بلیط هواپیما

آشنایی با قطار اتوبوسی ریل باس ارم

امروزه زندگی شهری پر از مشغله است و همان اول صبح، روز بسیاری از ما با طی کردن مسیرهای طولانی و پر ترافیک آغاز می شود. گاهی شانس کمی با افراد یار می شود و می توانند برای رفتن به شهرهای اطراف یا نسبتا نزدیک به محل زندگیشان از قطار استفاده کنند. این گونه هم زمان بندی دقیقی خواهند داشت و هم می توانند با خیال راحت به تماشای دنیای خارج از پنجره ها بنشینند. در این مطلب با الی گشت همراه شوید تا یکی از این قطارها به نام قطار ریل باس ارم که سریع السیر هم هست را همراه با خدمات، امکانات، مسیرها و قیمت بلیط هایش به شما معرفی کنیم و اگر در مسیر شما هم بود بتوانید از آن استفاده کنید. بیاد داشته باشید که برای خرید بلیط قطار اتوبوسی یا کوپه ای می توانید به وبسایت ما مراجعه کنید.

خرید بلیط قطار
قطار ریلی باس ارم

قطار اتوبوسی، سالنی یا صندلی چیست؟

اگر اخیرا سوار قطار نشده اید، شاید ندانید که چند سالی است قطارهای اتوبوسی وارد ناوگان کشور شده اند. این جا دیگر از کوپه خبری نیست و صندلی ها شبیه به اتوبوس یا هواپیما قرار گرفته اند. قطارهای سالنی یا صندلی اغلب روزها حرکت می کنند و برای سفرهای کوتاه، گروهی یا حتی تورها بسیار مناسبند. این قطارها از نظر امکانات و خدمات کاملا قابل قبول هستند. قطارهای سالنی شرکت رجا به دو کلاس ویژه و کلاس دو تقسیم می شوند. قطار پردیس در کلاس ویژه و قطار صبا و قطار ارم در کلاس دو قرار می گیرند.

معرفی قطار ریل باس اتوبوسی ارم شرکت رجا

قطار ریل باس از نوع صندلی اتوبوسی با سرعت حرکت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است و در حال حاضر در مسیرهای حومه ایی و نسبتا کوتاه و البته گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی داخلی این قطارها ارگونومیک، ایمن و مدرن است. کلیه سالن ها دارای نورپردازی مناسب، سیستم تهویه، سرمایش و گرمایش پیشرفته و خودکار، محل بار همراه، دستگیره های مناسب برای تردد مسافر داخل سالن ها هستند. درب واگن از طریق ۱۲ دوربین در پنل راننده قابل کنترل است. این قطار دارای سیستم صوتی قابل پخش در داخل قطار و مجهز به بلندگوهای خارجی برای دادن هشدارهای لازم در مواقع لزوم در بیرون قطار است.

قطار ریل باس ارم در گروه قطارهای خودکشش قرار می گیرد، منظور از خودکشش قطاری است که نیازمند لوکوموتیو نیست و هر واگن خودش انرژی لازم برای حرکت خودش را تأمین می ‌کند. ریل باس هایی که سیستم محرکه شان دیزل هیدرولیکی است  نیازی به خطوط ریلی برقی ندارند.

ریل باس های فعلی ۴ واگن دارند که ۳ تایی به هم متصل می شوند و در مجموع ۱۲ واگنشان توانایی حمل ۱٬۰۰۸ مسافر را دارد.

عکس قطار سریع السیر ارم

خدمات و امکانات قطار سریع السیر ارم

از آن جایی که قطارهای اتوبوسی مخصوصا قطار ارم در مسیرهای کوتاه حرکت می کنند و سریع السیر هم هستند و امکانات بسیار کم‌ تری نسبت به قطارهای کوپه ای دارند و البته قیمت بلیطشان نیز خیلی کم تر است. قطار ۳ ستاره ریل باس ارم دارای سیستم تهویه هوای مطبوع است و از نظر گرما و سرمای هوا نگرانی نخواهید داشت. هر وقت هم که احساس گرسنگی کردید می توانید انواع و اقسام تنقلات را خریداری کنید. البته این جا خبری از رستوران نیست و اگر زمان وعده اصلی غذا در سفر هستید بهتر است خوراکی همراه خود داشته باشید.

امکان دسترسی آسان با ویلچر برای افراد دارای محدودیت‌ های حرکتی فراهم شده و البته دارای سیستم بهداشتی فرنگی و ایرانی است. سیستم صوتی مجهز نیز در سراسر آن قرار دارد. جعبه کمک های اولیه هم که یکی از ضروریات تمامی قطارها است.

مقایسه خدمات و امکانان قطار ارم با قطار صبا و دیگر قطارهار اتوبوسی رجا

مسیرهای قطار ۳ ستاره ریل باس ارم

همان طور که گفتیم قطار ارم جزو قطارهای حومه ای است و بین مسیرهای ۱۵ تا ۲۰۰ کیلومتر تردد دارد یا تبدیل به قطار گردشگری می شود. اولویت قطارهای حومه ای مناطق اطراف شهرها با جمعیت کم تر است و بیشترشان هم از خطوط قطارهای باری و هم بین شهری استفاده می کنند. میانگین سرعت حرکتشان نیز بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت بوده و البته لازم است بدانید که فاصله بین ایستگاه هایشان بسیار بیشتر از قطارهای شهری (مترو) است.

مسیر حرکت قیمت بلیط (تومان) زمان حرکت از تهران روزهای حرکت طول مسیر
تهران – پرند ۱٬۵۰۰ ۱۰ بار در روز هر روز حدود ۲ ساعت
تهران – جمکران ۴٬۰۰۰ ۱۵:۰۰ سشنبه‌ها حدود ۲ ساعت
تهران – پیشوا ۱٬۵۰۰ ۹ بار در روز هر روز ۱ ساعت و ربع
تهران – هشتگرد- قزوین ۱۴٬۵۰۰ ۳ بار در روز هر روز ۲ ساعت و ربع
گرگان – پل سفید ۶٬۰۰۰ ۳ بار در روز هر روز ۲ ساعت و نیم

قطار اتوبوسی ارم و مسیرهای گردشگری

قطار گردشگری انتخاب فوق العاده برای تماشای مناظر با جزییات کامل و ثبت لحظات زیبا است. این گونه قطارها فعالیت شان در ایران را با قطار گردشگری شمال آغاز کردند. هدف این گردشگری رفتن و رسیدن به مقصد نیست بلکه لذت بردن از مسیر است. معمولا یک روز صبح زود از مبدا حرکت می کنید و آخر شب دوباره به همان جا باز می گردید. شرکت های برگزار کننده تور مانند ریلگردی و ریل رو چنین برنامه های را اجرا می کنند و اغلب هم قطارشان همین قطار ریل باس ارم است.

چرا که هم سریع حرکت می کند،‌ هم اتوبوسی است و فضای مناسب جمع های زیاد را دارد و هم می توانند موسیقی را با صدای با کیفیت پخش کنند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه آن در مجله مراجعه کنید.

قطار ریل باس ارم به عنوان قطار گردشگری شمال

مقایسه قطار اتوبوسی ارم با قطار اتوبوسی ماهان

هر دو قطار اتوبوسی و تندرو هستند اما قطار اتوبوسی ماهان می تواند تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و به همین خاطر در مسیرهای طولانی استفاده می شود اما همانطور که دیدید قطار اتوبوسی ارم مختص مسیرهای کوتاه است. امکانات قطار ماهان بسیار بیشتر هستند و البته قیمت بلیط آن نیز گران تر است. اگر بخواهیم قطاری هم رده با ارم را معرفی کنیم باید به قطار صبا اشاره کنیم که اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند.

عکس داخل قطار ارم

چگونه یک قطار خوب برای سفرمان انتخاب کنیم؟

ناوگان ریلی کشور گسترش زیادی داشته و انتخاب های زیادی پیش روی مسافران است. برای انتخاب دقیق تر نگاهی به مطلب قطار مناسب برای سفر بیاندازید تا تقریبا با تمامی آن ها آشنا شوید و بتوانید با توجه به مقصد و زمانی که می خواهید سفر کنید بهترین انتخاب را انجام دهید.

بهترین زمان خرید بلیط قطار ارم کی است؟

همان طور که دیدید قطار ارم با توجه به مسیرهای کوتاه و بلیط ارزانش برای خیلی ها حکم مترو را دارد و روزانه از آن استفاده می کنند. به همین خاطر بلیط هایش پر طرفدارند و برای این که نگرانی خرید بلیط را نداشته باشید بهتر است از چند روز قبل بلیط خود را خریداری کنید تا آن روز دچار مشکل نشوید.

در این مطلب قطار ریل باس ارم را معرفی کردیم و امکانات و ویژگی هایش را دیدیم. سپس گفتیم در چه مسیرهایی تردد دارد و قیمت بلیطش چقدر است. برای این که مطمئن باشید تغییری در برنامه رخ نداده به صفحه خرید بلیط ما مراجعه کنید یا با شماره ۸۵۴۰ تماس بگیرید. در آخر هم گفتیم اگر قصد سفر با تورهای گردشگری قطاری را دارید احتمالا با قطار ۳ ستاره ارم راهی می شود. اگر تجربه سوار شدن در قطار ارم یا سایر قطارهای اتوبوسی را دارید در ادامه آن را با ما و سایر خوانندگان مجله در میان بگذارید.

معرفی ترسناکترین ایستگاه های قطار جهان
معرفی ترسناکترین ایستگاه های قطار جهان
چگونه یک قطار خوب برای سفرمان انتخاب کنیم؟
چگونه یک قطار خوب برای سفرمان انتخاب کنیم؟
همه چیز درباره ی قطار اتوبوسی صبا
همه چیز درباره ی قطار اتوبوسی صبا
قطار نورالرضا، لوکس ترین قطار ۵ ستاره با امکانات و خدمات رویایی
قطار نورالرضا، لوکس ترین قطار ۵ ستاره با امکانات و خدمات رویایی