alexaa

فرهنگ و زبان بدن

فرهنگ زبان بدن در کشورهای مختلف

شاید باورش سخت باشد که برخی از حرکات عادی و روزمره ما در فرهنگ بعضی کشورها چه معناهایی میتواند داشته :باشد. اگر گردشگر هستید و زیاد سفر میکنید با  الی گشت  همراه شوید و این موارد را بدانید

headpat

کف دست خود را به دیگران نشان ندهید (یونان)

در کشور یونان نشان دادن کف دست به دیگران معنی بسیار توهین آمیزی داشته و با اصطلاح موتزا Moutza شناخته می‌شود. شرایط بدتر از آن نشان دادن هر دو کف دست به فرد دیگری است که شرایط را وخیم تر می‌کند. بنابراین در این کشور اگر قصد داشتید با دست عدد ۵ را به کسی نشان دهید، حتما توجه داشته باشید که کف دستتان به سمت خودتان قرار بگیرد!

moutza

چاپ استیک یا چوب های مخصوص غذا خوردن را در برنج به صورت عمودی فرو نکنید(شرق آسیا)

اگر به هر دلیلی در کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا که از چوب های ویژه غذاخوری یا چاپ استیک استفاده می کنند؛ به رستوران رفته یا در مکانی عمومی غذا می خورید؛ در صورت توقف غذا خوردن به هیچ عنوان چاپ استیکتان را به صورت عمودی در برنج فرو نکنید. در بسیاری از این کشورها این علامت نشانه تشییع جنازه و اشاره به مردن است. این موضوع به ویژه در زمانی که شما به منزل کسی دعوت شده اید اهمیت دارد زیرا با اینکار به درگذشتگان صاحب خانه توهین کرده‌اید.

chopsticks

به پادشاه تایلند بی احترامی نکنید!

در سفر به تایلند، شرایط سیاسی و آزادی بیان کشور خود را فراموش کرده و به هیچ عنوان به شخص پادشاه این کشور توهین نکنید. بهترین توصیه در زمینه فوق این است که به طور کل درباره خاندان سلطنتی این کشور در طول سفر خود به تایلند هیچ صحبتی نکنید. متاسفانه سابقه به زندان افتادن گردشگرانی که در طول سفر خود حتی در فیس بوک نسبت به افراد خانواده سلطنتی این کشور توهین کرده‌اند نیز وجود دارد.

thaiking

در سنگاپور آدامس نجوید!

در سنگاپور نه تنها جویدن آدامس بر خلاف قانون محسوب می‌شود بلکه حتی ورود آدامس به این کشور نیز ممنوع است! پس اگر در سفر به این کشور به دنبال دردسر نبوده و دوست ندارید به عنوان قاچاقچی در دادگاه پاسخگو باشید؛ قید آدامس را بزنید.

gum

در داخل یک اتاق با همه افراد دست بدهید (اتریش)

در برخی از مناطق دنیا چگونگی و نحوه دست دادن و انتخاب فردی که می خواهید با وی دست بدهید کمی پیچیده است. برای مثال در کشوری مانند اتریش شما باید پس از ورود به یک اتاق با همه افراد داخل اتاق دست بدهید!

shakinghands

توهین آمیز بودن نشان دادن انگشت شصت (برزیل)

به طور جدی از نشان دادن انگشت شصت خود در کشور برزیل به دیگران خودداری کنید. این علامت در بیشتر کشورهای دنیا به معنی OK و یا موافقت با موضوعی است اما در برزیل معنی بسیار زشتی داشته و موجب نارحتی دیگران می‌شود.

 منبع: www.list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد