بلیط هواپیما

قوانین طلایی خوش گذرانی در سفر

چطور در سفر خوش بگذرانیم؟

وقتی که سفر می کنیم، قوانین و بایدهای زندگی روزمره کنار می‌روند و قوانین جدیدی جلو می آیند، قوانینی که دانستن آنها و عمل به آنها سفر را چند برابر لذت بخش می کند. قوانینی که ندانستن آنها، بتعث می شود حتی در سفر هم حس روزمرگی بکنیم. این قواعد همان هایی هستند که در زندگی روزمره ما چایی ندارند و در واقع وقتی گردشگری را انتخاب کنیم، خودشان را نشان می دهند. این قوانین برای همهی ی سفرها ثایت هستند و فرقی هم نمی کند به اروپا بروید یا آمریکا یا صحرایی در آفریقا! اگر دوست دارید این قوانین را بدانید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
چند دلیل خوب برای سفر به شرق آسیا، مالزی
درونگرا هستید؟ این راهنمای سفر برای شماست

نکات سفر

۱- ریسک کنید

ریسک کردن حتما به این معنا نیتس که یک خطر خیلی بزرگ کنید یا خودتان را در موقعیت مرگ و زندگی قرار دهید! می ‌توانید بازدید از یک جاذبه گردشگری معروف را از لیست‌ دیدنی های سفرتان حذف کنید و به جای آن، از مکان‌های بکری دیدن کنید که گردشگران کمتری ریسک می کنند تا به آنجا بروند. یادتان باشد بعضی وقت ها بهترین اتفاقات زمانی می افتد که روتین بودن را کنار بگذارید و سعی کنید اتفاقات تازه ای رقم بزنید.
ریسک مثل شمشیر دولبه است! ممکن است آنقدر خوب باشد که خوب بودنش بی اندازه باشد یا آنقدر بد باشدکه کاملا نا امیدتان کند، اما شما باید به نتیجهی ی آن و چیزی که از این کار عایدتان می شود فکر کنید، هدف شماا این بوده که روتین بودن را رها کنید.احتمالا چیزهایی که در آن مکان می بینید، چیزهایی هستند که کمتر گردشگری موفق به دیدن آن بوده و حتی در طول سفر ماجرارجویانه تان با افرادی معاشرت کنید که بودن کنارشان را به هر چیز دیگری در دنیا بیشتر ترجیح بدهید. ریسک کردن هم برایتان تجربه های جدید به ارمغان می /اورد و هم شانس افتادن اتفاق های خوب زندگی تان را بیتشر می کند.

۲- هر روز یک چیز جدید را امتحان کنید

در خانه ماندن یک بدی دارد و آن هم این است کهزندگی کم کم روزمره می شود و شما خودتان را رباتی احساس می کنید که یک سری وظایف خاصی دارد که هر روز باید انجام دهد، بعد هم شب بخوابد و فردا روز از نو روزی از نو! همین موضوع باعث می شود کم کم زندگی برایتان کسل کننده شود و احساس خوشحالی تان به مرور از بین برود. اگر بخواهید سفر تغییرتان بدهد باید با خود عهدی ببندید، به خودتان قول بدهید هر روز کار جدید انجام می دهید و تجربه ی جدیدی خواهید داشت.

۳- با افراد محلی ارتباط برقرار کنید

سفر فقط اقامت در یک هتل لوکس با هواپیمای اختصاصی و رفتن کنار ساحل و دریا یا گشت گذار در مناطق دیدنی نیست. این سفر چه لذتی دارد وقتی با حتی یکی از افراد محلی آنجا صحبت نکرده اید؟ هر جایی از دنیا مردم خاص خود را دارد که آنها هم به اندازه شما ذوق صحبت و آشنیایی با افراد عربه ای مثل شما را دارند.

سفر

۴- سبک سفر کنید

درست است که چمدانی پر از لباس و کفش ممکن ایت حستان را خوب کند و احساس کنید در سفر هم می توانید مثل همیشه خوشپوش باشید اما سبک سفر کردن یکی از قواعد طلایی سفر است.

منبع: roughguides.com

آشنایی با بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی
آشنایی با بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی
هتل های all و uall چه تفاوتی دارند؟ راهنمای انتخاب هتل در سفرهای خارجی
هتل های all و uall چه تفاوتی دارند؟ راهنمای انتخاب هتل در سفرهای خارجی
آنکارا یا استانبول! امسال به کدام‌ یک سفر کنیم؟
آنکارا یا استانبول! امسال به کدام‌ یک سفر کنیم؟
رویای صادقه ریل و قطار
رویای صادقه ریل و قطار