«قله آدامز» نوردی در سریلانکا!

قله ی آدامز در سریلانکا

قله آدامز که خیلی ها آن را به نام قله سری پادا می شناسند کوهی با ارتفاع ۲۲۴۳ متر است که در نواحی مرتفع مرکزی سریلانکا قرار دارد. این کوه محبوب محلی ها و گردشگران است و خیلی ها زمانی مثل نیمه شب را برای بالارفتن از کوه انتخاب می کنند تا درست در هنگام طلوع خورشید به قله برسند. این قله برای مردم سریلانکا فقط جایی برای کوهنوردی و دیدن مناظر نفسگیر نیست بلکه یک مکان مذهبی مهم است. رسیدن به بالای این تپه چندان کار سختی نیست چون مسیر کوهنوردی آن تقریبا آسان است و بعد از ۲ تا ۴ ساعت به قله می رسید. برای آشنایی بیشتر با قله آدامز در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

قله آدامز در سریلانکا

چگونه به قله برویم؟

مطالب مرتبط:
کلمبو، بزرگ ترین شهر سریلانکا
راوانا، یکی از عریض ترین آبشارهای سریلانکا

برای مسیرنوردی در کوه باید به نزدیک ترین شهر نزدیک قله یعنی Dalhousie بروید. رفتن به این شهر هم خیلی راحت است کافیست از شهرهایی مثل کلمبو یا کندی با قطار یا اتوبوس به شهر Hatton بروید و از اینجا دوباره سوار اتوبوس شوید و یک ساعت و نیم بعد خودتان را در Dalhousie پیدا کنید! حالا شمایید و پله های قله! این مسیر ترکیبی از ۵ تا ۶ هزار پله و مسیرهای سربالایی است که مناظر تماشایی زیادی دارد و در بعضی از روزهای سال مملوء از کوهنورد  است.

پله های قله آدامز

نکاتی برای بالارفتن از قله آدامز

در هنگام طلوع آفتاب به قله برسید

اگر کوهنوردی را در ساعت ۱ تا ۲ صبح شروع کنید می توانید در میان راه هر وقت خسته شدید استراحت کنید و خیالتان هم راحت باشد که تا طلوع خورشید به قله می رسید.

همراه خود لباس گرم داشته باشید

تا وقتی که در حال بالا رفتن هستید گرمتان است و عرق می ریزید اما به محض اینکه به قله برسید شرایط عوض می شود چون هوای سرد آنجا برق از سرتان می پراند! پس در هنگام کوهنوردی تی شرت بپوشید اما همراه خودتان یک سویی شرت برای قله داشته باشید.

در روزهای شلوغ به کوه نروید

حتما می پرسید این روزهای شلوغ کی است؟ در هنگام سال جدید سریلانکا یعنی در اوایل آوریل (اواسط فروردین)، در هنگامی که قرص ماه کامل است و همچنین در آخر هفته ها.

همراه خود میوه داشته باشید

در مسیر کوهنوردی فقط هله هوله هایی مثل چیپس و شکلات وجود دارد پس اگر به دنبال خوراکی های سالم هستید از قبل برای خوتان میوه تهیه کنید.

کفش های راحت بپوشید

بیشتر محلی ها یا دمپایی به پا دارند و یا پابرهنه اند! البته معلوم نیست که چگونه می توانند با پای برهنه از روی سنگ ها بگذرند! بهتر است شما به هنگام کوهنوردی کتانی به پا کنید.

قله آدامز

با سرعت خودتان کوه را بالا بروید

یادتان باشد که مسیر برگشتی هم وجود دارد پس همه انرژی تان را در مسیر رفت تمام نکنید و هر وقت خسته شدید استراحت کنید.

اگر زانو درد دارید از عصای کوهنوردی استفاده کنید

برای این کوهنوردی ۵ هزار پله در پیش رو دارید پس اگر زانو درد دارید حتما از عصا استفاده کنید.

سعی کنید که تا ساعت ۸ صبح به سمت پایین راه بیفتید

با طلوع خورشید دمای هوا به سرعت بالا می رود و تابش مستقیم خورشید اذیتتان می کند پس اگر در هنگام طلوع خورشید در قله بودید بهتر است که تا ساعت ۸ صبح به سمت پایین حرکت کنید.

مسیر بالا رفتن از قله آدامز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code