بلیط هواپیما

لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس

قلعه لیدز در انگلیس

قلعه لیدز (Leeds Castle)، دوست داشتنی ترین قلعه دنیاست، قلعه ای که نزدیک به ۹۰۰ سال روی جزیره ای در وسط دریاچه قرار دارد و آنقدر چشم اندازهایش تماشایی ست که امکان ندارد اولین بازدید از آن را هیچ وقت از یاد بیرید. کنت بناهای تاریخی زیادی دارد اما بدون شک قلعه لیدز یکی از جذاب ترین آن هاست. اگر می خواهید با قلعه لیدز بیشتر آشنا شوید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

جاذبه های کنت
مطالب مرتبط:
ترافالگار، بزرگ ترین و معروف ترین میدان لندن
برج لندن، قلعه ای که کلاغ ها از آن محافظت می کنند!

لیدز، قلعه ای جادویی که در احاطه حدود ۲۰۰ هکتار پارک و باغ قرار گرفته و بدون شک یکی از جذاب ترین مکان های کنت است. در هر فصلی از سال مناظر این قلعه، زیبایی های خاص خودش را دارد به طوری که خیلی ها برای عکس انداختن در طبیعت اطراف قلعه هم که شده به بازدید از آن می روند.  اگر گذرتان به شهر کنت افتاد و دوست داشتید که بعد از صبحانه به گردش بروید این قلعه و پارک اطرافش از بهترین جاها برای گذراندن یک روز کامل است.

قلعه انگلیسی

قلعه لیدز در شهرستان کنت و در ۸ کیلومتری جنوب شرقی شهر میدستون قرار دارد. در قدیمی ترین شهرستان انگلیس تعدادی از باشکوه ترین قلعه های کشور را پیدا می کنید. کنت به داشتن بناهای مسکونی فوق العاده معروف است، بناهایی که جذابیت و تاریخ بلندشان هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از این بناهای تاریخی قلعه لیدز است. با دیدن عکس های هوایی قلعه لیدز به راحتی می شود فهمید که این قلعه روی دو جزیره کوچک ساخته شده، جزایری که به کمک یک پل به هم وصل شده اند. این جزیره جایی در وسط رودخانه لن (Len) قرار دارد و هنوز هم بقایای به جای مانده از اولین بنایی که در جزیره ساخته شد را می توانید در آن ببینید.

تصویر هوایی قلعه لیدز

ساخت اولین بنای جزیره به سال ۸۵۷ میلادی برمی گردد، زمانی که وزیر پادشاه کنت جزیره را جای مناسبی برای ساخت یک عمارت سلطنتی دید. اینجا آنقدر خوش و آب و هوا و امن بود که هر شخصیت مهمی دوست داشت در یک همچین جایی زندگی کند جایی در میان آب ها و زمین های سرسبز! اما ساخت قلعه ای که امروز در این محل می بینید در سال ۱۱۱۹ شروع شد، در آن زمان هر بنایی که قبلا در این جزیره قرار داشت خراب و قلعه دیگری ساخته شد. قلعه لیدز در قرن ۱۱ خانه مورد علاقه پادشاه ادرواد اول بود اما در سال های بعد وسعت بیشتری پیدا کرد و قسمت های بیشتر آن در سال ۱۱۳۹ درست شد یعنی درست زمانی که انگلیس وارد جنگ های داخلی شده بود، در طول این جنگ قلعه هم انبار مهمات بود و هم زندان.

دیدنی ترین قلعه دنیا

در قرن ۱۶، هنری هشتم قلعه را برای زندگی به همسر اولش هدیه داد. پادشاه در این زمان پنجره های زیادی را به  قلعه اضافه کرد، آن هم در روزگاری که شیشه خیلی گران بود و فقط کلیساها این توانایی را داشتند تا برای تزئین نمای داخلی از شیشه به مقدار زیاد استفاده کنند. دیگر کارهایی که هنری هشتم در این قلعه انجام داد تبدیل تعدادی از اتاق ها به تالارهای بزرگ و باشکوه پذیرایی بود، تالارهایی که با شومینه های زیبا تزئین شده بودند. پادشاه هنری هشتم به همراه همسرش زیاد به این قلعه رفت و آمد می کرد یکی از این رفت و آمدهای مهم به شب سفر هنری هشتم به شمال فرانسه برای شرکت در جلسه ای مهم برمی گردد، در آن زمان پادشاه و ملکه به همراه ۵ هزار نفر در قلعه جمع شده بودند. هنوز هم در تزئینات داخلی این قلعه نقاشی هایی هست که برای جاودانه کردن این جلسه مهم و تاریخی طراحی شده اند.

جاذبه های تاریخی کنت

جالب است بدانید که بعد از مرگ هنری هشتم، پسرش ادوراد ششم در سال ۱۵۵۳ به مالکیت سلطنتی این قلعه پایان داد و بعد از آن افراد خصوصی شروع به خریداری این قلعه باشکوه کردند. خانواده «سنت لیگر» اولین شخصی بود که پادشاه نبود اما موفق شد این قلعه را به دست بیاورد. مرمت اساسی قلعه در سال ۱۹۲۶ اتفاق افتاد، در این زمان قلعه در مالکیت خانومی به اسم «بایلی» بود، او چند معمار و طراح فرانسوی را مامور کرد تا داخل قلعه را نوسازی کنند. در این نوسازی قسمت هایی مثل اتاق پذیرایی، اتاق غذاخوری و کتابخانه به قلعه اضافه شد. او تصمیم گرفت تا طراحی اتاق های پادشاهان را مدرن سازی نکند و فقط به همان شکلی که چندین قرن قبل بودند نوسازی کند تا ظاهر تاریخی و اولیه آن ها از بین نرود. بایلی در زمان حیاتش یک موسسه خیریه داشت و قلعه لیدز بعد از مرگ او در سال ۱۹۷۴ به همین موسسه خیریه رسید.

قلعه لیدز در انگلیس

این قلعه از سال ۱۹۷۶ به روی مردم باز شد و از آن زمان گردشگران می توانند از داخل آن دیدن کنند. با رفتن به این قلعه در بنایی ۹۰۰ ساله گشت و گذار می کنید و از مسیرهای پرپیچ و خم و طراحی جالب داخلی اش دیدن می کنید. محل تماشایی و باغ های زیبا به همراه تاریخ بلند بالا باعث شده تا قلعه لیدز به یکی از پربازدید ترین بناهای تاریخی انگلیس تبدیل شود. کافیست یک بار به این قلعه بروید و چمنزارهای اطراف و دریاچه دیدنی را ببینید تا باز هم دلتان بخواهد بارها و بارها از این قلعه دیدن کنید. در این قلعه و محوطه اطرافش جاذبه های زیادی هست؛ حدود ۲۰۰ هکتار باغ و پارک، رویدادهای روزانه، مغازه، کافه و … .

منبع: thevintagenews.com

این مرد عجیب ۲ صورت دارد!
این مرد عجیب ۲ صورت دارد!
عجیب ترین مخلوقات تاریخ در زیرزمین یک یتیم خانه
عجیب ترین مخلوقات تاریخ در زیرزمین یک یتیم خانه
راهنمای سفر به منچستر
راهنمای سفر به منچستر
کشف اسرار مکانی فرازمینی به نام استون هنج
کشف اسرار مکانی فرازمینی به نام استون هنج