فستیوال های مناسب برای کودکان

۴ فستیوال خانوادگی دور دنیا

فستیوال های زیادی هر ساله در اقصی نقاط دنیا برگزار می شوند. این فستیوال ها بهترین بهانه برای خوش گذرانی و وارد کردن کمی هیجان به زندگی ما هستند و طرفداران زیادی هم در سراسر دنیا دارند. ممکن است به خاطر بچه هایتان تا به حال خودتان را از این لذت محروم کرده باشید. اما فستیوال های زیادی وجود دارند که علاوه بر افراد بزرگسال، برای بچه ها هم محیط مناسبی محسوب می شوند. با الی گشت همراه باشید تا شما را با ۴ فستیوال بین المللی آشنا کنیم که می توانید با خیال راحت به همراه کودکتان در آن ها شرکت کنید.

فستیوال

فستیوال ساکورا در ژاپن (sakura)

مطالب مرتبط
۴ فستیوال متفاوت و خاص بین المللی
فستیوال خرید استانبول، بهترین زمان برای خرید ارزان

هر سال در فصل بهار، فستیوال شکوفه های گیلاس یا ساکورا در ژاپن، برای ستایش شکوفه های زیبای گیلاس برگزار می شود. بیشتر افراد، این مراسم را در منطقه یوئن توکیو جشن می گیرند. در پارک یوئن، بیش از ۸۰۰ درخت گیلاس وجود دارد که با ۱۰۰۰ فانوس تزیینی آویزان شده از آن ها ، شکوفه های گیلاس را به رویایی ترین شکل ممکن نشان می دهند. در طول این فستیوال، ژاپنی ها زیر درختان گیلاس می نشینند و از خوردن و نوشیدن زیر سایه ی این درختان زیبا لذت می برند. می توانید به تورهای دریاچه ای در این پارک بروید که شما را با قایق های قو شکل، به سفری در میان این شکوفه های زیبا می برند. این فستیوال هر سال از اواخر ماه مارس تا روزهای اول آوریل، به مدت دو هفته برگزار می شود.

ژاپن

فستیوال هولی در هند (Holi)

شهرت این فستیوال به اندازه ای است که برای شرکت در آن مجبور نیستید به هند سفر کنید. امروزه در بسیاری از کشور ها این فستیوال رنگارنگ و هیجان انگیز برگزار می شود. اگر با کودکتان به این فستیوال رفتید، بهتر است در مناطق کم جمعیت تر به پاشیدن رنگ و آب بازی بپردازید. همچنین همراه داشتن عینک آفتابی و کلاه هم توصیه می شود. عینک آفتابی مانع از این می شود که این پودرهای رنگی وارد چشم کودکتان بشود. این فستیوال هیجان انگیز و پر انرژی، هر سال در ماه مارس برگزار می شود.

هند

کارناوال زمستانی در کانادا

کارناوال زمستانی، در استان کبک کانادا برگزار می شود. تماشای کارناوال، امتحان کردن دسر زمستانی مخصوص، تجربه ی بازی بولینگ برفی، اسکی روی یخ و دیدن مجسمه ها و کاخ های زیبای برفی، از تجربیاتی است که حسابی بچه ها را به هیجان می آورد. همچنین در این فستیوال می توانید اتاق های تم دار هتل یخی را رزرو کنید و یک شب را مثل اسکیمو ها زندگی کنید. این فستیوال خانوادگی در ماه فوریه هر سال، به مدت ۲ هفته برگزار می شود.

کانادا

فستیوال بادبادک ها در گواتمالا

این فستیوال یکی از زیباترین فستیوال هایی است که می توانید در آمریکای مرکزی ببینید.این  بادبادک ها که ساختن بعضی از آن ها بین چند هفته تا چند ماه طول کشیده است، بر اساس خلاقیت در طراحی و میزان اوج گرفتنشان قضاوت و برنده می شوند. بدون شک بچه ها عاشق فضای رنگارنگ و پرانرژی این فستیوال خانوادگی و غذاهای خوش مزه ی آن می شوند. این فستیوال هر سال در ماه نوامبر برگزار می شود.

گواتمالا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد