بلیط هواپیما

قدیمی ترین کافه جهان هنوز هم مشتری دارد!

قدیمی ترین کافه جهان

در قرن های نوزدهم و بیستم کافه هایی که در سرتاسر اروپا راه اندازی می شدند، بیشتر محل دور همی برای گپ و گفتگو در مورد مسائل مختلف بودند، بزرگان تاریخ و ادبیات هم معمولا این کافه ها را به عنوان یکی از اصلی ترین پاتوق های خود انتخاب می کردند و حتی بعضی از آن ها، بهترین نوشته های خود را در همین کافه ها نوشته اند. در میان شهرهای دنیا شاید بدون اغراق بتوان گفت پاریس بهترین، دنج ترین و دوستانه ترین کافه های دنیا را دارد و جالب اینکه قدیمی ترین کافه جهان هم در همین شهر قرار دارد و هنوز هم مانند گذشته قلب آن می تپد… در ادامه با معرفی بیشتر این کافه همراه الی گشت باشید:

قدیمی ترین کافه جهان
مطالب مرتبط:
کافه های معروف پاریس + تصویر
دیوار عشق در پاریس!

بخش غربی شهر پاریس پر از کافه های تاریخی و جالبی است که یکی از هیجان انگیزترین آن ها کافه پروکوپ (Café Procope) است. این ادعا وجود دارد که کافه پروکوپ در پاریس، قدیمی ترین کافه جهان است. کافه پروکوپ در خیابانی به نام Saint-Germain قرار گرفته است و در سال ۱۶۸۶ توسط شخصی به نام  Francesco Procopio dei Coltelli تاسیس شد. فرانچسکو یک سیسیلیایی اهل پالرمو بود.

از آنجا که خوراکی های این کافه از کیفیت بسیار بالایی داشت، خیلی زود توانست آن را به شهرت برساند و پروکوپ را به یکی از کافه های دوستداران شعر و ادب و هنر تبدیل کند. این قدیمی ترین کافه جهان توانست به سرعت به محلی برای ملاقات سیاستمداران، هنرمندان و افراد زبده در شعر و ادب پاریس تبدیل شود و طبق گفته ی فرانچسکو بنیان گذار پروکوپ، «اولین کافی شاپ ادبی جهان متولد شد.»

کافه پروکوپ پاریس

اولین کافی شاپ ادبی جهان

تا بیشتر از ۲ قرن، کافه پروکوپ در سطح پاریس به عنوان کافه ای شناخته می شد که در آن رفت و آمد اهل هنر و ادب و سیاست به طور مکرر انجام می شد. برای مثال بزرگانی مثل ولتر، بالزاک و هوگو از طرفداران این کافه بودند. گفته می شود که قهوه های پروکوپ به اندازه ای خوش طعم بودند و به گونه ای درست می شده اند که ولتر روزی ۴۰ فنجان از آن ها را می خورده است! البته هنوز هم اگر شانس این را داشته باشید که به این کافه سر بزنید می توانید طعم قهوه های ناب آن را با تمام سلول های بدنتان حس کنید…

داخل کافه پروکوپ

در قرن هجدهم میلادی پاریس تبدیل به مرکزی برای جنبش هنرهای مدرن و قلب رمانتیسیسم شد و کافه پروکوپ هم به جایی تبدیل شد که بسیاری از فیلسوفان لیبرال فرانسه آن را برای محل بحث و گفتمان خود انتخاب کردند.

کافه پروکوپ در سال ۱۹۸۹ آزادسازی شد اما همان استایل قدیمی قرن هجدهمی اش را حفظ کرد. این کافه ۲ طبقه دارد و پله و راهرو های باریک آن با رنگ های قرمز و طلایی دکور شده اند و در سقف آن هم لوستر شیشه ای زیبایی به چشم می خورد.

کافه پروکوپ

این روزها کافه پروکوپ باز هم خیل نویسندگان، روزنامه نگاران، استادان دانشگاه و تاجران و مخصوصا گردشگران را به خود جذب می کند، این کافه به عنوان قدیمی ترین کافه جهان و جایی که روزگاری جایگاه بزرگان بوده است از جذابیت زیادی برای مردم برخوردار است، نکته ی جالب اینکه با گذشت زمان هنوز هم منوی این کافه عالی است و خوردنی های لذیذ دارد و البته که قیمت خوردنی ها داخل منو هم حساب بانکی تان را خالی نمی کند.

برای آشپزی در سفر باید چه نکاتی را رعایت کنید
برای آشپزی در سفر باید چه نکاتی را رعایت کنید
مشهورترین و بهترین رستوران های آنتالیا
مشهورترین و بهترین رستوران های آنتالیا
گرجستانی ها چه می خورند؟
گرجستانی ها چه می خورند؟
برگر خوری در دور دنیا
برگر خوری در دور دنیا