بلیط هواپیما

قلعه اگسکوف در دانمارک، قلعه ای روی آب!

قلعه اگسکوف (Egeskov)

دانمارک کشوری زیبا و نه چندان بزرگ در شمال اروپا و یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان است که جذابیت های بیشمار آن مانند مناظر طبیعی فوق العاده، قلعه های تاریخی  قدیمی، آثار وایکینگ ها، تمیز بودن شهرها و روستاها و مهمان نواز بودن مردم آن باعث شده تا مردم زیادی را علاقه مند به سفر به دانمارک کند. کپنهاگ پایتخت این کشور دیدنی های زیادی را در خود جا داده است با این حال، نباید از جاذبه های شهرهای دیگر دانمارک غافل بود. قلعه اگسکوف یکی از آن هاست که در فین قرار دارد و بزرگترین جاذبه ی گردشگری آن محسوب می شود. با الی گشت همراه شوید تا از این قلعه ی تاریخی بیشتر بدانید.

قلعه اگسکوف
مطالب مرتبط:
۴ دلیل برای سفر به دانمارک
دانمارک و جاذبه هایی که نباید از دست داد + تصاویر

یکی از جاذبه های جزیره فین در کشور دانمارک که در زمان سفر به این منطقه نباید از دست بدهید، قلعه اگسکوف است. این قلعه آن قدر دیدنی دارد و به اندازه ای می توان در آن کارهای متنوعی انجام داد که مطمئنا روزها سرگرمتان خواهد کرد. در این قلعه موزه هایی برپا شده است که در آن مجموعه ای از وسایل دست ساز نایاب و اشیا قدیمی نگهداری می شود و اگر چه کنت و خانواده اش هنوز هم در این قلعه زندگی می کنند اما مردم هم میتوانند وارد قلعه شوند و از اتاق ها و بخش های مختلف آن دیدن کنند.

معمولا مراسم ها و جشن های بزرگی هم در قلعه اگسکوف برپا می شود.

زمان بازدید از قلعه اگسکوف

قلعه اگسکوف از اواخر آپریل تا اواخر اکتبر به روی بازدید کننده ها باز است و در صورتی که خواستید از این قلعه دیدن کنید، سفر به دانمارک را در این بازه ی زمانی انجام دهید.

قلعه اگسکوف دانمارک
عکس های قلعه اگسکوف

زمین های اطراف قلعه

اگر تصمیم گرفتید تا صبح از این قلعه دیدن کنید، می توانید سبد کوچکی از غذا و خوردنی پر کنید و برای ناهار هم به زمین های اطراف قلعه بروید که بسیار سبز هستند و در هر طرف با درختان راش احاطه شده اند. علاوه بر این در زمین اطراف قلعه میز و صندلی هم گذاشته شده است تا اگر کسی خواست روی آن ها بنشیند و ناهار خود را بخورد. البته در صورتی که نخواهید ناهارتان را به همراه خود ببرید می توانید سری به کافه ی عالی این قلعه بزنید که ساندویچ ها و غذاهای ایتالیایی بسیار خوشمزه ای سرو می کند.

زمبن های اطراف قلعه اگسکوف

نگاهی به تاریخچه ی قلعه اگسکوف

این قلعه افسانه ای بیشتر از ۴۵۰ سال سن دارد و در منطقه  فین واقع شده است. این قلعه توسط Frands Brockenhuus پادشاه lieutenant ساخته شد و در سال ۱۵۵۴ به پایان رسید. در آن دوران دانمارک اوضاع آرامی نداشت و همین موضوع باعث شد تا زمین دارها به فکر ساختن قلعه هایی بیفتند که به راحتی قابل دسترس نباشند و این موضوع برای قلعه اگسکوف که در وسط دریاچه ساخته شده است هم پر رنگ تر بود. طبق گفته هایی که در مورد این قلعه وجود دارد، پایه های درخت بلوط به اندازه ای بزرگ و عظیم بوده اند که کاشت تعدادی از آن ها باعث شده محیط شبیه به جنگل به نظر برسد و به همین دلیل هم به این قلعه، نام قلعه اگسکوف را داده اند که به زبان دانمارکی به معنای  «جنگل بلوط» است.

قلعه اگسکوف در دانمارک
مرمت پل صفوی بیستون شروع شد
مرمت پل صفوی بیستون شروع شد
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!
راز گم شدن اتاق طلایی این قصر چه بود؟!
راز گم شدن اتاق طلایی این قصر چه بود؟!
جاذبه های تاریخی تهران که باید حتما ببینید!
جاذبه های تاریخی تهران که باید حتما ببینید!