بلیط هواپیما

اگر جرات دارید به این قلعه دراکولا بروید!

قلعه برن رومانی (BRAN CASTLE)

قلعه برن کجاست؟ قلعه برن خانه ی یکی از بدجنس ترین افرادی است که احتمالا به کابوس های خیلی از ما تا حالا آمده است، دراکولا! جایی که فقط افراد شجاع جرات رفتن به آنجا را دارند و احتمالا یک درد وحشتناک هم در گردنشان احساس خواهند کرد. در مورد قلعه برن رومانی صحبت می کنیم، قلعه ای سلطنتی که در قسمتی از اروپا است که کمتر مورد توجه گردشگران است قرار گرفته است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا داستان جالب این قلعه را به شما بگوییم:

قلعه برن رومانی
مطالب مرتبط:
طبیعت بی نظیر رومانی + تصویر
در این تصاویر زیبا به کشور رومانی سفر کنید

قلع برن رومانی که روی تپه ای در نزدیکی براسو و در مرکز این کشور قرار دارد، از گذشته های دور به محل زندگی خون آشام ها ربط داده شده است. این قلعه که در اوایل قرن چهاردهم ساخته شده است، به روی عموم باز است و همه ی گردشگران می توانند از آن دیدن کنند و در راهروها و دالان های سرد و تاریک و باریک آن راه بروند.

البته فقط توریست های تیز بین متوجه می شوند که در این قلعه خبری از دراکولا نیست! و البته که همین طور هم هست. معروف ترین نام دراکولایی که یک نویسنده ی ایرلندی در مورد آن در کتاب خود نوشته است و در سال ۱۸۹۷ به چاپ رسانده، توسط شخصی به اسم برام استوکر است که در باره ی آن فیلمی هم ساخته شده است. البته یک افسانه و شاید اعتقاد وجود دارد که بر طبق آن، دراکولا واقعا در این قلعه زندگی می کند اما خود را از دید عموم پنهان می کند، با این وجود بعضی از افراد و بازدید کننده ها گفته اند که توانستنه اند لحظه ای او را ببینند ولی به قدری آن لحظه وحشت کرده اند که فورا پا به فرار گذاشته اند بدون اینکه لحظه ای رویشان را برگردانند و پشت سرشان را ببینند.

دراکولا برام استوکر
راهروهای قلعه برن رومانی

هر ساله بیشتر از ۶۰۰۰۰۰ نفر از این قلعه بازدید می کنند فقط به این امید که بتوانند حتی لحظه ای این دراکولای ترسناک را از نزدیک ببینند. اگر چه استوکر هیچ وقت در مرکز اروپا نبوده است اما قلعه ای که او در کتابش معرفی کرده است دقیقا ویژگی های قلعه برن در رومانی را دارد! و شخصیت آن بر اساس یکی از فرمانروایان قرن پانزده به نام  Vlad Tepes است که به طرز وحشیانه ای دستور قتل عام و شکنجه ۱۰ ها و بلکه صدها نفر را در دوران فرمانروایی اش داده است.

فضای داخلی قلعه برن رومانی
اتاق خوای قلعه برن رومانی

وقتی که از قلعه برن رومانی دیدن می کنید، به صدها توریست و گردشگر دیگری می پیوندید که از صخره های سنگی بالا می روند تا خودشان را به این قلعه ی قرون وسطایی برسانند. در سفر به رومانی و بازدید از این قلعه از اتاق ها و راهروهای باریک آن که بوسیله ی ۲ مردی که لباس دراکولا و ولاد را پوشیده اند راهنمایی می شوید. آن ها داستان های جالبی از فتوحاتشا ن و مردمی که زمانی در این قلعه زندگی می کرده اند به شما می گویند و اطلاعات جالب  کاملی را در اختیارتان قرار می دهند، همزمان هم صدای زوزه ی گرگ ها پخش می شود و جو جالب و ترسناک و هیجان انگیزی را به وجود می آورد.

کتابخانه قلعه برن رومانی

قلعه برن رومانی از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور رومانی محسوب می شود.

قلعه سیگیریا، جاذبه تاریخی سریلانکا
قلعه سیگیریا، جاذبه تاریخی سریلانکا
ساعت عجیبی که معنای زمان را تغییر داده است!
ساعت عجیبی که معنای زمان را تغییر داده است!
قلعه طاعون در روسیه! + تصویر
قلعه طاعون در روسیه! + تصویر
کاخ سلطنتی مادرید + تصویر
کاخ سلطنتی مادرید + تصویر