قبل از مرگ این نقاط عجیب ایران را ببینید

نقاط عجیب ایران

کسی نیست که سفرهای هیجان انگیز را دوست نداشته باشد، همه ی ما این سفرها را دوست داریم و این فکر را هم می کنیم که برای این سفرها حتما باید به یک کشور خارجی سفر کنیم و هزینه های آنچنانی را متقبل شویم. در حالی که اگر کمی فکر کنیم می بینیم ایران خودمان چنین نقاطی را کم ندارد. در این نوشتار از الی گشت می خواهیم به شما نقاط عجیب ایران را معرفی کنیم. پیشنها می کنیم حتما تا تابستان تمام شده، به آن ها سفر کنید:

کال جنی

کال جنی، نام دره ای بسیار عجیب در ۳۰ کیلومتری طبس است. کال جنی به دره ی جن ها هم معروف است و دقیقا به دلیل عجیب و غریب بودنش بومیان قدیمی، این منطقه را محل زندگی ارواح می دانند، این دره دیواره هایی بلند دارد پیشنهاد می کنیم در صورتی که می خواهید از آن دیدن کنید،حتما این کار را با یک راهنما انجام دهید و اصلا این کار را به تنهایی انجام ندهید.

یکی از جذابیت های این دره، وجود خانه هایی به نام «خانه گبرها» است که متعلق به زرتشتیان است. گفته می شود قدمت این دره به دوران ساسانیان برمی گردد.

نقاط عجیب ایران | کال جنی

باغ میوه های سنگی

مطالب مرتبط:
ایرانگردی امروز، روستای هرانده و غار بورنیک
غار یخی چما، بزرگترین منبع آب شیرین ایران + تصویر

این باغ هم داستان جالبی دارد و متعلق به شخصی به نام درویش خان اسفندیاری است. این فرد در سال ۱۳۴۰ بعد از اعتراض به اصلاحات ارضی، باغداری را رها کرد و این چنین شد که باغ او خشکید. بعد از آن این مرد که هر کر و هم لال بود، به همه ی شاخه های درختانش میوه های سنگی آویزان کرد و از آن ها مثل میوه های حقیقی مراقبت کرد. این باغ در شهر سیرجان قرار دارد و گردشگران زیادی را پذیراست.

باغ میوه های سنگی

گل فشان های عجیب

تعداد گل فشان های ایران کم نیستند اما یکی از عجیب ترین آن ها در چابهار قرار دارد. این گل فشان مانند آتشفشانی گلی است که از دهانه ی آن گل پرتاپ می شود و این کار در فاصله های زمانی ۱۰ الی یک ربع انجام می شود. این پدیده کاملا طبیعی است و در آن، گل شبیه به آب چشمه به بیرون می خروشد و هر گاه که این اتفاق می افتد، صدایی شبیه به ترکیدن حباب می گیرد.

گل فشان چابهار

چشمه ی در وقت ساعت

چشمه ی در وقت ساعت یکی از آن چشمه های اسرار آمیز است که در شهر درود استان لرستان قرار گرفته است. این چشمه خود به خود و به طور کاملا طبیعی در فاصله های منظمی، مدام قطع و وصل می شود و دلیل نام گذاری آن هم همین است. این چشمه در غاری قرار دارد و آب آن به دامنه های کوه پریز می ریزد.

چشمه ی در وقت ساعت

جنگل جیغ

شاید نام جنگل جیغ را شنیده باشید و آن را دیده باشید اما اصلا می دانید که چرا به این جنگل، جنگل جیغ می گویند؟ زمانی که هوا تاریک می شود، صداهای وحشتناکی در این جنگل به گوش می رسد و هنوز البته مشخص نیست که این صداها دقیقا از کجا می آیند و منشا آن ها کجاست، بعضی از افراد بر این باورند که این صداها متعلق به حیوانات است. این جنگل در روستای سر برج قرار دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد