشپزی در سفر
بهترین جشنواره های غذایی دنیا + تصویر

نتیجه ی تحقیق جالب این زوج، مطالعه درباره ی آدم های مختلف و رژیم های غذاییشان بود، منزل سعی کرده تا این نتیجه را بصورت کتاب عکس در بیاورد. در این کتاب می توان رژیم افرادی مثل ساداهو های هندی، کشتی گیرهای ساموی ژاپنی، قبله های ماسای آفریقا، شکارچیان قطب جنوب، پناهجویان سودانی و… را خواند.

اولین تجربه ی این زوج در باره ی یک شتر چران به نام صالح عبدل فلاح، اهل کشور مصر است. کالری روزانه ای صالح به طور میانگین ۳۲۰۰ کیلو کالری است، او ۴۰ سال سن دارد.

صالح عبدل فلاح

دومین فردی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، پسری جوان اهل کشور هند به نام شاشی کانث است. او ۲۳ سال سن دارد و شغل اپراتوری تلفن را دارد. مانند هزاران کارمند اپراتور تلفن دیگر در هند، شاشی هم روزانه از فست فودها، بسته های بزرگ شکلات و قهوه استفاده می کند تا بتواند شب ها را بیدار بماند و با مردم کشورهای دیگر در مورد مشکل های تکنیکی و غیره صحبت کند.

شاشی کانث

تری، نام راننده کامیونی اهل کشور بوتساوانا نامیبیاست که می توانید در این تصویر او را در کنار کامیون و غذاهای جاده ای اش ببینید!

تری

اسکار هیگارس نام یک گاو باز معروف و حرفه ای است که برای نگهداری توان بدنی اش، رژیم بسیار سالمی را دنبال می کند. او سعی کی کند که چه در روزهای عادی  چه در روزهای معمولی فقط از مواد ارگانیک استفاده کند، او گفته روزی ۸ لیوان آب جز جدایی ناپذیر زندگی او است.

اسکار هیگارس

احتمالا برای شما هم دانستن این موضوع که یک راهب چه غذایی می خورد و تغذیه  ی او به چه شکل است، جالب باشد. این زوج، در مورد غذاهای یکی از راهب های تبتی به تبت رفتند. کالری دریافتی روزانه ی یکی از راهب های این منطقه در یک روز عادی ۴۹۰۰ کیلوکالری بوده است. او ۴۵ سال سن دارد و اندام نسبتا چاقی دارد.

راهب تبتی

در این عکس می توانید تصویر خانم ماریا ارملیندا، یکی از زنان اهل کشور اکوادور را در آشپزخانه اش ببینید. این خانم ۸ فرزند دارد و روزانه حدود ۳۸۰۰ کیلو کالری مصرف می کند، این خانم ۳۷ سال سن دارد. در آشپزخانه ی کوچک خانواده ی ارملیندا خبری از میز و صندلی نیست و همان طور که در تصویر می بینید، او غذاهای خود را روی زمین درست می کند و از یک قابلمه با استفاده از آتش و بدون هیچ گازی این کار را انجام می دهد. متاسفانه دودی که از هیزم و سوزاندن شاخه های درختان حاصل می شود، هر روز به خورد بچه ها می رود و طبق تحقیقاتی نشان داده شده است که باعث ابتلای کودکان به بیماری های جدی تنفسی می شود. این شیوه از پخت غذا در اکوادور عادی است.

ماریا ارملیندا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code