غذای معروف اسپانیا چیست؟

بهترین پائیا، بهترین غذای اسپانیا

پائیا هر چند که از قدیم غذای برنجی والنسیایی به شمار می رود، اما در بارسلونا بیش از هر جای دیگری طرفدار دارد. موقعیت ساحلی بارسلونا آن را به یکی از انتخاب های اول در پائیاهای تهیه شده با ماهی تبدیل کرده است. اما وقتی که تقریبا همه رستوران ها این غذا را در منوی خود دارند، و حتی مدعی هستند که بهترین نوع آن را هم دارند، کجا واقعا می شود از بهترین پائیا در شهر لذت برد؟ راهنمایی های الی گشت را در زیر بخوانید.

مطالب مرتبط:
فستیوال های عجیب اسپانیا
آشنایی با جاذبه های اسپانیا
غذای معروف اسپانیایی

لا مار سالادا

واقع شده در ناحیه بندری پورت ولا بارسلونا، لا مار سالادا تجربه طولانی در هنر پائیا دارد. لا مار سالادا منوی فوق العاده ای دارد؛ پائیای ماهی آن به دلیل تخصص آن ها در غذاهای دریایی و ماهی های تازه مصرفی، بسیار خوشمزه است. هر پرس تقریبا ۲۰ یورو قیمت دارد و هر پرس حداقل دو نفری است و مهمانان می توانند از بین پائیا هایی که با خرچنگ، میگو و صدف درست شده اند انتخاب کنند.

لا مار سالادا، پاسیج ژوان بوربو، ۵۹، بارسلونا ۰۸۰۰۳

الچه

الچه در محله پر تردد و مدرن پوبله-سک واقع شده است و حاصل پنجاه سال کار خانوادگی سخت کوشانه است. با ارائه پائیای دریایی یا مرغ و نیز پائیای نودل با ماهی یا خرچنگ که تنوع زیادی را پیش روی مشتری می گذارد. قیمت های رستوران به نسبت پائیا فروشی های دیگر منطقه بسیار مناسب است. نام الچه از شهر محل تولد صاحبان رستوران گرفته شده است، شهری در شمال زادگاه اصلی پائیا: والنسیا. پس اگر می خواهید یک پائیای اصل که پشتش سال ها تجربه ایستاده است، باید به الچه سر بزنید.

ست پورتس

کار خود را با کافه دورهمی دوستانه آغاز کرد، اما اکنون به یک رستوران بزرگ و موفق تبدیل شده است و جزو یکی از اماکن کلاسیک غذا خوری در بارسلوناست. از همه مهم تر، ست پورتس به داشتن پائیاهای ایده آل شهره است. این رستوران که نام خود را از هفت درب ورودی عمومی خود گرفته است، رستورانی بسیار بزرگ و مجلل است که غذاهای آن قیمت مناسبی دارند و هم چنین فعالیت های فرهنگی بسیار در آن صورت می گیرد. پائیای ست پورتس به اشکال گوناگونی عرضه می گردد. مهمانان می توانند از بین پائیاهای سنتی که با برنج و گوشت، سبزیجات، ماهی و یا حتی اشکال خلاقانه آن نظیر نودل پائیا و یا سوپ پائیا سفارش دهند.

رستوران کان سوله

رستوران ماهیگیران قدیمی که از ۱۹۰۳ آغاز به کار کرده است و در محله بارسلونت قرار دارد. رستوران کان سوله، با دکوراسیون ملوانی خود، به داشتن منویی از پائیاهای کلاسیک شهره است. کیفیت بالا، با آشپزی ماهرانه در طبخ غذاهای سنتی، رستوران کان سوله را به یکی از اصلی ترین مراکز طبخ این غذا تبدیل کرده است.

در خانه

در پایان، می توان گفت که از هر کجا گفته باشیم، باز هم یکی از بهترین جاهایی که می توانید پائیا بخورید، خانه است. آشنا شدن با افراد محلی یکی از تجارب گرانقیمت هر سفری است و از آنجایی که پائیا غذایی است که برای میز غذای یکشنبه ها آماده می شود، احتمال زیادی دارد تا برای صرف یک چنین ناهاری به خانه دوستانتان دعوت شوید. مشخصا پائیای مادربزرگ ها همیشه خوشمزه تر خواهد بود، پس اگر فرصت به شما دست داد، از خوردن دست پخت ساکنان محلی که از ته قلب خود غذاهای محلی را دوست دارند، خودداری نکنید.

توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
معرفی هتل ایبیس بارسلونا مولت | ۲ ستاره
همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا
اقامتگاه‌هایی سازگار با محیط زیست در بارسلون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code