از ترستان در روسیه لذت ببرید!

در این ۱۰ مکان متروک روسیه ترس را تجربه کنید

افراد بسیاری هستند که شیفته مکان های متروکه و قدیمی اند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید در سفر به روسیه بازدید از این مکان های ترسناک را فراموش نکنید. با الی گشت  همراه باشید تا با این بناهای متروکه آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
لذت ترس در روسیه ۱
این ۱۰ مکان عجیب در هند شما را تا سرحد مرگ می ترساند!
بیمارستان خورینسکایا

بیمارستان خورینسکایا (Khovrinskaya) در مسکو
ساخت بیمارستان خورینسکایا در زمان اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۸۰ در مسکو آغاز شد. با این حال، این پروژه قبل از تکمیل به دلیل کمبود بودجه به حال خود رها شد.

از سویی دیگر، بیمارستان بر روی یک پایه ضعیف ساخته شده است، توضیح اینکه مکان ساخت این بیمارستان در گذشته  بخشی از یک رودخانه بوده و به همین دلیل برای ایجاد یک ساختار بزرگ مانند بیمارستان مناسب نیست.

  • این ساختمان یک مکان خطرناک برای کشف است و تا کنون سهم بسزایی در بروز برخی حوادث و حتی بعضی مرگ و میرها داشته است. در واقع، چیزهای عجیب و وحشتناکی در این بیمارستان رها شده که اسطوره ‌ها و افسانه ‌های متعددی درباره آنها در میان مردم رواج یافته است. البته، تمایز اسطوره ها از واقعیات درباره این بیمارستان سخت است، امّا، آنچه بدیهی است اینکه، بیمارستان خورینسکایا مکان امنی برای کنجکاوی و اکتشاف نیست.
دهکده کادیکچان

دهکده کادیکچان (Kadykchan Village)  در ماگادان (Magadan Oblast)

روستای کادیکچان به طور رسمی با عنوان “جامعه بدون جمعیت” شناخته می ‌شود و به تعبیری رمانتیک آن را “شهر ارواح” می ‌نامند.

این روستا به عنوان یک روستای معدن زغال سنگ در طول جنگ جهانی دوم تاسیس شد، اما پس از بروز یک انفجار که منجر به مرگ چندین نفر شد، به حال خود رها شد. پس از تعطیلی این معدن، ساکنان شهر نیز آن را تخلیه کردند و به شهرها و روستاهای دیگر کوچ کردند، حتی برخی از ساکنان این منطقه اموال خود را نیز در آنجا رها کردند.

تا سال ۲۰۱۰، در این شهر ساکنان رسمی وجود نداشتند و تنها برخی مالکان متصرف در آن حضور داشتند و قرار بود که این شهر به صورت کامل تخریب شود. در حال حاضر، امکان بازدید از این شهر وجود دارد، امّا، احساس ناآرامی و وحشت بر بازدیدکنندگان غلبه می‌کند.

پایگاه زیر دریایی

پایگاه زیردریایی بچوینکا (Bechevinka) در کامچاتکا  (Kamchatka)
روستای بچوینکا در کامچاتکا خالی از سکنه می‌باشد و واقعا شرم آور است که حتی افراد برای لذت بردن از مناظر زیبای کوه‌ های این روستا نیز به آن سفر نمی‌کنند.

در گذشته، این مکان زیبا، بخشی از پایگاه نیروی دریایی شوروی بود و به دلیل شرایط کوهستانی که داشت انتخاب شده بود. البته مناظر زیبای کوهستانی و ارائه سرپناه و حریم خصوصی از جمله دلایل انتخاب این منطقه بوده است.

این مرکز در دهه ۶۰ تاسیس شد و به مدت ۳۰ سال فعال بود تا اینکه در نهایت رها شد. بسته شدن این مرکز به تعطیلی یکی از روستاهای همجوار و منطقه‌ای که در سمت چپ آن قرار داشت و الان به عنوان یک حیات وحش مطرح است، انجامید.  با این حال، این ایستگاه ویژگی‌هایی دارد که آن را تبدیل به مکانی ایده ‌آل برای یک پایگاه نظامی کرده است و امکان احیایش وجود دارد.

ساناتوریوم انرژی

ساناتوریوم انرژی (Sanatorium Energy) در مسکو

ساناتوریوم انرژی ایستگاهی است که به شیوه ‌ای نوین بر بالای یک ساختمان بلند ساخته شده است. اگرچه این بنا طی سال‌ ها مورد استفاده قرار نگرفته  و احتمال تخریب آن زیاد است، امّا، نشانه ‌هایی از تولد دوباره آن وجود دارد.

 

این بنا در خارج از مسکو و در نزدیکی یک سری از استخر‌هایی که به دلیل ماهیگیری در آنها محبوب هستند، قرار دارد. در حال حاضر، ساختمان‌ های جدیدی در اطراف این مرکز به وجود آمده و هتل‌ هایی نیز وجود دارند که شرایط را برای اقامت مسافران مهیا می‌کنند. به این ترتیب، اکنون امکان اقامت مسافرانی که قصد دارند از فشار و شلوغی مسکو رها شوند، در اطراف این مرکز وجود دارد.

بیمارستان زنان و زایمان

بیمارستان زنان و زایمان (Maternity Hospital)  در ولادیمیر

در قرن هجدهم، یک بیمارستان مدرن در شهر ولادیمیر روسیه ساخته شد. این بیمارستان برای خدمات رسانی به قربانیان جنگ در نظر گفته شده بود، امّا، زمانی که این نیاز برطرف شد به مرکزی برای ارائه خدمات در زمینه زنان و زایمان تبدیل شد. البته بعدها این شهر و بیمارستان به حال خودشان رها شدند.

اگر از این بیمارستان بازدید کنید، به دلیل وحشتناک بودن آن، تعجب می‌کنید که آیا واقعاً زنان در آن نوزادان خود را به دنیا می آورده‌اند. این ساختمان در نگاه اول نه یک بیماستان بلکه یک اتاق شکنجه به نظر می‌آید. ابزارهای فرسوده و صندلی‌ ها و تخت های سخت آن بسیار ناخوشایند هستند و کاشی‌کاری ‌های از رده خارج و درب و پنجره ‌هایش به جای جذابیت بخشیدن به آن، آن را به مکانی غیرجذاب تبدیل کرده‌ است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد