هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل، فلیپین

قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل  Bohol

منطقه بوهل Bohol یکی از استان های فیلیپین است و جزیره ای از جزایر فیلیپین که در منطقه ویسایاس مرکزی واقع شده است. و شامل ۷۵ جزیره است. مساحت جزیره بوهل ۴۸۲۱ کیلومتر مربع  است و خط ساحلی آن ۲۶۱ کیلومتر طول دارد. بوهل دهمین جزیره بزرگ فیلیپین است و قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل یکی از سرگرمی های لذت بخش این منطقه است. استان بوهل یک استان مهم کشور فلیپین محسوب می شود که به سه ناحیه تقسیم شده است و شامل یک منطقه که مرکزیت شهری دارد و ۴۷ بخش است.

این استان یک مقصد گردشگری پرجاذبه با سواحل و استراحتگاه های زیادی در نقاط گوناگون آن است. تپه های زیبا و برجستگی های متعددی از سازند های سنگ آهک قهوه ای، محبوب ترین جاذبه های این جزیره هستند. این جاذبه ها را هم می شود از طریق پیاده روی در جزیره دید و هم از طریق تورهای هوایی که فوق العاده هیجان انگیز است مشاهده کرد. همچنین این جزیره مکانی برای غواصی است و به عنوان یکی از ده مکان غواصی در جهان معروف و شناخته شده است.

استراحتگاه های گردشگری متعدد و نقاطی مخصوص شیرجه رفتن در آب های جزیره، از دیگر عواملی است که گردشگران را به این جزیره جذب می کند. در کنار همه این ها قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل  Boholمهم ترین سرگرمی و تفریح و لذت گردشگرانی است که به این نقطه سفر می کنند. در طبیعت گردی امروز با الی گشت به استان جزیره ای بوهل در فلیپین می رویم.

قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل Bohol

درباره استان جزیره ای بوهل  Bohol

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به فیلیپین
ماجراجویی و لذت قایقرانی در پالاوان

پیش از آنکه از هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل  Boholبرای شما بگوییم کمی درباره این منطقه می گوییم. این جزیره در جهان به یک جزیره بومی معروف است. آب و هوای این جزیره بطور کلی خشک است و حداکثر بارندگی بین ماه های ژوئن و اکتبراست. گویا یکی از روسای جمهور سابق فیلیپین در بوهل متولد شده است. در ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ بوهل توسط یک زلزله ۳/۷ ریشتری ویران شد. مرکز اصلی این زلزله ۶ کیلومتری جنوب شهر سابایان بود.

زلزله ی دیگری که در شهری در نزدیکی بوهل نیز رخ داد در نتیجه آن افراد زیادی جان خود را از دست دادند و افراد بسیاری هم زخمی شدند. همچنین تعدادی از کلیساهایی که میراث گذشته بود به کلی نابود شد ویا آسیب زیادی دید. همچنین در حوادث بوهل ثبت شده که در سال ۲۰۱۷ ستیزه جویان با گروه ابو سایاف ارتباط برقرار کرده و با نیروهای مسلح فیلیپین در این منطقه جنگی به راه انداختند.

قایقرانی ایستاده در بوهل

آنچه که درباره تاریخچه این جزیره گفته اند نشان می دهد که این جزیره برای اولین بار افرادی استرالیایی به آن راه یافتند و در کنار مردم بومی آن در آنجا ساکن شدند. قبیله اسکایا از قبایل شناخته شده این جزیره است. رفته رفته این جمعیت در اقوام مهاجر اتریشی  مالایا – پولینزی جذب شد که بعدا در جزایر دیگری ساکن شدند و بیشترین جمعیت را بوجود آوردند. مردم اتریشی که در بوهل و جزایر اطراف زندگی می کنند با دیگر جزایر فیلیپین و همچنین چین و بورنئی در تعامل هستند و مبادلات تجاری دارند.

در هیجانی قایق رانی در حالت ایستاده در بوهل  Bohol به شما از اصالت مردم بوهل خواهیم گفت. محققان بر این باورند که مردم بومی اکنون بوهل از فرزندان و نوادگان گروهی از ساکنان بومی جزیره هستند که در فیلیپین به نام پینتادوس شناخته می شوند. این قبیله در گذشته فرهنگ خاص خود را داشته و آثار و نشانه هایی از مصنوعات آنها بدست آمده است.

لذت قایقرانی ایستاده

ویژگی ها و امکانات جزیره بوهل و هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل  Bohol

اینجا مکانی است که قبل از اینکه لذت و هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل را تجربه کنید  می توانید از طبیعت فوق العاده منحصر به فرد آن لذت ببرید. یک مکان آرامش بخش که به شما امکان می دهد با طبیعت دوباره ارتباط برقرار کنید. در روزهای گرم تابستان، آب سبز زمردی رنگ می تواند یک ضیافت بزرگ باشد برای گردشگرانی که به طبیعت پناه آورده اند. امواجی که با هیجان انگیزترین حالت ممکن شما را به هرسوی رودخانه می برند و همچنین طبیعتی که با همه شکوه و آرامش دهندگی و زیبایی اش مناسب برای خانواده هاست تا در کنار هم یک تجربه لذت بخش برای خود بوجود آورند و یک فرصت مناسب  برای آموزش فرزندان برای قدردانی از موهبت هایی که طبیعت در اختیار ما گذشته است. کودکان و کل خانواده می توانند از آرامش محیط  و لذت بردن از جریان ملایم آب رودخانه بهره ببرند.

هیجان قایقرانی ایستاده

جلیقه های نجات در این مکان به گردشگران داده می شود تا مشکلی برای آنان پیش نیاید و راهنما در کل مسیر در کنار شماست و شما را به مقصد هدایت می کند. طبیعت وحشی و پر هیجان اینجا که پر از جنگل است و مثل بهشت می ماند در کنار رودخانه زیباترین تصویر زندگی است. اما مهمترین قسمت این گردش هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل است.

هر کس می تواند بر روی آب در حالت ایستاده رفتن را یاد بگیرد. اینجا به گردشگرانی که تمایل داشته باشند یاد می دهند که چگونه بر روی آب ایستاد و قایق سواری کنند! این عمل علاوه بر آنکه آسان است همچنین سرگرم کننده و شگفت آور هم هست و یک استراحت برای فکر است.

قایقرانی ایستاده در فلیپین

برنامه روزانه هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل بصورت روزانه است و هر روز از ساعت ۷:۰۰ تا ۱۷:۰۰ گردشگران می توانند به این سرگرمی بپردازند. این کار در قالب تورهای نیمروزی یا بصورت روزانه انجام می شود و کلیه تجهیزات و امکانات از جمله ناهار و آب میوه برای گردشگران در محل ارائه می شود.

همچنین محدودیت چندانی برای شرکت در این تفریح هیجان انگیز وجود ندارد و افراد از سن ۴ تا ۶۵ سالگی امکان شرکت در آن را دارند. اما طبق بیانیه هیئت مدیره آنجا کودکان زیر ۸ سال الزاما با راهنمای تور یا والدین باید سوار قایق ها شوند تا بتوانند هیجان را تجربه کنند و این کودکان نیازی به پرداخت هزینه ندارند. مدت زمان انجام این سرگرمی ۳ یا ۶ ساعته است.

وسایل مورد نیاز برای هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل

 • کلاه
 • عینک آفتابی
 • کرم ضد آفتاب
 • تی شرت
ایستاده قایقرانی کردن

مسیر دسترسی به جزیره بوهل  

برای رسیدن به بوهل و لذت بردن از هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل   Boholباید با هواپیما به مانیل پایتخت کشور فلیپین سفر کرد و از مانیل به مقصد بوهل با هواپیما سفر کرد و سپس با تورهایی که در این جزیره برگزار می شود برای هیجان قایقرانی در حالت ایستاده در بوهل Bohol به سمت سواحل این جزیره رفت.

نقشه جزیره بوهل برای قایق رانی در حالت ایستاده در بوهل Bohol

دیگر جاذبه های جزیره بوهل  

در کنار قایقرانی در حالت ایستاده در بوهلBohol  که یکی از هیجان انگیزترین سرگرمی ها در این جزیره است همچنین می توان از سرگرمی های دیگری لذت برد که شامل موارد زیر است:

 • پیاده روی بر روی تپه های جزیره.
 • غواصی در نقاطی که برای این سرگرمی در نظر گرفته شده است.
 • دوچرخه سواری در ساحل جزیره.
 • شنا در رودخانه.
 • پیاده روی در ساحل زیبای جزیره.
 • پیاده روی در مسیر رودخانه جاری در جزیره.
 • گردش در آب های جزیره با کروز به صورت گروهی.
 • دوچرخه سواری در کوهستان.
 • انجام حرکات ورزشی جهت تمرکز و آرامش.

منبع:  boholtourismph.com

willflyforfood.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد