بلیط هواپیما

فانتزی ترین مکان های روی زمین که باورتان نمی شود واقعی اند

وقتی کلمه ی فانتزی را می شونیم ناخودآگاه یاد چیزهایی می افتیم که ساخته ی بشر هستند. از ساختمان های سر به فلک کشیده با اشکال عجیب گرفته تا هتل هایی که بر بالای درخت یا داخل یک زندان متروکه هستند و بسیاری چیزهای دیگر. اما فانتزی معنای دیگری هم دارد که اتفاقا منظور ما در اینجا معنای دوم آن است. مکان فانتزی جایی است که تمام پدیده های داخل آن طبیعی هستند اما آنقدر زیبا و رویایی هستند که به نظرمان فانتزی می آید انگار که از رمان های خیالی به بیرون آمده اند. با الی گشت باشید و تعدادی از این مکان های جادویی را کشف کنید:

مطالب مرتبط:
رویایی ترین اقامتگاه ها در جزیره گوا
شاید رویاهای این مسافر رویای شماست

درخت رنگین کماندرخت‌های رنگارنگ به زیبایی رنگین کمان

کشور اندونزی چیزی از زیبایی های طبیعی مثل جزایر و سواحل زیبا کم ندارد ما چیزی که اما می خواهیم در اینجا راجع به آن صحبت کنیم هیچ کدام از اینها نیست. صحبت ما راجع به یک نوع درخت خاص صحبت است. درخت مورد نظر یک درخت اکالیپتوس است که هر چند مدت یکبار پوست می اندازد. این درخت در ابتدا به رنگ سبز است، بعد از مدتی رنگ آن آبی تیره می شود سپس بنفش و بعد از مدتی صورتی و در آخر هم قرمز به رنگ قرمز در می آید و یکی از شگفتی های طبیعت محسوب می شود که در تمام کره ی خاکی منحصر بفرد است.

قارچ فاکس فایرقارچ‌های سبز که می درخشند

تا بحال قارچ شب تاب دیده اید؟ اگر تا الان فکر می کردید که این لفظ فقط مخصوص حشره ای مثل کرم شب تاب است وقت آن رسیده تا موضوع جالبی را بدانید. در دنیا، در کشور برزیل و در پارک دره ریبرا، نوعی قارچ منحصر بفرد می روید. این قارچ در روشنی روز مانند یک قارچ زیبای معمولی است ولی همین که هوا تاریک شود، نور شفاف و بسیار درخشنده ای از خود ساطع می کنند. به این قارچ ها، Foxfire هم می گویند. این پدیده نتیجه ی یک واکنش شیمیایی از قارچ با چوب های کنار آن است. جالب است بدانید که دانشمندان تحقیقات زیادی کرده اند تا متوجه شوند آیا این نور در روز هم ساطع می شود یا نه و نتیجه این بود که این درخشندگی فقط شب ها متصاعد می شود و این یکی از نادرترین اتافافتی است که می تواند در دنیای گیاهان رخ بیفتد.

آسمان پر ستاره کانال مانشجزیره ای با آسمانی لبریز از ستاره و شهاب سنگ

همه ی ما ستاره ها را دوست داریم و یاد داستان های بچگی مان می افتیم. از نظر همه ما این اجرام آسمانی بسیار زیبا هستند و وقتی آسمان تمیز باشد و در آسمان معلوم باشند، نمای فوق العاده ای به آسمان شب می دهند. در حالیکه ما در آسمان دود گرفته دنبال ستاره ها می گردیم، جزیره ای در دنیا وجود دارد که از وجود ستاره ها لبریز شده است. این جزیره سرک نام دارد که در شمال غربی فرانسه و در کانال مانش قرار گرفته است. در آسمان این جزیره ی نه چندان بزرگ میلیون ها ستاره، آسمان را به داستان های خیالی شبیه کرده اند.
این جزیره چراغی در خیابان هایش ندارد و به همین دلیل یکی از تاریک ترین مکان های دنیا محسوب می شود.

سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی
سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی
بلندترین مناره جهان در مسجد حسن ثانی کازابلانکا!
بلندترین مناره جهان در مسجد حسن ثانی کازابلانکا!
مسابقات کشتی گرفتن شترها در ترکیه!!!
مسابقات کشتی گرفتن شترها در ترکیه!!!
ورود خانم ها، به این جزیره ممنوع است!!!
ورود خانم ها، به این جزیره ممنوع است!!!