تجربه توریست ها از فرهنگ قهوه خوری در اروپا

فرهنگ قهوه خوری در اروپا

فرهنگ اروپایی ها از نقطه نظرهای مختلف تفاوت های زیادی با فرهنگ مردم آسیا دارد از نحوه ی پوشش و غذاهایشان گرفته تا حتی فروشگاه ها و حتی سیستم حمل و نقلشان. یکی از اصلی ترین قسمت های فرهنگی فرهنگ اروپایی ها را قهوه تشکیل می دهد. در واقع فرهنگ قهوه خوری در اروپا به اندازه ای جا افتاده است و با زندگی هر روزه ی مردم آن عجین شده است که خود اروپایی ها هم نمی توانند خودشان را بدون آن تصور کنند. در این مطلب الی گشت می خواهیم به کشورهای مختلف اروپا سر بزنیم و ببینیم قهوه در این کشورها چه حرفی برای گفتن دارد:

فرهنگ قهوه خوری در اروپا

قهوه در ژنو

مطالب مرتبط:
بمبئی، شهری پرهیاهو با فرهنگی متنوع
این تفاوت های فرهنگی حسابی متعجبتان می کند!

شاید هیچ ملتی به اندازه ی سوییسی ها به قهوه شان تا این اندازه اهمیت ندهند. یکی از گردشگران در سفر به سوییس به یکی از کافه های مشهور ژنو رفته است و از تجربه ی خود برای ما می گوید: در حال قدم زدن در خیابان های ژنو بودم که یک کافه نظرم را به خودش جلب کرد.  در این کافه ها تمام صندلی ها در بیرون چیده شده بودند و صاحب کافه هم در حال نظارت بود تا ببینند همه چیز به درستی پیش می رود. اصلا برای سوییسی ها سرما و گرما تفاوت ندارد و حتی در برف و بوران هم می توانید مردم را ببینید که با آرامش کامل در بیرون صندلی ها جلوی کافه نشسته اند و از خوردن فنجان قهوه شان لذت می برند.

قهوه در ژنو

قهوه در بوداپست

یکی از گردشگران درباره ی تجربه فرهنگ قهوه خوری اش در اروپا و در کشور مجارستان این چنین می گوید: دو تا از لوکس ترین، زیباترین و خارق العاده ترین کافه هایی که در تمام زندگی ام دیده  نام هر دو در بوداپست بوده اند. اولی، کافه ای به نام Alexandra Bookcafe در مرکز شهر است که در آن اول وارد یک کتابفروشی بزرگ می شوید و بعد از طریق پله برقی به یک کافه ی بزرگ زیبای تماما شیشه ای می روید…. این کافه به اندازه ای شگفت انگیز است که اصلا باور نمی کنید کافه باشد، حس می کنید وارد یک قصر پادشاهی شده اید و البته که خاطره ی آن تا آخر عمرم به همراهم می ماند چون به اندازه ای زیبا بود که محال است تصویر آن از ذهنم بیرون برود با این حال این کافه بسیار خلوت بود… اسپرسوهای این کافه واقعا ناب است.

کافه Alexandra Bookcafe

کافه ی دومی که آن هم در بوداپست بود کافه نیویورک بود که از نظر من زیباترین کافه ی جهان است. اولین بار تصویر این کافه را در اینترنت دیده بودم و بعد از سفر به مجارستان تصمیم گرفتم تا آن را از نزدیک ببینم. این کافه اگر چه شلوغ است و تقریبا یک جاذبه ی گردشگری محسوب می شود و مورد علاقه ی توریست هاست اما برای ورود به آن ما خوشبختانه در صف انتظار نماندیم و راحت وارد آن جا شدیم. کافه ای با سقف بسیار بلند و شاهانه، صندلی های مخمل قرمز و دیوارها یی که با سلیقه ی تمام تزیین شده اند…

قهوه در وین

اگر در باره ی وین خوانده باشید و اطلاعاتی از آن داشته باشید مطمئنا می دانید که وین بیشتر به دسرها و بستنی هایش معروف است تا قهوه هایش اما بعد از ورود به این شهر می توانید ببینید که قهوه واقعا به قسمت جدایی ناپذیر زندگی وینی ها تبدیل شده است به طوری که بسیاری از آن ها حتی بدون قهوه نمی توانند روزشان را شب کنند. یکی از بهترین کافه های وین به نام Griensteidl در نزدیکی قصر پادشاهی وین قرار گرفته است. این کافه بین خود وینی ها هم خیلی معروف و محبوب است و معمولا بیشتر آن ها ترجیح می دهند تا اگر قرار است جایی در بیرون قهوه داشته  باشند، آن را در این کافه میل کنند.

یکی دیگر از کافه های معروف وین کافه Aida که در منوی آن می توان چندین و چند نوع از انواع قهوه ها را دید. مردم وین عادت دارند تا به کافه ها بروند، یک فنجان قهوه ی داغ سفارش دهند و با دوستان شان درباره  مسائل مختلف صحبت کنند… در واقع فرهنگ کافه نشینی و قهوه خوری شاید به اندازه  دیگر خصوصیات اروپایی تاریخچه نداشته باشد اما حالا به خوبی جا افتاده است. پرسنل کافه آیدا از یونیفرم های صورتی استفاده می کنند که با علامت تجاری شان هم جور است!

قهوه در وین

قهوه در پاریس

در آخر معرفی فرهنگ قهوه خوری در اروپا و معرفی این چند کشور باید به فرانسه و شهر پاریس برویم البته نه به خاطر اینکه پاریس آخرین جا است بلکه به این دلیل که اولین مقصد در این زمینه است. پاریس فرهنگی غنی از قهوه و کافه نشینی و مردم کافه نشین دارد بنابراین داشتن تعداد بی شماری کافه در آن اصلا تعجب برانگیز نیست و نکته ی جالب این که هر کدام از این کافه ها هم قهوه ها را به سبک خاص خوشان درست می کنند. می توانید به یکی از کافه های دنج مونت مارتر بروید در فضای کلاسیک کافه هایش غرق شوید… فرانسوی ها مردم گرمی هستند و خیلی زود می توانید سر صحبت را با آن ها باز کنید و از فرهنگشان بیشتر یاد بگیرید. اگر هم بخواهید به سبک آن ها رفتار کنید باید یک کافه را انتخاب کنید و با یک روزنامه به آنجا بروید  شروع کنید به خواندن روزنامه و سفارش یک قهوه ی  اسپرسو… واقعا گذر زمان در این کافه ها را احساس نمی کنید و می توانید ساعت ها و ساعت ها در آن جا بنشینید و هیچ وقت دلتان نخواهد به خانه برگردید! بسیاری از مردم پاریس این کافه ها را انتخاب می کنند تا در آن ها به کارهای روزانه شان بپردازند. در کافه های پاریس سرویس دهی عالی است، کیفیت بالاست و هیچ وقت از این بابت احساس اذیت شدن نمی کنید. هیچ گاه حوصله تان سر نمی رود، شمایید و قهوه تان و یک دنیا کار که می توانید انجام دهید و ساعت ها سرگرم شوید. تا آخرین قطره از قهوه تان در این کافه های پاریس طعم دیگری دارد!

منبع: www.studentuniverse.com

شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند معرفی شدند
شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند معرفی شدند
۸ دلیل برای سفر به موناکو
۸ دلیل برای سفر به موناکو
کدام کشورها، آسیایی اروپایی هستند؟
کدام کشورها، آسیایی اروپایی هستند؟
با این ۷ روش موقتا اروپایی شوید
با این ۷ روش موقتا اروپایی شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code